Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:19
  Sehr geehrter Herr JuDr. Petr Zemanek, im Namen des Saazer ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 07:20
  Zemřel ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela tajná služba.

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:37
  Dieses sechsjährige Mädchen wurde von den Russen getötet, als ...

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:33
  Tuto šestiletou holčičku Rusové zabili když spala ve své ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rusko dres CCCR CCCP na dresech a sovětské vlajky v hledišti. Odkaz na komunismus rozladil soky, Fini mluví o útočném gestu, píše v LN redaktor Tomáš Kubánek.

Bývalý finský premiér Alexander Stubb: „Jsem překvapený a zklamaný, že Rusku bylo dovoleno obléci CCCP dresy v zápase EHT proti Finsku. Kombinace těchto písmen a režimu, který za ní stál, symbolizuje autoritářský imperialismus, během něhož byly zabity miliony nevinných lidí. Zdržím se dalších příkladů, které by se v historii najít. Útočné gesto, které do sportu ani jinam nepatří. Není tak důležité, že Finsko zápas vyhrálo. Spíš záleží na tom, že země hokejové rodiny byly těmito písmeny brutálně anektovány,“ napsal Stubb na Twitter.

V České republice se nenajde 10,- Kč na občana, aby se mohlo uskutečnit velkolepé MS v gymnastice v Praze v roce 2022?! V roce 80.výročí narození Věry Čáslavské?! Nevěřím, že jsme tak CHUDÍ a MALÍ!

IIHF mlčí, český hokejový svaz mlčí, čeští politici mlčí. České národní mužstvo nastoupilo proti „okupačním“ dresům, jakoby se nic nestalo a bylo to normální. Takovýmto nereagováním se vždy posilovalo zlo, až nabylo na síle. Bravo za slova bývalého premiéra Finska! Ne nadarmo pochází ze země, která se Rusku statečně postavila v rusko-finské válce, zatímco my jsme při okupaci nacisty v roce 1938 i v roce 1968 Rusy, ani jednou nevystřelili…

Umí si snad někdo představit, že by dnes reprezentanti SRN nastoupili v dresech se symboly nacistického Německa? To by bylo křiku… Jak ve SRN, tak i u nás je propagace symbolů nacismu a komunismu zakázána.

Po poslechu otřesného pořadu ČRoPlus „Jak to bylo doopravdy“ (21.12.2021, od 11:10 hod.) o bezcharakterní povaze Emila Zátopka, jsem chtěl film „Zátopek“ shlédnout, zda obsahuje i závažné informace z tohoto pořadu i o jeho skutečné povaze a charakteru. Na webu se objevil text:

Kdy a kde dávají film Zátopek? Seznam kin, kde se dnes promítá film Zátopek. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina. V těchto dnech se film Zátopek bohužel nikde nevysílá...

Věřa Čáslavská odmítla lukrativní nabídku Hollywoodu po jejích slavných vítezstvích na LOH v Mexiku 1968. Po návratu z ní komunisté udělali uklízečku a později pustili do milovaného Mexika dělat trenérku za mexické uhlí Kubě. Emil Zátopek se uměl přizpůsobovat v každé době. Proto připomínám obě videa – o skutečném charakteru Věry Čáslavské, který prokázala před celým světem a druhé o charakteru nemalé části obavatelstva z roku 1926, který dokonale vystihl Karel Hašler. Ani dnes by nemusel text aktualizovat.

Země, která likviduje své hrdiny nebude mít žádné, až je bude potřebovat. Tato doba opět přichází. Prosadí se opět bezejmené likvidátorství pod rouškou formálních zákonů, nebo je naše země ještě schopna „vydolovat“ hrdiny, kteří se postaví do čela? Země je očekává, ti z Blaníku to nebudou.

Věřme, že nezvítězí „Zátopkové“, ale „Čáslavské“!

 

Jan Šinágl, 22.12.2021

***

„My nejsme národ fašistů, my jsme národ statistů.“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2021-12-22 16:24
Zátopek se nedostal do užšího výběru pro nominace na Oscary za letošní rok

Snímek Zátopek režiséra Davida Ondříčka se nedostal do užšího výběru pro nominace na Oscary za letošní rok, který zveřejnila americká filmová akademie. Do kategorie nejlepších zahraničních filmů se probojovaly snímky z patnácti zemí. Do finále boje o prestižní filmové ocenění jich nakonec postoupí osm.

Zátopka nominovala Česká filmová a televizní akademie a americký web Variety dával českému snímku šanci, že se ve výběru 15 zahraničních filmů ocitne. Ondříčkovo dílo přibližuje osobnost nejslavnějšího českého atleta a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, který zemřel v roce 2000, a vypráví také o jeho vztahu s manželkou Danou.
ČRo, 22.12.2021
P.S.
Zaplať Pán Bůh. Už jsem se chystal napsat organizátorům, zřejmě také mají své informace.

J.Š.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)