Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.01.2022 11:00
  Já bych tu zločinnost rozšířila ještě o děti a mladistvé a ...

  Read more...

   
 • 29.01.2022 10:57
  dr. Dvořák uvádí, cituji: „Obecně vzato u mladé ženy je riziko ...

  Read more...

   
 • 29.01.2022 10:26
  Nedávno jsem kdesi četl, že firma Pfizer vykázala nárůst zisku ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 18:38
  Je naprosto nepochybne, ze tehotne patri mezi rizikove skupiny ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 12:28
  Dotaz na prof. Hořejšího? Vážený pane profesore, s ohledem ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 11:21
  „Historická olympiáda v nejhorším slova smyslu.“ Peking se ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Ačkoliv vláda už úřaduje několik týdnů, stále čekáme na splnění hlavního předvolebního slibu předsedy ODS Petra Fialy, že hned po nástupu k moci v návrhu rozpočtu na rok 2022, který připravila ministryně Alena Schillerová, jedním škrtem pera ušetří 100 miliard korun. Nemohl by někdo premiérovi už konečně podat pero, když se na tento jednoduchý škrt tak těšil? Více>

… Z českých politiků zašel dál už jen exministr zdravotnictví David Rath. Prohlásil, že se přišlo s modifikací virového kmene ptačí chřipky a že jde o trik, jak zvýšit odbyt léků proti chřipce. Tím se zařadil do obdobné škatulky jako ti, kteří tvrdí, že vedlejší účinky očkování mohou být stejně nebezpečné jako samotný virus. Podle ministryně Juráskové bylo dalším důvodem pro nákup tak malého množství očkovacích látek odmítnutí odpovědnosti firmy GlaxoSmithKline za případné vedlejší účinky. Ministryně sdělila, že místo toho poskytne odškodnění stát, o peněžní hodnotě lidského života se ale nezmínila. Češi toužící po injekci si možná začínají uvědomovat, že riziko na sebe nakonec berou oni sami. Více>

Lidovky.cz: Omlouvám se, ale první věc která mě napadla, když jste se v půli prosince stáhla z vedení Pirátů, byla: rodina má přednost. Dvě děti, 36 let, kdy jindy třetí mimino než teď?

To nemusím komentovat.

Lidovky.cz: Tady máme definované jasné zvyšování výdajů, zároveň slibujete snižování schodku rozpočtu. Nebojíte se, že dojde k osekávání dávek na jiných místech? Že to odskáčou třeba děti, kde dejme tomu máma chlastá a táta vaří piko?

Žádné dítě by nemělo vyrůstat v rodině, kde jsou oba rodiče závislí. Zároveň si přiznejme, že velmi časté jsou jiné závažné problémy v rodině: domácí násilí nebo rodiče s vážnou a neléčenou duševní nemocí. Byla bych ráda, kdybychom se vyhnuli laciným stereotypům. I v novinových otázkách. Více>

***

Redaktor LN Petr Kamberský ukázal v rozhovoru svými otázkami český provincionalimus, maloměšťáctví a plebejismus. Jinými slovi nekultivovanost a nevyspělost, kterými je česká společnost promořena, obávám se na generace a s patřičnými, zaslouženými následky.

Přejme si více takovýchto kultiovovaných osobností v politice jakou představuje i skutečná dáma, místopředsedkyně Sněmovny,  Olga Richterová.

 

Jan Šinágl, 15.1.2022    

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-01-18 17:50
Petr Kamberský tvrdě bojoval proti odpůrcům očkování. Dnes mění názor, bez jakékoliv sebereflexe a omluvy. V článku "Jen počkej" (LN 18.1.2022) píše mj.:

Blokujeme jej s pomocí středověkých technik, jak jsou roušky či karantény a snažíme se jej přemoci pomocí sofistikovaných technologií od PCR testů až po výrobu vakcín a léků. A tady se děly skoro zázraky: v prosinci 2019 detekován, v lednu 2020 byla zveřejněna genetická sekvence a už 16.března dostala zdravotní sestra Jennifer Hallerová první experimentální vakcínu. Od té doby vzniklo už 26 (!) vakcín pro veřejné použití.

Dobře napsané. Mýliti se je lidské, ale omluviti též. Jinak si člověk zvykne a chyby opakuje. Chybu můžeme udělat každý, pouze hlupák ji opakuje, praví moudré přísloví.

Pravda jsou i tací, kteří vyhovují přání doby, resp. okamžiku. Věřme, že to není případ pana redaktora Kamberského.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)