Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 19:01
  Pane Šinágle, mně připravil soud o majetek za asi 60.000.000,-Kč ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Slafkovsky Juraj

Cap Filip Czech National Team 2020Aktualizováno 4.3.2022: Dopis prezidentu ČSLH Tomáši Královi.

***

"Když chcete získat medaili, tak se musíte s turnajem rozloučit vítězstvím a já jsem strašně šťastný, že se nám to podařilo. Budu si to pamatovat do konce života," radoval se Slafkovský, který je hlavním aspirantem na cenu pro nejlepšího hráče turnaje. "Bylo by to jen plus, ale o tom to není. Je to o této medaili. MVP (nejpřínosnější hráč ve hře. JŠ) si nikdo nebude za měsíc pamatovat, ale tuhle medaili si budou lidé na Slovensku pamatovat věky," Josef Slafkovský, 17 let

***

Je i věrným obrazem naprostého morálního propadu a selhání celé společnosti.

LN Slavkofsky 21.2.2022LN Koreny nezdaru hokejistu na ZOH Peking 24.2.2022Velké bravo a gratulace Slovákům – budou hrát o medaile! Cituji z článku: Ve čtvrtfinále se opět v nejlepším možném světle předvedl Juraj Slafkovský. „Zázračný slovenský talent vsítil v úvodní třetině už svou pátou branku na turnaji, osamostatnil se tak na čele tabulky kanonýrů. V pouhých sedmnácti letech úctyhodný počin“.

I Česká republika má podobně schopného, také sedmnáctiletého hokejistu, Filipa Čápa. Jeho schopností nevyužila jak juniorská reprezentace na nedávném MS juniorů v Kanadě, tak i náš hokejový tým na ZOH v Pekingu. Pokud hokejisté neumí dávat branky a trenéři nepozvou nadějného, nejlepšího střelce, nemohou se divit. Znám Filipa už roky, jeho skvělá kondice, hráčská inteligence, periferní vidění, mu dávají velké šance do budoucna a tím i českému hokeji.

O kolika takových hráčích nevíme, resp. kolik jich přestalo s hokejem, protože tatínek neměl dost peněz a potřebné styky? Trenér národního mužstva Filip Pešan by se měl sám urychleně odvolat jako předseda trenérské rady ČSLH a přestat škodit českému hokeji. Je málo trenérů na světě, kteří při brance svého družstva nepohnou ani brvou (připomíná bývalého trenéra ruské „sborné“ Tarasova). Nedivme se, že čeští reprezentanti neprojevovali takové emoce, na jaké jsme u nich byli v minulosti zvyklí. Potřebujeme nového Miloše Říhu!

Mimochodem průměrný věk hráčů Slovenska je 26 let, hráčů ČR 30 let! Na jejich projevu na ledě i na střídačce je to vidět, kdy čeští hráči působili často jako předem poražení a bez nadšení. To bylo dříve naprosto samozřejmé. Proto je i rozdíl mezi chováním slovenských a českých fanoušků. Připomínám, že Finsko před několika roky masivně investovalo do mládežnického sportu - dnes se to projevilo, po zásluze, i v jejich ledním hokeji!

Držme palce Slovákům – mají bojovného ducha a mají na to!

V roce 2024 se bude konat opět MS v ledním hokeji v České republice. Pokud si to rozdají Filip Čáp, Juraj Slafkovský a další nadějní hokejisté, budeme na začátku správné cesty!

 

Jan Šinágl, 16.2.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2022-05-22 07:03
Na MS ve Finsku včera v zápase ČR : Norsko, vyzval hlasatel české fanoušky ke skandování "DO TOHO". Z našich stadionů už toto nádherné fandění vymizelo. Fanoušci nereagovali. Místo aby tradiční skandování, už jen ze vstřícnosti a jako poděkování, pořádně zakřičeli, mlčeli? Česká kotlina se projevila i ve Finsku. Za občansky vyspělou Evropou máme stále co dohánět.
-2 #1 Jan Šinagl 2022-02-16 18:38
V Brně má vzniknout hokejová akademie, přispěje na ni město i kraj.

V Brně má při hokejové Kometě vzniknout hokejová akademie, do které by město každý rok přispělo 2,5 milionu korun. Novinářům to řekla primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Až dvěma miliony ročně by podle hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) přispěl kraj. Radní odsouhlasili memorandum mezi Českým svazem ledního hokeje, hokejovou Kometou Group Brno, krajem a městem. Schválit to ještě musí zastupitelé. "Město chce, aby v Brně vyrůstali špičkoví hokejisté," uvedla primátorka. "Po výsledcích na olympiádě to vidíme ještě víc než předtím, že český hokej potřebuje podporu mladých talentů," řekl hejtman Grolich. Poukázal tak na vyřazení českých hokejistů ještě před čtvrtfinálovými boji na olympiádě, což je jeden z nejhorších výsledků poslední doby. Podobné akademie fungují i v jiných městech, podle radního pro sport Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) by mohla v Brně začít fungovat letos. Cílem akademie je vytvořit mladým hráčům co nejlepší podmínky pro trénink, který mohou skloubit se studiem a stravou. V Brně už funguje obdobná fotbalová akademie.

ČRo, 16.2.2022

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)