Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.05.2022 08:41
  Greetings to you and others, Mr. Shinagl, and thank you ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 07:58
  Na Ukrajině se objevují padlí ruští vojáci s několika hodinkami ...

  Read more...

   
 • 14.05.2022 13:43
  Spěje Evropa k uskupení Spojených států evropských na federální ...

  Read more...

   
 • 14.05.2022 13:39
  V televizní diskusi mezi ministrem zahraničí a ukrajinským ...

  Read more...

   
 • 14.05.2022 07:22
  Zdravím Vás i ostatní, pane Šinágle a děkuji Vám za připomenutí ...

  Read more...

   
 • 12.05.2022 21:59
  The Red Army became the Blood Army. The West understood that ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zebrak nehoda 1 27.4.2022Po letech, kdy neřídím auto, jsem během jednoho dne zažil dvě dopravní nehody ve stejný den.

Staly se dne 27.4.2022. První v Žebráku, kdy vyjíždějící řidič z parkoviště nedal přednost autu na hlavní silnici. Druhá v Hořovicích, kde auto srazilo stařenku na přechodu pro chodce.

K první: V autě, které bylo sraženo, řídila babička s vnučkou. Po nárazu do sloupu veřejného osvětlení vnučka plakala. Nemohly vystoupit (z jedné strany sloup, z druhé zdeformované dveře). Viník nehody telefonoval a smál se! PČR prohlásila, že tak agresivního řidiče ještě neviděla. Pochází z Točníku a jeho rodina je poněkud „zvláštní“.  Měl by mu být odňat ŘP na doživotí, aby neohrožoval životy dalších.

K druhé: Stalo se na známém „kruháči“ na Valdeku v Hořovicích. Tam jsou podobné nehody naprogramované (přechod pro chodce postrádá jakoukoliv signalizaci, ačkoliv jde o velmi frekventované místo). Devadesátiletá stařenka čekala na přechodu a neočekávaně na něj vstoupila. Řidička naštěstí včas zabrzdila, bez škody na autě, jen způsobila pád stařenky. Bohužel, jinak vitální stařenka si při pádu zlomila stehenní kost…

Dotázal jsem se PČR jak je možné, že není na takovémto přechodu standardní bezpečnostní vybavení a aby zařídil co nejdříve nápravu. Policista zareagoval ve smyslu, že to „není jeho starost a v jeho kompetenci“. Odpověděl jsem mu, že jsem jako občan splnil svou povinnost a očekávám, že i on ji splní tím, že na ohrožování života občanů upozorní odpovědnou instituci. Mlčky odešel. Doufám, že nebudu muset za něho udělat to, co má udělat sám od sebe.

Jako svědek nehody se přihlásila jedna paní, která zjistila, že řidička je její spolužačka, se kterou se dlouho neviděly. Život píše opravdové „scénáře“.  Ať přibývá těch veselejších a těch se šťastnějšími  konci. Mnohdy jim můžeme být nápomocni, přestaneme-li myslet jen na sebe.

 

Jan Šinágl, 10.5.2022        

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)