Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Romanenkova vila PrahaRozsáhlý dům s velkou zahradou si v minulosti manželé Romaněnkovi (nájemcem byla ale oficiálně jen Julia Romaněnko) pronajímali zhruba za 3,2 milionu korun ročně. Pravidelné platby se však během roku 2019 zastavily. Dlužná částka se rychle vyšplhala přes dva miliony korun.

Jenže situace se nakonec vyvinula jinak. Protože se vila podle dřívějších vyjádření ministerstva „díky své velikosti i požadované ceně“ pronajímá jen obtížně, Romaněnková si vilu pronajala i na další roky. Aktuálně má platnou smlouvu do roku 2027. Ministerstvo zahraničí v tom nevidí problém. „Dotyčná osoba již delší dobu striktně plní své závazky, a není tedy žádný důvod smluvní vztah vypovídat,“ říká mluvčí ministerstva Lenka Do.

Diplomatický servis nezveřejňuje žádné smlouvy o pronájmech svých nemovitostí, ty jsou tak de facto neplatné (HlídacíPes.org to detailně popsal v tomto textu). Diplomatický servis trvá na tom, že smlouvu o pronájmu s Julií Romaněnko zveřejňovat nemusí, protože se jedná o smluvní vztah s fyzickou osobou. (zájem fyzické osoby stojí před zájmem státu a veřejnosti?! JŠ)

Vilu z přelomu 60. a 70. let, kterou si nechal postavit malíř Karel Svolinský, nechali kompletně zbořit, i když podle stavebního povolení mělo jít jen o přestavbu. Vše se ale vyřešilo pokutou a na místě vyrostla vila nová, výrazně větší. To ale nebyl konec anabáze.

Zajímavá je i osoba Julie Romaněnko jako takové, respektive jejího (dnes již podle dostupných informací pravděpodobně bývalého) manžela ruského podnikatele Dimitrije Romaněnka. Toho pojí přátelské i podnikatelské vazby s prezidentovým poradcem Martinem Nejedlým.

Jak napsal web Neovlivni, Romaněnko byl Nejedlému dokonce na svatbě za svědka. Oba se v minulosti údajně zabývali obchodem s luxusními auty, která přeprodávali z Německa do Ruska.

Dmitrij Romaněnko byl také jednatelem společnosti Lukoil Aviation Czech, kterou zakládal ruský Lukoil právě spolu s Nejedlým.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)