Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.12.2022 08:41
  Postrach Rusů. Superpřesná zbraň "Tři sekery“ jich najednou zasáhla ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 07:36
  Zajímavé: čínští uživatelé hlásí, že v jedné poměrně populární ...

  Read more...

   
 • 28.11.2022 10:38
  Proč ministr zahraničí tyto opilce nevyhodí z ministerstva? Je ...

  Read more...

   
 • 26.11.2022 11:39
  Helejte, píše mi poslanec.... Stanislav Berkovec @sberkovec1 ...

  Read more...

   
 • 25.11.2022 16:50
  Tomáš Etzler: Lidé toho v Číně začínají mít plné zuby.

  Read more...

   
 • 24.11.2022 09:36
  Za sebe i za pana Šplíchala Vám děkuji. Ujistili jsme se, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bukovskij Vladimir v pracovneBukovskij E citat bloodTento sen o absolutní, všeobecné rovnosti je úžasný, hrozivý a nelidský. A ve chvíli, kdy se zmocní lidských myslí, výsledkem jsou hory mrtvol a potoky krve...

***

Nezbývá než souhlasit. Připomeňme si názory ruského disidenta Vladimíra Bukovského (v angličtině s českými titulky, zemřel v roce 2019) a porovnejme se současným stavem lidstva, resp. světa.

Politika EU a její idee se zdají být demokratické, ale dopad na občana a jeho svobody, se dnes  těm komunistickým blíží stále více neliší. Za komunistů se také hezky psalo, řečnilo, ale činy na životy občanů dopadaly podobně, byť v jiné formě. Komunisté likvidovali i fyzicky. EU nelikviduje fyzicky, ale postupně, stále více likviduje  přirozenost člověka a života, stejně jako komunisté. Jenom není hlad, zatím. Bída a všeobecný úpadek bude, budeme-li takto pokračovat a jen nečinně přihlížet vládě „tisíců zákonů nerozumu“ a zisku za každou cenu, bez osobní odpovědnosti. Řešením je svobodný vývoj států, národů, aby každý žil jak si svojí prací a umem zaslouží, odpovídající jeho schopnostem, ve vzájemném respektu a uznání. Není trvale udržitelné, aby bohatší a vyspělejší „sponzorovali“ životy méně vyspělých, resp. žili i z práce a okrádání chudých zemí, ať už jejich přírodního bohatství, či levné pracovní síly. Pomáhat ano, ale ne jen penězi. Vše je o schopnosti a vyspělosti jednotlivých zemí a národů. Základem vždy byla, je a bude poctivá práce, výchova a vzdělání. Jen na tu mohou navazovat skutečné hodnoty ve prospěch všech, tedy i flóry, fauny a životního prostředí. Lidská bytost je neměnná. Vždy, když ohrožuje samu Přírodu, je jí ukázáno kdo je na zemi skutečným Pánem - pokud se lidstvo nedokáže včas vzpamatovat. Času už mnoho nezbývá, pokud vůbec. JŠ.

15.12.2012: Vladimír Bukovskij: A vítr se vrací

Naším oblíbeným přípitkem vždy byla slova „Na úspěch naší beznadějné věci!“ Dnes se naše věc zdá být stejně beznadějnou jako před půlstoletím. A právě proto jdu do toho. Za naši a vaši svobodu!

Vladimír Bukovskij, 27. května roku 2007“

Chcete snad opět vládu násilí, otroctví, lenochů, lůzy, neschopných a všehoschopných. Komunisté své metody nezapomněli, jen používají jiné formy. Použijí je vždy, když jsou u moci jako jediného prostředku jak si svoji moc udržet. Ani Vladimír Bukovskij si nedělá žádné iluze. Komunismus dokonale ničí duše národů a běda těm národům, které to bez odporu připustí! JŠ

9.2.2015: Vladimír Bukovský: PODÁVÁM SVĚDECTVÍ

Pane Bukovskij, před časem jste byl zbaven ruského občanství. Jak vnímáte toto gesto Kremlu?

Zvysoka jim na to kašlu. Při sou­časném režimu, navíc zrovna v době agresívní války, ruské občanství člověka spíše kompromituje. Dokud Putinův režim zůstává u kormidla moci, nevidím důvod, proč bych do Ruska jezdil. A až samovláda pad­ne, všechna jejich gesta a rozhodnu­tí ztratí jakýkoli význam.

19.11.2019: Odešel ten, jehož nezastrašila sovětská trestní medicína

„Život pro ně začal jakoby od nuly, bez lítosti, pokání nebo alespoň pokusu nově promyslet prožité. Všichni jsme teď bez ohledu na to, co jsme dělali dříve, stejní, všichni ,postižení‘, všichni ,demokraté‘… Jde z toho hrůza. A vůbec tu nejde o nás, ty nemnohé, kdo odmítli být spoluúčastníky zla – my jsme zcela ochotni viníkům odpustit, ale oni sami by si odpouštět neměli… Nedokážu uvěřit ve schopnost člověka narodit se znovu bez bolesti a trýznivého opětného zvážení svých bývalých hodnot, a tím spíš v takovou možnost pro celou zemi, která desítky let žila v obludné lži.“

***

Mýtus jménem Masaryk: Nadčasová filozofie TGM

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-11-21 08:33
Podle ruského webu The Insider byla z Německa vyhoštěna Ruska Julia Prochorovová, která ve svých příspěvcích a videích na sociálních sítích urážela ukrajinské uprchlíky.

twitter.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)