Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:31
  Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:30
  Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala ...

  Read more...

   
 • 17.01.2023 10:16
  Velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý „splňuje podmínky“ ...

  Read more...

   
 • 12.01.2023 18:02
  V Rusku odsoudili první vojáky v souvislosti s odmítnutím ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Pasta ordinace 30.11.2022Pasta budova 30.11.2022Chodil jsem k němu roky. Naposledy v poslední den jeho 28leté služby občanům…

Původně pracoval v hořovické nemocnici. Po jejím převzetí soukromým majitelem si našel ve stejném městě pronájem pro svoji soukromou ordinaci. Dne 30.11.2022 mu končila smlouva s majitelem nemovitosti (má v úmyslu přestavět ji na byty). Naposledy mi předepsal léky. Jeho klienti si nyní budou muset hledat jiného lékaře (zdravotní dokumentace bude zaslána hořovické nemocnici).

Dovolil jsem si, jistě i jménem všech jeho pacientů, předat mu vánoční dárek, stejně jako jeho paní, doplněný růžemi. Také odváděla skvělou práci jako jeho zdravotní sestra. Do Hořovic dojížděli z Kladna. Své práci věnovali až 300 hod. měsíčně. Byla to skutečná služba lidem a jejich zdraví, kdy jim mnoho času pro žití vlastních životů nezbývalo.

Pasta tabulka 30.11.2022Pasta obraz 30.11.2022Přejme oběma zdraví, ještě dlouhého užívání života, zaslouženého odpočinku, společně se svými dětmi a vnoučaty. Zaslouží si to jako málokdo z nás.

MUDr. Jaroslav Pašta mi připomínal odešlou generaci lékařů, které pamatuji ze svého dětství. Uměli léčit i slovem a poslechem. Měli čas na své pacienty. Mnohdy léčili a vyléčili i bez léků - dobře znali propojenost duševního a fyzického zdraví. 

 

Jan Šinágl

 5.12.2022    

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)