Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Zatopek film 2022JH Zatopkuv trener se slavy nedockalBylo pro mne utrpením film o „všem a o ničem“ sledovat 2 hodiny. Další „produkt“ naší země o „hrdinovi“, který ke skutečnému hrdinství a pevnému charakteru, mimo sportovní pole, měl hodně daleko…

V kinech jsem film nestihl, z distribuce zmizel dříve než jsem očekával, zato je už v iVysílání ČT. O prvním trenérovi Emila Zátopka Janu Haluzovi se film zmiňuje jen okrajově, kdy  jeden novinář zmíní jeho jméno při dotazu: „Trenér dr. Haluza vám prý řekl, že už vám nemá co předat?“ „Já už trénuji nějaký čas sám“, odpověděl Zátopek. Osud dr. Haluzy není připomenut – byl vězněn jako politický vězeň v padesátých letech. Slávy se tak nedočkal... Na film o něm bych se podíval mnohem raději, film o skutečně velkém člověku, který odmítl vstoupit do KSČ a tvrdě za to zaplatil – charakter má svoji cenu!  

Informace, že se manželé Zátopkovi vzájemně udávali na StB pochází z důvěryhodného zdroje. Jistě to bylo ovlivněno i tím, že si Zátopek nepřál mít děti, na rozdíl od své ženy…

Záběry z firmy Baťa neodpovídají skutečnosti – takto se chovat ke svým zaměstnancům, by si  vedoucí dílny nikdy nedovolil – základem úspěchu firmy bylo i chování ke svým  zaměstnancům, kdy firma budovala podnik i člověka, v rámci své tolik úspěšné baťovské filosofie.

Plebejské sexuální scény nepřekvapily, stejně jako ve filmu o Boženě Němcové

Silná scéna bylo darování Zátopkovi zlaté olympijské medaile Australanu běžci Ronu Clarkovi, držiteli mnoha světových rekordů, který nikdy zlatou olympijskou medaili nezískal. Ukázal se i rozdíl charakterů, kdy na Zátopkův dotaz: Co si myslí o klokanech?“, odpověděl Australan: „Existuje jedno australské přísloví: Neděkuje jenom klokan.“

Jinak je třeba ocenit Zátopkův postoj k běžci Stanislavu Jungwirthovi, skvělému mílaři, který na OH do Helsinek nesměl odcestovat kvůli svému otci, politickému vězni. Zátopek využil svého postavení, kdy pohrozil, že nepojede, pokud nepojede Jungwirth.

Těším se na film o Mašínech na podzim tohoto roku, o skutečných hrdinech a pevných charakterech. Nepřekvapuje, že na jeho výrobu přispěli občané, ale žádné veřejné instituce, jako na film Zátopek

***

Zátopkův trenér, mnohonásobný mistr republiky v běhu, se slávy nedočkal

Českého lva obdržel film „Zátopek“ – opět vyzdvihujeme bezpáteřního člověka jako vzor – sama sebe!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #4 Jan Šinagl 2023-01-11 10:03
Jistě, pravda na zemi je nutně relativní, daná nedokonalostí člověka - absolutní je vysoko nad námi. Název upravím, byť je informace od člověka, kterému plně důvěřuji. V případě nutnosti důkazy zveřejním. To by mělo být téma pro historiky ABS a ÚSTR, pokud by byla vůle?

S pozdravem

0 #3 Jan Šinagl 2023-01-11 10:03
Děkuji za rychlou reakci, spíše kázání o relativitě pravdy, - kterou si jistě každý s mozkem v hlavě uvědomuje. Škoda, že za svou pravdu " jedinou pravdu vydáváte sdělení "o vzájemném udávání" - které však nijak nedokládáte... Možná byste i mne přesvědčil... Jednání paní Věry v žádném případě nezpochybňuji. Na vojně jsem sloužil s jejím spolužákem ze ZŠ.

Zdraví Hrubý
-2 #2 Jan Šinagl 2023-01-10 16:13
Dobrý den pane Hrubý,

pravda nemůže být "jedovatou slinou", byť na zemi je nutně vždy relativní, na rozdíl od té nad námi. Je na každém, zda mé nezávislé zpravodajství chce odebírat či ne. Nevnucuji, nabízím. Majitelé "jediné pravdy" jsou často obětí aniž tuší. Paní Věra Čáslavská přinesla mnohem větší oběti než Emil Zátopek. Nikdy nesklonila hlavu, vyjma Mexika, kdy jí symbolicky sklonila a současně zvedla nejvýše před celým světem!

S pozdravemsinagl.cz/.../...

sinagl.cz/.../...
0 #1 Jan Šinagl 2023-01-10 16:10
Dobrý den pane Šinágle, doufám, že Váš odsudek E. Zátopka, - v části sdělení: " manželé se vzájemně udávali na STB" umíte veřejně prokázat věrohodně doložit.. V opačném případě bych musel přestat Váš bulletin číst. Zdá se, že si - v kontextu s demonstračním odporem Věry Čáslavské neuvědomujete rozdíl v atmosféře 50 let a období ruské okupace. Jako syn živnostníka v té době jsem okolnosti v případě EZ vnímal přesně opačně od Vás. Emila jsem zažil 21. 8. 1968 v 9 hod ráno - u staroměstské radnice v uniformě odpovědět na dotaz z davu: Emile, vždyť tohle je okupace? Řekl: To máš pravdu, jsme však okupováni méně inteligentní mocností. To je větší projev / emoce doma v obležení tanky, - než pohled stranou paní V. Čáslavské v Mexiku, co říkáte?
A další léta? - zkuste se zamyslet kupř. nad jeho prostředky k životu poté co mu vzali řidičský průkaz za malou nehodu s vládní Tatrou 603 na Prašném mostě??? A mnoha jinými detaily života sportovce kterého uznával celý svět. Od Vás jsem jedovatou slinu nečekal.

M. Hrubý

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)