Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kajmany a podpisyHawlett Packard skryti vlastniciAktualizováno 26.2.2023: Volby presidenta 2023: Proč stále mlčí NSS, MV a média o možné nezákonnosti volby?!

Aktualizováno 21.2.2023: Petr Pavel je s konečnou platností vítězem prezidentských voleb, Nejvyšší správní soud vyřídil všechny stížnosti.

Aktualizováno 15.2.2023: Pro média zůstává toto závažné téma stále tabu?!

Aktualizováno 2.2.2023: Přípis NSS ČR na moji žádost o informace - ke dni 27. ledna 2023 zaevidoval přes 350 podání !

Aktualizováno 29.1.2023: Vláda sedí na koni, který neposlouchá. Kandidát nepřichází, ale je stvořen.

Aktualizováno 27.1.2023: Žádost o odškodnění k rukám Ministerstva vnitra - Žádost o informace k Nejvyšímu správnímu soudu 

***

Úvahy T.G.Masaryka: "Kdo náš veřejný život trochu pozorněji sleduje, potká se také se zvláštním typem intrikantů. Intrikaření otrávuje celý náš společenský život. Vzhledem k tomu, že nemohou být lvi, stávají se liškami, protože nemohou být žádní hrdinové, stávají se lokaji pomáhají si lokajskou mazaností. Ideálem těchto lidí je politika. Často slyšíme dokonce i důvod této bezcharakternosti: Malý národ by si nemohl jinak pomoci, musí  žebrat a intrikovat." (T.G.Masaryk, Česká otázka, citováno podle Emanuela Moravce, Konec Benešovi Republiky, str. 30)

„Marx a Engels postavili na místo Boha hmotu a oddali se slepé náhodě. Engels docela důsledně vidí v slepém zlu ženoucí sílu světa, historie je hnána slepými vášněmi lakoty a panovačnosti. V slepém nicotném světě není místa, není času pro radost a lásku.“ (Otázka sociální II. Praha: Čin, 1936, s. 315 )

***

„Nemůže být velké co není pravdivé.“ 

 ***

 Aktualizováno 26.1.2023

MV ČR žádost o finanční odškodnění za způsobení nemajetkové újmy

„Rozdělit Ukrajinu.“ „Poslat tam vojáky.“ Jeden a ten samý člověk? Proč tyto vztahy média nerozebírají?!

KVH 24.1.2023: Diskutoval jsem s Danuší Nerudovou

Pavel versus Babiš, o zotročování voličů a volbě menšího zla

***

„Žádná moc zevní, žádná síla hmotná a surová o sobě nezničí národy... Též každý národ zhynul jen vlastní svou silou.“

Miroslav Tyrš

***

Aktualizováno 20.1.2023: Od 13:00 hod. - podávání žalob v budově MV ČR u stanice Metra Pražského povstání, cca 25 lidí. Podatelna MV ČR Praha - Čekající občanéVyplňování formulářů Náhrada škody NSS předběžné opatření. Přijeli lidé i z Brna, přátelská atmosféra. JŠ

***

Na vyhlášení předběžného opatření najde těžko někdo odvahu…

***

Věc : žádost o předběžné opatření k zastavení volební kampaně a voleb prezidenta v roce 2023 z důvodu nezákonného postupu Ministerstva vnitra při zadávání veřejné zakázky firmě Hewlett – PACKARD s.r.o., která má výhradní smlouvu s Ministerstvem vnitra jako autor ověřování petice pro volbu prezidenta 2017, smlouva číslo 3254366, aniž by byla zveřejněna nová smlouva s výše uvedenou firmou pro volby prezidenta 2023 a okolnosti, jak byla firma Hewlett – Packard Ministerstvem vnitra vybrána.

Hawlett Packard firmaJiž v roce 2012 uzavřelo Ministerstvo vnitra smlouvu s firmou Hewlett Packard o ověřování petice pro volbu prezidenta 2013 bez výběrového řízení, čímž vzniká důvodné podezření, že byla protizákonně vyvedena kontrolní úloha státu v případě voleb hlavy státu České republiky. Navíc petenti – občané ČR neuvedli při podepisování petičních archů jednotlivým kandidátům informovaný souhlas a souhlas v souladu s GDPR s nakládáním s jejich osobními údaji s jejich souhlasem a zásahem státu – subjektem ministerstva vnitra – tak výše uvedené proběhlo bez vědomí a souhlasu jednotlivých petentů.

***

Můžeme tak právem zpochybňovat pravost a legálnost počtu podpisů jak u těch kandidátů, kteří hranici 50 000 podpisů dosáhli, tak těch, kteří ji nedosáhli. V „superdebatách“ je dosud tato informace samozřejmě tabu... 

Hawlett Packard ICOHawlett Packard NLPokud je tato informace, zveřejněná na proruském, dezinformačním webu, nemusí to vždy znamenat, že zveřejňuje jen lži a polopravdy. Je-li, v tak závažném tématu, tato informace nepravdivá, má se obratem vyvrátit. Mlčení médií, odpovědných institucí a politiků, její pravdivost jen potvrzuje. Pokud je toto pravda, tak má kníže Potěmkin z české demokracie radost…

Mlčení veřejnoprávních médií, k tak závažné informaci, by pravdivost informace potvrzovalo. Nebylo by to poprvé. Skandál s obchodem s vízy do Schengenského prostoru na Velvyslanectví ČR v Maroku, který úzce souvisí s nejnovějším skandálem v EU, hlavní média ani opozici nezajímají. Proč asi? Skončil jmenováním Miroslava Staška velvyslancem ČR v USA, člověka, který tuto kauzu jako státní tajemník na MZV ČR vědomě kryl – v zájmu prezidenta Miloše Zemana a ochrany jeho přátel, resp. „chráněnců“. Je jím i odvolaný velvyslanec v Maroku Viktor Lorenc. O zájmy země zde vůbec nešlo. Věřme, že i zde bude platit „vše má svůj čas“…

Jak napsal Jan Antonín Baťa těsně před svoji smrtí: „Pravda vyjde najevo, jako olej na vodu“.

 

Jan Šinágl, 12.1.2023

***

Konečně důstojný kandidát občanů, pokračovatel Havla – Diviš!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)