Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:31
  Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:30
  Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala ...

  Read more...

   
 • 17.01.2023 10:16
  Velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý „splňuje podmínky“ ...

  Read more...

   
 • 12.01.2023 18:02
  V Rusku odsoudili první vojáky v souvislosti s odmítnutím ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Karel IV. LotrinskyKarel Habsbursko Lotrinsky

“Nesmíme se chlubit vylhanými dějinami. Nám stačí to, co je v našich dějinách pravdivé. Lži bychom měli přenechat těm, kdo kromě lži nemají ničeho jiného.“

Josef Dobrovský 1824

***

„Žádná moc zevní, žádná síla hmotná a surová o sobě nezničí národy... Též každý národ zhynul jen vlastní svou silou.“

Miroslav Tyrš

***

Korunovace českých králů měly úroveň, prezidentské volby jsou žumpou. Dal jsem svůj hlas legitimnímu českému králi Karlu Habsburskému.

Přímá volba prezidenta je to nejhorší, co může být. Je to směs jednoho velkého kotle špíny, pomluv a urážek. Navíc prezidentský úřad byl v Česku respektive v Československu zhanoben na nejvyšší možnou úroveň. To, že tento post mohli zastávat i zrůdy, zločinci, a masoví vrazi jako Gottwald a Zápotocký je mimořádně ostudné. Byli to nýmandi bez rozhledu, nevzdělaní hlupáci a vůbec bezcharakterní lůzři a komunistické nuly.

Jsem monarchistou, uznávám českého krále, a už prostě dál nemíním šaškárnu zvanou prezidentské volby podporovat. Navíc nejsou zárukou, že v čele země stane skutečná osobnost a nikoliv lhář, demagog a populista. Můj oblíbený televizní seriál je F. L. Věk, kde v jednom díle se odehrála i korunovace českého krále Leopolda II. v roce 1791. Jakou to mělo noblesu a úroveň. Byla to úžasná podívaná.

Panovníci, ať už králové, velkovévodové či knížata jsou k vládnutí dlouhodobě vychováváni, mají vzdělání, úroveň a jsou mezi lidmi všeobecně oblíbeni, ať je to ve Velké Británii, Norsku, Lucembursku, Lichtenštejnsku a dalších monarchiích. Tyto země jsou také ušetřeny trapností prezidentských voleb. Konstituční monarchie jsou zkrátka ideální. A je klidně možné, že po několika dalších přímých prezidentských volbách k nim přibudou i Země koruny české, protože už lidé budou tímto příšerným divadlem pořádně znechuceni. To bych si moc přál.

Původní článek>

***

Předvolební projev

Samozřejmě bych se zasadil o bezpečnost našeho státu. Vzhledem k tomu, že doposud není známo množství vojáků a techniky, kteří by byli schopni ubránit naši vlast, neboť jsme to od roku 1918 ještě nezkusili, rád bych pokračoval v tomto osvědčeném módu a rozpustil bych i stávající ubohé zbytky naší armády, kvůli kterým se nám stejně jen ve světě posmívají. Pak si nás žádný agresor ani nevšimne, když ví, že stejně bojovat nebudeme.

Pohyb a sport bude jednou z mých určujících priorit. Všichni starobní důchodci se budou přesouvat vlastní silou a bude radost pohledět na babičky, projíždějící na skateboardu na poslední problik zelené křižovatkou. Jejich fyzický stav se bude zlepšovat a bude mít navíc blahodárný účinek i na naše zdravotnictví. Jelikož je v současnosti dostupné pro všechny a rádi toho využíváme, na každého z nás vychází průměrně 12 minut lékařovy pozornosti ročně a krabička Paralenu. Nyní si budou schopni lékaři udělat čas i na zastavení tepenného krvácení po pádu z kola.

Úkolem dobrých politiků je říkat i nepříjemné věci. Ani já se nezastavím před konstatováním, že daně budou muset, bohužel, trvat v nějaké upravené podobě dál. Alespoň v takové míře, aby bylo vybráno dost peněz na plat vašeho presidenta i mých blízkých.

Jsem si jist, že se blízké budoucnosti nemusíme obávat a můžeme jí hledět vstříc s nadějí, že naše rozhodnutí následná generace nějak zaplatí. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jsem vás inspiroval k správnému rozhodnutí, koho volit.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2023-01-22 09:31
Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh, jsou sami sobě nebezpeční aniž tuší. I proto jsme mediálně nejméně vyspělou zemí EU. Neumíme řeči, neznáme svět, o to snadnější je manipulace oslovením strachem, pudy, nenávistí a emocemi, které blokují zdravý, selský rozum. Brali bychom i Hitlera za vytoužený "klídek". To že se na Ukrajině vraždí nevinní, včetně dětí, nám nevadí. Koho budeme prosit, pokud by tomu tak bylo i u nás? Zase Američany, když sami neumíme bojovat a často jenom tajně udávat za bezpečí a výhody? Ještě si můžeme vybrat v naší "putinovské" demokracii, každý máme volbu. JŠ
***

Josef Dobrovský 1824: “Nesmíme se chlubit vylhanými dějinami. Nám stačí to, co je v našich dějinách pravdivé. Lži bychom měli přenechat těm, kdo kromě lži nemají ničeho jiného.“
-1 #1 Jan Šinagl 2023-01-22 09:30
Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala chybu že se bránila a měla Ruská vojska přivítat. dovyzbrojit a Ruský problém outsorcovat dál na západ aby Němce zbavila složitého rozhodování o používání Leopardů?

--
VLASTA KORNAS

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)