Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Hustopece Prchal dopis Agrofertu 23.1.2023Martin Zvěřina to ve svém článku popsal výstižně. Ukazuje, jak je snadné využít mediálně a morálně nevyspělé společnosti k manipulaci proti jejím zájmům.

Ano, je to výnosný obchod s morálním marketingem. Hospic v Hustopečích vrátil Nadaci Agrofert 300 tisíc korun, ale dřívější dotace už ne, alespoň zatím. Nepočkal až po volbách, ale „just in time“, těsně  před volbou presidenta. Tím se sám usvědčil z účelového jednání. Vzápětí od rozhořčených lidí vybral mnohonásobně více, kteří netušili a netuší, jak jsou zneužíváni. Že mají plné morální právo peníze požadovat vrátit, je ani nenapadne. 

Hospic v Hustopečích tak použil sám, resp. stal se obětí marketingu, kterou kritizuje!

Ukázka, jak snadno se z lidí, ovládaných emocemi dají získávat peníze. Chovají se jako  ovladatelné „stádo“. Stačí oslovit jejich emoce, pudy, nenávist a poslušně vykonají, co je od nich očekáváno aniž v nejmenším tuší. Zdravý, selský rozum tak nemohou použít. Dost možná si to ani vedení hospice neuvědomilo, jsa také obětí účelového marketingu - pokud ovšem nebylo přímo osloveno představitelem mediálního, zájmového marketingu těch, kteří ho potřebují. To nelze vůbec vyloučit. Platíme za mediální nevzdělanost, selhávající vzdělání a výchovu. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)