Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2023 12:02
  Kdyby komunisté nedali Rusku uran zadarmo, tak tady je blahobyt.

  Read more...

   
 • 04.12.2023 16:30
  Jsou to zbraně drahé a ještě více předražené tím, jak na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2023 09:21
  NBS ! Obyvatelé města Frýdku s Místkem jsou odjakživa vždycky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CT V EXEKUCI titulek Jan Sinagl 15.3.2023

Aktualizace 1.4.2023: Půjde Šinágl do vězení?

***

 V EXEKUCI 3/6: Jak se přichází o majetek. Obsah dílu: Co se stane, když u dveří zazvoní exekutor? Musí čekat na to, až mu je někdo otevře nebo si je může otevřít sám a zabavit, co se rozhodne? A co se pak s takto zabavenými věcmi děje?

Mimochodem exekutorský vykonavatel si odnesl věci v hodnotě pár tisíc korun, včetně starých tenisových raket, hlavně ho zajímali počítače (to vše při zastaveném domě a „dluhu“ za svobodu slova cca 2 miliony korun). Má exekuce stále trvá. OS Beroun odložil jednání o zrušení exekuce na neurčito z důvodů „úspor a efektivity řízení“. Zaslal jsem mu ZOI z jakých konkrétních důvodů? V zákonné lhůtě neodpověděl (podle zákona soudy nemusí). Vypadá to, že exekuce skončí až moji smrtí, pokud zemřu dříve než žalobci z Agentury MM. Ti chtěli znát obratem moji smlouvu s ČT, jakmile jsem se o ní zmínil. Na dotaz ČT jsem souhlas neposkytl. Zpěvačka Helena Vondráčková vyjádřila na ČRo soustrast obětem zemětřesení v Turecku a včera na ČT, krátce před vysíláním, propagovaly léky pro zdravé žíly… Její muž mne v médiích pomlouvá, mně není přístup do nich umožněn. Zpronevěřil cca 600 milionů korun, jeho syn se podílel na daňových podvodech v řádech miliard korun (pravomocně odsouzen na 8 let (pomáhal jsem PČR při vyšetřování. Vše nasvědčuje tomu, že do výkonu trestu ještě nenastoupil ze „zdravotních důvodů“). Samozřejmě, kdybych byl doma, neodneslo by si gestapácké komando nic (dobře věděli, kdy nebudu doma). Dodnes postrádám věci. Mohly zmizet, když byly přítomné osoby mimo kameru, kdy byl porušen zákon. Agentura MM na mne podala trestní oznámení za pokus o záchranu domu v nejvyšší nouzi. Přitom byla dlužná částka plně zaplacena. PČR Kolín už uzavírá vyšetřování. Čeká mne tak možná i kriminál. Už se dokážu vžít do situace pronásledovaných v 50tých letech. Dobře, že exekutor Podkonický čelí kárné žalobě – podrobnosti níže. 

***

České gestapo - Mobiliární exekuce EU-PZ 27.11.2018

***

Exekutor Podkonický čelí kárné žalobě kvůli nezastavování exekucí

Exekutor Juraj Podkonický čelí kárné žalobě, kterou na něj podal ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Případ se týká obcházení zákonných pravidel o zastavování takzvaných bagatelních exekucí, tedy exekucí na menší dlužené částky peněz. Mimořádnou kontrolu v Podkonického úřadu iniciovala organizace Člověk v tísni.Novela exekučního řádu loni exekutorům uložila povinnost zastavit exekuce na částky do 1500 korun, u kterých se v posledních třech letech nepodařilo vymoci žádné peníze a věřitel nesložil zálohu 500 korun. Dluhový expert Člověka v tísni Daniel Hůle ale v létě upozornil na to, že exekutor Podkonický zřejmě toto pravidlo obchází. V některých případech byla totiž krátce před vypršením dané lhůty uhrazena z dlužné částky jedna koruna, a to často bez vědomí dlužníka - tedy někým třetím. Příslušná exekuční řízení tak pokračovala dál. ČRo 13.3.2023

P.S.

Juraj Podkonický byl první předseda ČEK, poté i ve vedení mez. organizace exekutorů. Tento zločinný systém vznikl za vlády ODS. Jeho obětí je v současnosti už 860 000 občanů. Proč vláda a parlament nekonají? Že by jeho vznik umožnily a dodnes nic efektivního na omezení jeho zneužívání neudělaly bez jakéhokoliv profitu? Pokud ano, byla by to děsivá neschopnost. Vzhledem ke korupcí prosáklé zemi můžeme tuto neschopnost nahradit všehoschopností. Občan má vždy co si zaslouží – včetně vlády. Vzhledem k situaci ve, které se ministr spravedlnosti dnes nachází, nelze vyloučit vlastní PR podáním této kárné žaloby.

Kdesi jsem zaslechl: „Stát je agresivní, retardovaný monopol totalitní minulosti“. Nepochybuji, že by nezávislý průzkum o platnosti této definice potvrdila většina obyvatelstva.  

JŠ  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.42 (12 Votes)
Share

Komentáře   

-6 #1 Jan Šinagl 2023-04-10 11:35
Mnoho z nás Vás, vážený pane Šinágle,
obdivujeme pro Vaši vytrvalost a pravdivost. Jsme většinou Vašimi dlouholetými čtenáři a tak pamatujeme i věci před více jak desítkou let.
Víme samozřejmě jak nestoudně a nespravedlivě se justice ČR k Vám a Vašemu skromnému majetku zachovala a doposud chová. A každý soudný a zároveň novodobým režimem, nastoleným tu rokem 89 podvedený občan se jen musí těšit na všelidovou aktivaci čl.23 LZPS. Protože žádná jiná cesta, zarámovaná platným, zde dokonce ústavním právem, ke skutečnému demokratickému materiálnímu právnímu státu NEVEDE, NEPOVEDE, A VÉST ANI NEMŮŽE.
A to bez jakéhokoliv “ale” a “protože”.
Díky za vše, co děláte....

Příjemný zbytek velikonoc

P.S.
Z naší korespondence z právnických kruhů. JŠ

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)