Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pika Heliodor IIPřipomínám můj článek z 22.6.2022 – GŠ AČR Heliodor Píka 21.6.2022: Promluvili Píka, Duka, Šinágl – bez povolení. Tak začala likvidace elit, které nám dnes zoufale chybějí.

Prezident gen. Petr Pavel opět nechce vyznamenat Odbojovou skupinu bratří Mašínů?! Jejich činnost uznává, ale vadí mu, že byli zabiti dva členové zločinné KSČ?! Svoji přísahu sloužit věrně komunistické straně „Na život a na smrt“, splnili. Žilo se jim dobře, zatímco jiní byly okrádáni, mučeni, vražděni a vyháněni – na tom se nepřímo podíleli! Ve válce se snad ptáme nepřátel, zda je smíme zastřelit abychom pak byli sami zabiti? Prezident tím nepřímo přiznává, že i u Wehrmachtu či gestapa byly také „hodní tátové“ rodin, kteří za nic nemohli a jen sloužili a plnili rozkazy. Tedy se v principu vůbec nelišili od členů stejně zločinecké organizace KSČ. President ČR má značně deformované mravní hodnoty, navíc jako voják, kterému by to mělo být jasné. Svědčí o tom i to, že odmítl vyznamenat dr. Emila Kolbena, jednoho ze zakladatelů ČKD a českého Nicolu Teslu. Vzpomínám na soukomý rozhovor s gen. Pavlem před lety v Lošanech, při pietním vzpomínkovém aktu na gen. Josefa Mašína, kdy jsem ho upozornil na skandál na MO s náměstkem ministra obrany ing. Michaelem Hrbatou. Odpověděl: "O tom je lépe nic nevědět". Neřešil to ani tehdejší ministr obrany Alexandr Vondra. Nicméně i na základě mých článků tento darebák na MO skončil, ale byl "uklizen" na Universitu obrany. Dost možná tam "slouží" dodnes? Nedivme se, že ani dnes není prezident Pavel schopen jasně, přesvědčivě jednat, v rámci svých pravomocí. Vyhýbá se, stejně jako politici, i pietním aktům k uctění památky nevinných obětí masakrů vojáky čs. armády po skončení II. světové války na území ČSR, na rozdíl od presidentů SRN. Ti se se za zločiny nacimu omlouvají a pietních aktů ve SRN, Francii a Polsku zúčastňují, včetně návštěvy Lidic a Terezína. Kdo jiný má vysílat potřebné mprální apely mravně zdevastované zemi než její president? Nedivme se, že německé i české děti ví vše o zločinech nacismu, ale české děti o zločinech českých komunistů žalostně málo, pokud vůbec. Události ČT připomněly výročí jednou z posledních zpráv 25ti vteřinami záběrů. Ani slovo, kdo a co řekl?! Jak jinak, že soudruzi, resp. jejich dnešní pohrobci – logické následky „cinkání klíčky“…

***

***

Pro presidenta Pavla nejsou Mašíni a Emil Kolben žádným přínosem, hodným vyznamenání?!

 ***

Vzpomeňme i maršála Georgije Žukova (LN 20.6.2024), který byl nejvíce hrdý na svoji rozhodující roli při odstranění Beriji po Stalinově smrti, kdy nechal Moskvu obsadit armádou a znemožnit tak odpor NKVD. Stalin se tak obával Žukovovi popularity, že se ho neodvážil nechat popravit.

Respektuji názor čtenáře Potyky (LN DR 21.6.2024), ale vynášet konečné soudy jako Bůh či soudce, člověku nepřísluší. Může si jen myslet, protože „člověčí pravda“ je nutně relativní a proměnná – jen se k ní můžeme přibližovat, pokud máme pevné mravní zásady. Děl Davida Černého si vážím, jsou to skutečná „myšlenková děla“, která ne každý dokáže vnímat v dnešním hodnotově stále více upadajícím světě. Proto jsou tak důležitá. Podívejte se na krátké video z letu Motýla RAF na budově OD Máj. To je o něčem úplně jiném než nehybná fotografie, zvláště když se připojí noční nebe, sluneční paprsky a modré nebe s oblaky.

Cituji z článku Do RAF až z dalekého Peru (LN 21.6.2024) o baťovci Janu Novákovi z Nedašova na Valašsku:

„Nermuťte se, prosím, zahynu-li, padnu při konání své svaté povinnosti – obrany vlasti. Tak jako náš zemřelý tatínek odcházel od rodiny do pole, také já jsem odešel od poměrně dobrých poměrů v Jižní Americe, abych se přidal k těm, kteří bojují proti našemu nepříteli.“

Z poslední vůle krátce před svým prvním operačním letem v srpnu 1944.

***

Mašínovská otočka. Proč senátor změnil názor a je pro vyznamenání odbojářů

„Z hlediska veřejného mínění by asi bylo výhodnější se k odbojové skupině Mašínů obrátit zády, ale mám za to, že úlohou politika je otvírat nepohodlné otázky, které sice nepřinesou body, ale pro jakési kolektivní svědomí společnosti jsou důležité. Má to význam i pro budoucnost.“

P.S.

Postoj "levicového" historika Prokopa Tomka nepřekvapuje, relativizoval i zločiny komunismu na výstavě v Senátu v roce 2019 - O zapomenutých zločinech komunismu 1948-1989, pořadané plk. Josefem Musilem a mnou. Historik Ladislav Kudrna z ÚSTR to říká jasně! JŠ

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-6 #1 Jan Šinagl 2024-06-21 17:45
Česká společnost

Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou, čtyřicet dva let bolševickou. Vždy přežila s ohnutým hřbetem. Dokonce i po roce osmdesát devět, kdy jsme tedy s ostatními povstali tak to bylo všechno, protože narovnat se a postavit proti zlu jsme nedokázali dodnes. Poslanci volí 75% anonymně předsedu KSČM do předsednictva parlamentu. A pan senátor Láska se domnívá, že mu parlament odsouhlasí žalobu na prezidenta. Vím že je to škarohlídství, ale můj názor vyvěrá z porovnání a srovnání s výchovou dítěte, které vyrůstá a prožívá nevhodnou výchovu, se kterou nesouhlasí, ale je donucováno. Potom se v životě jako ušlápnutý chová. A to nemluvím o vedlejších skrytých vedlejších vlastnostech jaké takové prostředí vyvolává. S českou společností je to obdobné. Naposled se Češi postavili za první světové jako legionáři ve třech státech. To mělo za následek, že naše hrdost právem vykvetla, byla uznána ve světě a vznikl stát s národem, který chtěl za svoji svobodu po roce 1939 bojovat. Tím že zemřel TGM a nástupce Beneš odvolal připravené čsl. vojáky hájit svou vlast z hranic, stalo se to nejhorší co se stát mohlo. Stalo se totéž jako když rodiče chrání synáčka, aby se mu nic nestalo a jeho iniciativy naopak zakazují. To se stalo nám, že jako jediní opakuji, jsme na svém území nebojovali a důsledek se dal očekávat. Naříkání, stěžování si, vymlouvání se, poukazování na chyby jiných, zatím co ti jiní umírali za nás. My jsme přežívali v totalitě. Tehdejší naše utrpení je nesrovnatelné s tragédiemi které prožili Poláci, Rusové, Briti a další. Je mě to líto, ale bohužel být na chvostu EU a remcat je náš úděl, ne-li něco horšího.

K.Mrzílek, 28.2.2019

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)