Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LTP 6 auta 29.6LTP 3 rodice stodola 29.6

Aktualizováno 1.7.2024

***

Máme opět plno😊 Včera zaplnila auta parkoviště v okolí tábora a po seznámení vedoucích s dětmi a s rodiči hned „šup“ do bazénu😊

Dnes ráno jsem měl první rozcvičku s hudbou a klasika – malé děti natěšené a starší už ji chtěly mít za nejrychleji za sebou. Už podruhé mi při „hopsání“ vyskočilo koleno a padl „jako podťatý“, naštěstí se bezbolestně vrátilo a mohl jsem rozcvičku dokončit😊

LTP 4 Cap a rodice 29.6LTP 2 stany 29.6.2024Následoval bazén a první snídaně. Z vody se jim samozřejmě nechtělo. Jeden starší chlapec se styděl sundat tričko a raději se nešel koupat… To jsem zažil poprvé. Věřme, že se brzy „znormalizuje“ a bude se chovat přirozeně. Bohužel nepřirozenost chování dětí, ve srovnání s minulými ročníky, narůstá. V tom je hlavní smysl našich letních táborů – vrátit dětem „ulici“, svobodné myšlení a jednání, být samy sebou a nenechat se přeprogramovat okolím do nepřirozenosti, ke škodě vlastní, rodičů a společnosti.

Výchova dětí selhává, jsou zahlcovány, stejně jako dospělí „pohádkami a dobrem“ takřka denně na ČT. O skutečných hrdinech nemají ponětí, chybí jim motivující příklady. Země, která to podporuje a neřeší nebude mít „bojovnou“ generaci, ale poslušnou s patřičnými dopady na život společnosti a její budoucnost. Vše začíná výchovou, vzděláním a osobním příkladem. Doporučuji projev J. A. Bati VÝCHOVA K PODNIKAVOSTI, pronesený ke Sjezdu československých učitelů 5. 8. 1938 ve ZlíněNeodstraňujme za děti všechny překážky, musí se je také naučit odstraňovat samy. Učme je co nejdříve samostatnosti a nepřehánějme to s "opečováváním" už v nižším věku. Jedině tak vyrostou v plnohodnotné občany ve prospěch svůj i země. Účelem vzdělání není mysl naplnit, ale otevřít ji!

LTP 5 krouzky 29.6LTP 1 T koupani 30.6.2024Tož přejme I. turnusu plno pohybu, zážitků, žádná zranění a uzavření nových kamarádství😊 Jsou pro děti tím nejcennějším, nedají se nikde koupit a žádným „materiálnem“ nahradit.

Snažím se na našem letním táboře připomínat prvky sokolských zásad, které dnes naší společnosti tolik chybí - i jako dlouholetý činovník Sokola v zahraničí. Dnes začíná XVII. Všesokolský slet v Praze – tak i jemu ZDAR! JŠ     

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)