Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Moskva - Ruský ledoborec Kapitan Darnicyn v noci na sobotu opustil přístav Murmansk na severu země a vydal se na expedici do Severního ledového oceánu, která má potvrdit ruské nároky na rozšíření hranic svého arktického kontinentálního šelfu.

 

 

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=753557

Ruská policie zatkla „medvědy“ demonstrující proti těžbě ropy v Arktidě

Ruská policie zatkla deset aktivistů z organizace Greenpeace, čtyři z nich odvedla ještě v kostýmech ledních medvědů. Ochránci přírody protestovali před sídlem ropného gigantu Gazprom v Moskvě kvůli těžbě ropy v arktické oblasti.

http://zpravy.idnes.cz/ruska-policie-zatkla-medvedy-demonstrujici-proti-tezbe-ropy-v-arktide-1mk-/zahranicni.aspx?c=A120905_191909_zahranicni_ipl

 

Rusko se chystá na porcování Arktidy, na sever už vysílá vojáky

Ruské zájmy v arktické oblasti začne už letos hájit speciální vojenská jednotka. Zdejší region totiž už možná do dvaceti let čekají tahanice o obrovské zásoby ropy a zemního plynu a Moskva nehodlá nic podcenit.

Nový arktický pluk by měl sídlit ve městě Pečenga na Kolském poloostrově poblíž finských a norských hranic. Zájmům Moskvy bude k dispozici už tento rok.

Nejvyšší ruské velení nyní pečlivě plánuje strategii a vytyčuje jednotce cíle. Speciální zimní oblečení a další vybavení pro více než osm tisíc vojáků je už dávno objednáno. Země se k tomuto kroku rozhodla po dlouhých debatách. Podle generálplukovníka Vjačeslava Dorochina nasazuje Kreml tyto jednotky především jako ochranu ruských arktických vod. Nový vojenský útvar poslouží jako stráž strategické severovýchodní lodní trasy. "Zvýšíme tím náš potenciál v oblasti. Nedopustíme, aby se Arktidou mohl každý prohánět, jak se mu zlíbí," uvedl.

Opulentní hostina

Rusko se spolu s Kanadou, Dánskem, Norskem a Spojenými státy tísní u kulatého stolu sedmdesáté rovnoběžky. Jako hladoví jedlíci netrpělivě čekají, až Arktida dostatečně odklopí ledovou pokličku. Opulentní surovinové hody pak vypuknou naplno. Jen ten nejpřipravenější urve nejvíc. Region ukrývá odhadem až pětinu současných zásob ropy a zemního plynu. Jenom ruský záběr obsáhne dvakrát více ropy, než jsou předpokládané rezervy Saúdské Arábie. Podle amerických expertů by arktické ledy mohly kompletně roztát už do roku 2030.

http://zpravy.idnes.cz/rusko-se-chysta-na-porcovani-arktidy-na-sever-uz-vysila-vojaky-p7y-/zahranicni.aspx?c=A110406_132352_zahranicni_ts

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)