Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KrnovDoufám, že město Krnov zveřejní na svém webu toto skandální rozhodnutí i se jménem odpovědného úředníka! FÚ by měl peníze městu Krnov okamžitě vrátit, nechce-li být považován jako strážce veřejných peněz za zloděje! Pokud ho k tomu bude muset donutit až soud, bude ostuda o to větší a rozhodne-li soud ve prospěch FÚ, tak už je to na emigraci, nebo novou revoluci, tentokrát už ne sametovou! Čím nás ještě asi překvapí toto „soukromé království“ hejtmana Jaroslava Palase…?! Jan Šinágl, 15.9.2012

… Vrácení dotací však rozjelo kolečka byrokracie a velmi drahou pokutu. Finanční úřad v Ostravě uložil městu Krnov za porušení rozpočtové kázně pokutu ve výši sto procent z částky dotace. Pokuta za neprovedou výstavbu je tedy ve stejné částce jako byla dotace.

Krnovští úředníci se proti tomuto rozhodnutí odvolali a požádali o prominutí penále, ale odvolání bylo zamítnuto. Stát potvrdil výši pokuty 4,2 milionu korun. Proti tomuto rozhodnutí se město již nemůže odvolat. Takže je nyní Krnov v situaci, kdy vrátil dotaci 4,2 milionu zpět do státního rozpočtu a navíc tam musel poslat ještě pokutu ve výši 4,2 milionu korun. Tato částka odešla ve čtvrtek 13. září z bankovních účtů města.

Pokutu za férovost Krnov nečekal

„Pokutou v takové výši jsme opravdu překvapeni. Schválené peníze na dotační titul byly na dobu deseti let. Protože si město Krnov uvědomilo, že nebude schopno tuto stavbu v daném čase realizovat, schválili jsme vrácení dotace zpět do rozpočtu státu. Opravdu jsme nečekali, že za to dostaneme pokutu.

Máme za to, že jsme podmínky dotace neporušili. Naopak jsme se chovali čestně a peníze s velkou časovou rezervou vrátili," uvedla místostarostka Renata Ramazanová. Zástupci města nyní zvažují, zda se pokusí uvedenou pokutu získat zpět prostřednictvím soudní žaloby.

Anna Dohnalová

Poznámka Dalibora Otáhala: Krnov byl za férovost potrestán

Selský rozum to jaksi nechce brát: Krnov má zaplatit pokutu za to, že vrátil dotaci. Zjistil, že ji na původně zamýšlený projekt nevyužije a tak ji poctivě vrátil státu. Nejspíš tím šokoval úředníky natolik, že městu napařili ve stejné výši pokutu. Krnov byl za férovost potrestán. Není to dobrý signál, jakoby říkal, že se čest nevyplácí. Je to s podivem v době, kdy vyplouvají na povrch nejrůznější korupční kauzy se zpronevěřenými a zneužitými dotacemi a nadhodnocenými zakázkami. Finanční úřad v Ostravě pokutu uložil městu Krnov za porušení rozpočtové kázně. Zkrátka na to byla nějaká úřednická kolonka. Kázeň musí být! I ta rozpočtová.

http://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/milionova-pokuta-za-neuskutecnenou-investici-20120915.html

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #3 Pepa 2012-09-17 11:59
Otázka zní, k čemu má Městský úřad v Krnově Odbor regionálního rozvoje ( krnov.cz/.../... ), který mj. dělal územní plán Krnova ( krnov.cz/.../... ). Krnov má od roku 2010 nový územní plán. Důvody jako "skalnaté podloží pozemků" nebo "znečištění po pobytu sovětských vojsk" jsou pravděpodobně lživé. Protože podloží i znečištění by bylo v územním plánu a navíc bylo vydáno i stavební povolení. Takže buď jsou to lživé důvody, nebo lže územní plán a stavební povolení.
-1 #2 Pepa 2012-09-17 11:50
Krnov by měl určitě zaplatit všechny bankovní popolatky a inflaci/úroky.
+1 #1 AV 2012-09-15 13:44
Poznámka:

Jaroslav Palas (ČSSD) je nyní hejtman Moravskoslezské ho kraje ( verejna-sprava.kr-moravskoslez sky.cz/.../ )a zároveň je senátor za senátní obvod Bruntál ( senat.cz/.../... ). Bydlí v Krnově. Vlastní též pension v Ludvíkově na Bruntálsku.

Finanční úřady nespadají ani pod krajskou samosprávu, ani pod krajský úřad (přenesenou státní správu).

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)