Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Takže Václav Klaus spolkl žábu a zkouší to jinak. Kdyby se totiž Brožová posunula na Ústav­ní soud, o novém šéfovi Nejvyššího soudu by na deset let rozhodl ještě on (favoritem by byl nynější místopředseda Roman Fiala, kte­rý to má na Hradě dobré). Z přesně téhož důvodu dává smysl, pokud Brožová říká „ne“. A my máme hrdé ženy rádi. …

Neuvěřitelné jako by se stá­valo skutkem: skály puka­jí, hrobové se otevírají a Václav Klaus nabídl Ivě Brožo­vé funkci ústavní soudkyně.

„Při setkání pana prezidenta s paní Brožovou a při debatě o Nejvyšším soudu padla i otáz­ka, zdali by se paní předsedkyně nechtěla vrátit na Ústavní soud,“ potvrzuje prezidentův mluvčí Ra­dim Ochvat. Výsledek debaty ne­zná. Iva Brožová ji nechce ko­mentovat vůbec. „Vzhledem k ne­formálnosti dotazu nehodlám ot­vírat spekulace,“ sděluje. (Autoro­vi těchto řádek se nicméně z Brna doneslo, že Iva Brožová řekla prezidentovi „ne“.)

Na druhý pohled to kupodivu dává smysl. Václav Klaus zkusil Ivu Brožovou odvolat v roce 2006 - rozhodnutí ale zrušil Ústavní soud. V roce 2007 se ji vládní politici snažili vystrnadit šikanou (Nejvyšší soud dostal po­kutu za porušení rozpočtové káz­ně, ministr Kalousek jí odmítal prominout a ministr Pospíšil po­dal na Brožovou kárnou žalobu); také marně. V roce 2008 jí chtěli zkrátit funkční období na pět let; účelový trik opět zrušil Ústavní soud (momentálně má Iva Brožo­vá funkční období do roku 2018).

Takže Václav Klaus spolkl žábu a zkouší to jinak. Kdyby se totiž Brožová posunula na Ústav­ní soud, o novém šéfovi Nejvyššího soudu by na deset let rozhodl ještě on (favoritem by byl nynější místopředseda Roman Fiala, kte­rý to má na Hradě dobré). Z přesně téhož důvodu dává smysl, pokud Brožová říká „ne“. A my máme hrdé ženy rádi.

 

TOMÁŠ NĚMEČEK, redaktor LN, NOČNÍ HLÍDKA

LN, 27.9.2012

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)