Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 13.04.2024 09:48
    Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

    Read more...

     
  • 13.04.2024 07:45
    Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

    Read more...

     
  • 09.04.2024 07:03
    A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

    Read more...

     
  • 09.04.2024 06:59
    Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

    Read more...

     
  • 08.04.2024 18:19
    Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

    Read more...

     
  • 08.04.2024 11:05
    Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Britové ukazují, jaké spojence máme u nás rádi

Je to pozoruhodná věc. Už dvanáct let působí na českém území britská armáda, cvičí tu jiné armády, navíc ze států pro běžného Čecha lehce podezřelých, a přesto se neozvaly hlasy proti „ci­zím vojskům na našem území“. Tolik lze říci na adresu britské jednot­ky, která na Vyškovsku cvičí vojáky z postsovětského areálu (Rusko, Moldávie, Kazachstán) i severní Afriky (Maroko, Alžírsko). Je to sice nezvyklé, ale je to dobře. Stát, který je hrdý na to, že jeho občané za války bojovali v řadách britské RAF, by měl spojence ctít.

 

Jenže kdo si vzpomene na éru Topolánkovy vlády a spory o ame­rický radar v Brdech, ví, že takový přístup ke spojenci není v Česku samozřejmý. „Nechceme radar, nechceme už žádná cizí vojska v na­šich krásných Brdech ani jinde,“ stálo před pěti lety na transparen­tech, když zástupci vlády přijeli diskutovat do Rokycan.

A můžeme zabrousit i hlouběji. „Na základě naší historie jsme vel­mi citliví, když jde o cizí vojenské jednotky na našem území,“ řekl v květnu 2003 prezident Václav Klaus deníku Süddeutsche Zeitung, když se o možné americké základně začalo mluvit poprvé. „Nové roz­místění cizích jednotek by asi nebylo vítáno,“ dodal. Považovalo se to za podraz vůči spojenci, neboť „rozmístěním cizích vojsk“ se u nás běžně myslí vpochodování wehrmachtu v březnu 1939 a Sovětů v srp­nu 1968. Jenže tehdy už Britové tři roky pobývali a cvičili cizí vojska na Vyškovsku, aniž by někdo ceknul.

V čem je tedy rozdíl v našem vztahu k britským a americkým spo­jencům? Jeden se naskýtá. Američani po nás chtěli účast na společné obraně. Britové po nás nechtějí nic, své rozmístění si sami platí a ješ­tě se ubytovávají ve Vyškově po privátech. Tohle srovnání vypovídá o českém vztahu ke spojenectví.

 

Zbyněk Petráček, LN, 2.11.2012

 

P.S.

Čeští piloti devětkrát startovali k ochraně nebe nad Pobaltím

Čeští piloti strážící Pobaltí v první polovině své mise devětkrát startovali k ostré akci proti ruským letadlům, která narušila vzdušný prostor. Oproti svému prvnímu působení nad Estonskem, Lotyšskem a Litvou zaznamenali nárůst podobných incidentů. Češi startující ze základny v litevském městě Šiauliai nalétali téměř 215 hodin. Pobaltské státy nemají vlastní vojenská letectva, proto se o bezpečnost jejich nebe starají piloti členských zemí NATO. ČRo 2.11.2012

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

+1 #1 Jan Herna,Th.Dipl. 2012-11-05 21:25
Rozdíl je v tom, že kolem Brd bydlí bývalí příslušníci armády a občanští zaměstnanci, vesměs komunisté. A ti dobře vědí, že USA již jednou (o Kubánské krizi" nachytali Rusy "na švestkách". Proto začali šířit o americkém radaru nesmyslné dezinformace, které pocházejí z dezinformačních kanálů Ruska.
Když ovšem Britové cvičí Rusy a další pohrobky SSSR, připadá jim to vpořádku -protože Rusy milují. Přitom právě Amíci nejsou žádným bezpečnostním rizikem. Rusové a další, co jsou na našem území cvičeni Brity, jsou značným bezpečnostním rozikem. Navíc od Kubánské krize víme, že komunisté se bojí jednině síly. Když sem k nám pouštíme, i když na výcvik Brity Rusy a další z bývalého SSSR, připadáme jim směšní. Stejně jako když zde chtějí pracovat a žít Ukrajinci děláme jim problémy, Rusům ne! Proč?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)