Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 25.05.2018 12:47
  Děkuji za bleskové hodnocení pane Šinágl.

  Read more...

   
 • 25.05.2018 12:44
  Vždycky jsem fandil Polákům, nejen za Solidarnošč, ale i ...

  Read more...

   
 • 25.05.2018 12:14
  Po vraždě Politkovské vítali Němci Putina při návštěve s ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 07:49
  Na tvrdo bych dal CSSD do exekuce a obestavil jim celý majetek.

  Read more...

   
 • 24.05.2018 06:55
  Už dlouho přemýšlím o věcech obecných, i o politice. Například ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 02:29
  Excellent article ⲟnce аgain. Tһanks a lot=)

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Klaus_Vclav "Nejsem zrovna člověk, který by byl v tomhle nějak hluboce osobně i jako ekonom zainteresován. Trošku se mi zdá, že je to zbytečná věc, aby se to dělalo. Ale, že bych kvůli tomu držel hladovku, to ne," řekl Klaus. Sám si ani nemyslí, že by zrušení anonymních akcií mělo vést k potlačení korupce v zemi. …

Nové Město n.Mor. (Žďársko) - Podle prezidenta Václava Klause je rušení anonymních akcií, o němž bude hlasovat Sněmovna, zbytečné. Řekl to dnes novinářům při návštěvě biatlonového světového šampionátu v Novém Městě na Moravě. Zrušení anonymních akcií je podle zastánců tohoto kroku důležitým krokem v boji proti korupci v Česku.

"Nejsem zrovna člověk, který by byl v tomhle nějak hluboce osobně i jako ekonom zainteresován. Trošku se mi zdá, že je to zbytečná věc, aby se to dělalo. Ale, že bych kvůli tomu držel hladovku, to ne," řekl Klaus. Sám si ani nemyslí, že by zrušení anonymních akcií mělo vést k potlačení korupce v zemi.

"To jsou hříčky. Opravdu tudy cesta nevede. Korupce bohužel je fenomén, který lidstvo provází 2000 let. Ukazuje se, že každý takovýhle zdánlivě rafinovaně vymyšlený krok se obrací většinou proti těm, kteří ho vymýšlejí a organizují, protože ta druhá strana se umí velmi rychle přeměnit a udělat něco, aby to bylo všechno úplně jinak. Takže já myslím, že tudy ta cesta nevede," dodal Klaus.

Vládní návrh, o němž má Sněmovna v dohledné době hlasovat, předpokládá, že firmy budou muset zapsat anonymní akcie do centrálního depozitáře, nebo je uložit v listinné podobě u bank. Pokud by to neudělaly, cenné papíry na doručitele by se změnily na akcie na jméno.

Vládní návrh se ovšem snaží změnit poslanec ODS a šéf rozpočtového výboru Pavel Suchánek, který chce, aby už vydané anonymní akcie mohly nadále existovat. Suchánkův pozměňovací návrh ovšem způsobil názorový rozkol v ODS, která o postoji k návrhu na změnu vládního návrhu bude teprve jednat.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/klaus-povazuje-ruseni-anonymnich-akcii-za-zbytecne/902604

 

P.S.

Anonymní akcie slouží především podpoře velkých, bezrizikových podvodů a korupce, kdy je vysoká pravděpodobnost, že jejich majiteli jsou i politici a jiné vysoce postavené osoby. Díky této nemravné možnosti iniciovali nepochybně i patřičné zákony. Zákon o fotovoltaických elektrárnách byl jedním z nich. Je nepředstavitelné, že by mezi majiteli anonymních akcií proto nebyli v nemalé míře i politici. To dokazuje i snaha poslance Suchánka. Kdo má čisté svědomí a podniká poctivě, nepotřebuje tajit vlastnictví anonymních akcií. Argument prezidenta Klause, že korupce zde je už 2000 let a kdy místo boje proti ní vyzývá v podstatě ke smíření s ní jen naznačuje, že i on může být vlastníkem anonymních akcií. Vyloučíme-li ztrátu zdravého rozumu, tak nám vychází, že tomu tak je i u něho, jinak by takový nesmysl žádný soudný, slušný a poctivý člověk, nemohl nikdy vyslovit – neměl by k tomu žádný rozumný důvod! Zakladatel systému, který umožnil růst korupce, největšího problému České republiky tak chrání i sebe, stejně jako tomu bylo v případě vyhlášení zločinné amnestie. Připomínám článek Františka Janoucha o setkání s Janem Fischerem ve věci fotovoltaických elektráren, dalšího obrovského tunelu na peníze daňových poplatníků, který nás bude stát až 1 bilion korun! Prezidentova kritika Víta Bárty, že jeho snaha o levnější potraviny a dálnice je hloupá je dalším argumentem proti zdravému rozumu. Proč jsou asi potraviny např. v SRN levnější a kvalitnější než u nás? Proč umí západní země stavět dálnice rychleji, kvalitněji a levněji, navíc mnohem vzhlednější, než je tomu u nás? Proč mu nevadí rozkrádání stovek miliard korun ročně skrze korupci i díky existenci anonymních akcií?! CHUCPE pane prezidente! Chováte se veřejně stále více jako smyslu zbavený, zcela odtržen od reality a normálního světa!

 

Jan Šinágl, 16.2.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry