Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Policie_Rakousko… Čech na místě přišel nejen o řidičský průkaz, ale policie mu předběžně zakázala řízení v celém Rakousku. Zároveň musel uhradit kauci, která slouží k pokrytí nákladů vyšetřování a pokuty. …

Nedávno jsme se bavili s kolegy o situaci na dopravních cestách, když tu jeden z nás vyprávěl o své ranní jízdě. No, a přijel jsem, pozdě, povídá, protože jsme jeli v koloně, nedalo se předjíždět a prvním vozem kolony bylo shodou okolností vozidlo autoškoly. Takže jsme se ploužili jako šneci. Inu, dá se předpokládat, vložil jsem se do debaty, že vozidlo autoškoly brzdilo kolonu tím, že jelo dle předpisů. Což měli činit i ostatní. Ti ostatní se mi vysmáli. To bychom někam nedojeli. Kluci, povídám, až vám nějaký řidič přejede ve vyšší rychlosti dítě, budete argumentovat především tím, že měl jet dle předpisů. Chvíli se mlčelo a pak jsme se začali bavit o něčem jiném.

 

 

Kdybychom v té debatě pokračovali a kdyby byl náhodou přítomen zástupce nějakého státního orgánu, neřku-li přímo policie, dozvěděl bych se, že nemají síly a prostředky na to, aby honili každého řidiče, který překročí dovolenou rychlost. To ano, to uznávám. Pouze jsem si vzpomněl na jednu internetovou zprávu z minulého týdne.

Zněla takto:

Čech v Rakousku uháněl stovkou na třicítce, přišlo ho to draho. Rakouská policie ve čtvrtek na severu země zabavila řidičský průkaz Čechovi, který v úseku s maximální povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině jel téměř stovkou. Policie o tom informovala na svém webu. Policisté řidiče zastavili v Ulrichsbergu nedaleko hranic s Českou republikou. Čech na místě přišel nejen o řidičský průkaz, ale policie mu předběžně zakázala řízení v celém Rakousku. Zároveň musel uhradit kauci, která slouží k pokrytí nákladů vyšetřování a pokuty.

Podívejte se na ty kluky rakouské. Oni dokáží na místě uložit nejen pokutu, ale ihned spočítat výši kauce na úhradu nákladů, které jim zcela logicky stát nedotuje. Proč také? A teď si představte, že by tohle uměli i naši policisté a byli k tomu pochopitelně vybaveni potřebným zákonem. Hodně lidí by si rozmyslelo překračovat soustavně povolenou rychlost. Což u nás dělá asi tak devět z deseti řidičů. Ti by ovšem zmizeli, protože by měli zákaz řízení v celém Česku. Jak krásně by bylo na našich silnicích.

 

ČAS 10/2013

J.Š.13.3.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)