Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Temelin… Tolik zpráva z polského tisku, která komentuje pokus o infiltraci polského energetického průmyslu českým trojským koněm, vlastněným ruským jaderným molochem, z níž vyplývá, že Poláci se o budoucnost své země bát nemusí. … Mediální masáže a školní výuka jsou již po desítky let nastaveny tak, aby obyvatelé této de facto další svazové republiky dříve Sovětské, nyní Ruské, ani nepostřehli, že jsou zde jen hosty ve vlastním domě a daňovými subjekty financujícími mocenské projekty oné zdánlivě vzdálené země. .. Rozsviť a posíláš do Kremlu vřelý pozdrav na účet. Zkus nezaplatit a přelámou ti hnáty. Budiž světlo? Neřekl bych, že s tím má Bůh něco společného. Spíš ten druhý. Kdo nesvítí, není Čech. …

 

 

„Státní korporace pro atomovou energii "Rosatom", kontroluje všechny jaderné aktivity Ruské federace, včetně civilního jaderného průmyslu a jaderných zbraní. Státní společnost "Rosatom" svojí obchodní činností zajišťuje rozvoj jaderné energie , a zároveň vykonává úkoly svěřené jí státem - Národní bezpečnost (jaderné odstrašení), jaderná a radiační bezpečnost a rozvoj aplikovaného a základního výzkumu . Kromě toho, je „Rosatom“ oprávněn jménem Ruské federace plnit ruské mezinárodní závazky v oblasti mírového využívání jaderné energie a nešíření jaderných materiálů.“ Ruská Wikipedia

Když v lednu tohoto roku společnost Chladicí věže a.s. získala zakázku na stavbu 185 metrové věže v polské elektrárně Kozienice, zdálo se, že se jedná o jeden z mnoha kontraktů, které se uzavírají stranou mediálního zájmu, i když v nich jde o velké peníze.

Taky proč se něčím takovým zabývat, prostě česká firma uzavřela smlouvu s firmou polskou a není, nic co by mohlo zkalit průzračně čisté vody, které se plánovaným podpisem smlouvy hodlají uzavřít.

To by samozřejmě platilo i dál, kdyby se nejednalo o nejstrategičtější odvětví každé země a tou je energetika. Protože tím jak Edison a Tesla rozsvítili nejdříve Ameriku a potom celý svět, stali jsme se na elektrické energii závislí. Ten kdo ji vlastní, takovou zemi ovládá a do jeho kapes plynou obrovské peněžní prostředky, které zase produkují obrovskou míru moci.

Je pouze zákonité, že si toto odvětví každá země střeží jako oko v hlavě a ty země, které se kontroly nad energií vzdaly, se vydávají cestou Bulharska, nebo Albánie, protože se na ně slétnou supi jako na nemocné zvíře a z jejího živého masa trhají ta nejlepší sousta, protože když takový Bulhar nebo Albánec stiskne vypínač, na konto nějakého zločineckého syndikátu sídlícího v zahraničí, přitečou peníze.

Tedy není divu, že poté co byla mezi zdánlivě českou firmou Chladicí věže Praha a.s. a elektrárnou Kozienice uzavřena dohoda o její výstavbě, byly polskou tajnou službou ještě před podpisem oné smlouvy prověřeny vlastnické poměry dodavatele, aby na polské zpravodajské důstojníky vybafla stará známá tvář katyňského popravčího, maskovaná knedlíkovitým obličejem Josefa Švejka nasazenou na dodavatelský vnějšek, mající za úkol činit onen český dojem.

Nikoliv české firmě, ale ruské firmě Rosatom vlastněné ruským státem, se zachtělo zhltnout ono tučné sousto a posílit tak ještě více svoji moc a sílu, která jak nám bylo sděleno prostřednictvím inaugurační kravaty Miloše Zemana v barvách ruské trikolóry, dosáhla až na korunovační klenoty naší země.

Protože naše země již před dlouhou dobou předala nejstrategičtější odvětví národního průmyslu, tedy jaderné strojírenství představované divizí Škody Plzeň do ruských rukou a Kreml si mne ruce, že jim jejich akvizice přinese temelínské zlaté vejce v hodnotách stovek miliard korun, které skrze mnohé nástroje finanční inkvizice, tento stát dávno zaprodaný ruskému impériu, vytáhne z kapes daňového poplatníka.

Pochopitelně, že ke každé elektrárně patří i chladicí věže, v nichž kondenzuje pára zpět na vodu hnanou do turbín produkujících elektřinu stejně jako palivo, nyní dodávané do našich jaderných elektráren také Ruskem, aby bylo zřejmé, jak příliš se náš český kruh uzavřel.

Ovšem Poláci nemají zájem sloužit imperiálním zájmům Kremlu a tak smlouva o výstavbě chladicí věže prostřednictvím firmy vlastněné Kremlem s velkou pravděpodobností nebude realizována, protože Polsko není a ani nikdy nebude zemí s loutkovým proruským režimem, jako je ta naše.

„Rozšíření elektrárny v Kozienicích, je strategická investice pro národní bezpečnost. Nová pohonná jednotka bude jednou z nejmodernějších jednotek svého druhu v Evropě. Proto pokus, aby tento projekt chladící věže realizovala česká firma, kterou řídí ruská korporace pro jadernou energii Rosatom, překvapil i vládu. Do celé záležitosti proto vstoupila bezpečnostní služba, která připravuje zprávu pro ministra vnitra Jacka Cichockého.“

Tolik zpráva z polského tisku, která komentuje pokus o infiltraci polského energetického průmyslu českým trojským koněm, vlastněným ruským jaderným molochem, z níž vyplývá, že Poláci se o budoucnost své země bát nemusí.

Jistě stojí zmínit, že komentáře polských čtenářů na naši stranu, se kterými se ztotožňuji, nejsou nijak lichotivé:

Že ze strany zdánlivě českého dodavatele zastupovaného ředitelem Chmelem zazněla slova úžasu a překvapení, proč vůbec je zjištění o skutečném vlastníkovi tak důležité, není pro tuto zemi nikterak překvapivé.

Mediální masáže a školní výuka jsou již po desítky let nastaveny tak, aby obyvatelé této de facto další svazové republiky dříve Sovětské, nyní Ruské, ani nepostřehli, že jsou zde jen hosty ve vlastním domě a daňovými subjekty financujícími mocenské projekty oné zdánlivě vzdálené země.

Rozsviť a posíláš do Kremlu vřelý pozdrav na účet. Zkus nezaplatit a přelámou ti hnáty. Budiž světlo? Neřekl bych, že s tím má Bůh něco společného. Spíš ten druhý. Kdo nesvítí, není Čech.

 

Miroslav Václavek

http://vaclavek.blog.idnes.cz/c/326109/Kdo-rusky-nesviti-na-toho-si-Kreml-posviti.html

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-2 #1 STANEK FRANTISEK FAN 2013-03-21 10:19
,,ANO" JSME JEN KOLONIE BEZ HANY A STUDU.NÁŠ STÁT JE RADOU EVROPY PRO LIDSKÁ PRÁVA KRITIZOVÁN ZA RASOVOU SEGREGACI.... A DALŠÍ SKUTKY ODPORUJÍCÍ UNIVERZÁLNÍM OBČANSKÝM..LIDS KÝM...DĚTSKÝM.. .A POLTICKÝM PRÁVŮM. ORIGINÁL TÉ TO ZPRÁVY MÁM U SEBE :))OO mOC O TOM NÁŠ STÁT NEMLUVÍ JE TO OSTUDA V EVROPĚ I V OSN..:))OO O TOM JE NUTNÉ PSÁT ....INFORMOVAT LID....:))OO

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)