Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Opasek_Anastaz

Heslo Řádu Benediktinů:  MODLI SE A PRACUJ!

GEN: Anastáz Opasek očima Věry Chytilové - Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání... Země, která nemá ráda své hrdiny a která v médiích často upřednostňuje jejich opak. Veřejnoprávní ČT nám opět vzkazuje a ukazuje, komu slouží za peníze občanů – jim a jejich zemi  stále méně , pokud vůbec! Na obou programech veřejnoprávní ČT se dnes nenašlo místo pro odvysílání dokumentu o tomto skvělém člověku

 

Mariánský sloup byl postaven na Staroměstském náměstí v Praze v roce 1650 z vděčnosti Panně Marii za její pomoc k vítězství pražských měšťanů a studentů nad Švédy v roce 1648 a na poděkování za ukončení 30leté války (1618-48), jejíž poslední bitvou byla v roce 1648 právě bitva o Prahu. Na základě nepravdivé propagandy, že byl postaven na památku vítězství císařských vojsk na Bílé hoře 8. listopadu 1618, byl 3. listopadu 1918 stržen zfanatizovaným davem jako domnělý symbol Rakousko-Uherské monarchie v souvislosti s vyhlášením Československé republiky 28. října 1918. Byla tak zneuctěna Matka Boží, která Pražanům pomohla a zničena významná kulturní památka.

Kardinál František Tomášek: „Dokud nebude sloup na svém místě, dokud lidé neuznají, že tehdy udělali chybu a nebudou toho litovat, nemůžeme doufat, že překonali naši nedávnou minulost a že nás tento starý hřích nestáhne zase dolů. Rozumíme tomu tak, že sloup je nejen symbolem našeho návratu ke slušnosti a tradicím křesťanské Evropy, ale především, že vyrovnání tohoto dluhu může naší zemi dát teprve naději, že opět neupadneme do područí, ať už tupého násilí a bídy z východu nebo konzumního ateismu ze západu.“

 

Jan Šinágl, 20.4.2013

Veselý svatý muž Anastáz Opasek strávil 11 let v kriminálu

 

V Kolíně představili novou bustu arciopata Anastáze Opaska

Sté výročí narození Anastáze Opaska si v Kolíně připomněla stovka lidí při odhalení jeho busty v Komenského parku. Arciopat benediktinského kláštera v Praze-Břevnově, teolog, básník a literární historik v Kolíně vyrůstal. Radnice bustu odkoupila od sochaře Stanislava Hanzíka, kterému arciopat na sklonku života seděl modelem. Akci předcházelo promítání filmu o Opaskově životě v kolínském kině a mše v kostele Nejsvětější Trojice. Po studiích teologie byl Opasek v roce 1938 vysvěcen na kněze. V dubnu 1947 byl zvolen 60. opatem břevnovského kláštera. Po komunistickém puči na něj však čekalo vykonstruované obvinění ze špionáže ve prospěch Vatikánu. V září 1949 byl zatčen, o rok později odsouzen za údajnou velezradu a špionáž na doživotí. Po amnestii v roce 1960 byl osvobozen, nemohl však vykonávat kněžskou činnost. V roce 1968 sice Opasek získal zpět státní souhlas k výkonu kněžského povolání, po srpnové invazi však odjel do exilu v bavorském Rohru. Tam se podílel na vzniku katolické laické organizace Opus bonum (Dobré dílo), která vydávala v Československu zakázanou literaturu. V roce 1990 se Opasek vrátil do Prahy a podílel se na obnovení činnosti břevnovského kláštera, který byl povýšen na arciopatství. Zemřel v Rohru 24. srpna 1999. Čro, 20.4.2013

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+6 #5 JanHerna,Th.Dipl.-Cy 2013-04-23 19:08
Cituji Vitezslav Haramule:
Pane Mrzilek, kdyby socha panenky Marie pomohla, tak by v cechach bylo hej.Ackoliv jsem protestant mel jsem ke katolickym bratrum vzdycky blizko.Cesi ve vetsine postradaji neco daleko dulezitejsiho a to opravdovou viru v Boha a v Jezise Krista a zde zadna kamenna socha nepomuze.

Je třeba říci a vy jako protestant to jistě znáte, že člověk může prosit Boha o pomoc, ale musí se také sám přičinit. Sochy svatých jsou symboly. Když seu nich modlíme, nemodlíme se k soše, aleke světci, kterého představuje.
+6 #4 JanHerna,Th.Dipl.-Cy 2013-04-23 19:04
Rád bych připomenul, že Otec Anastáz Opasekměl velice blízko k P.Josefu Toufarovi, zvláště v období Čihoštského zázraku. A ve vězení slyšel, jakým způsobem StBáčtí vyšetřovatelé P.Toufara mučili.
Je jedna pravda:Ten,kdo přispělsvým jednáním ke smrti druhého je vrah. StBáčtí vyšetřovatelé z nenávisti k církvi a P. Toufarovi, vysoce mravnému a lidskému knězi způsobili svým jednáním jeho smrt. Jsou tedy jednoznačně VRAZI!
+8 #3 Milan Janca 2013-04-21 08:48
Anastaz Opasek byl vzacny clovek, antikomunista a nestor setkani v Rohru v Bavorsku. Jsem nositelem jeho osobniho pozehnani. Byl to velky clovek. Je pochovan v Praze na hrbitove brevnovskeho klastera.Jeho hrob neni daleko od hlavniho vchodu na hrbitov. Odpociva v blizkosti klastera. Navstivte to misto.
+7 #2 Vitezslav Haramule 2013-04-21 03:04
Pane Mrzilek, kdyby socha panenky Marie pomohla, tak by v cechach bylo hej.Ackoliv jsem protestant mel jsem ke katolickym bratrum vzdycky blizko.Cesi ve vetsine postradaji neco daleko dulezitejsiho a to opravdovou viru v Boha a v Jezise Krista a zde zadna kamenna socha nepomuze.
+6 #1 Mrzílek 2013-04-21 00:41
Jako křesťan, jsem proto, aby opět stála socha pany Marie, na Staroměstském náměstí, aby připomínala utrpení matky nad ztrátou syna, který se obětoval. Budeme chodit kolem a bude se nám tak stále připomínat. Co je však potřeba, aby na veřejném všem přístupném místě stále kamenná připomínka naší vlastní viny. Tak jako na tomto historickém náměstí stojí socha, kterého zabila církev. Proto by zde měla stát ta, kterou zabil český komunismus. A to proto, abychom nepoukazovali stále na vinu druhých, ale také na vinu naši, na vinu vlastní. Pokorný stud nad tím co jsme učinili sami sobě.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)