Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:19
  Sehr geehrter Herr JuDr. Petr Zemanek, im Namen des Saazer ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 07:20
  Zemřel ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela tajná služba.

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:37
  Dieses sechsjährige Mädchen wurde von den Russen getötet, als ...

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:33
  Tuto šestiletou holčičku Rusové zabili když spala ve své ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Myšlenka Miloše Zemana, že by se vina sudetských Němců měla posuzovat jako vlastizrada, za kterou náleží viníkům trest smrti, se mi velmi líbí. Jsou s ní, pravda, spojeny určité komplikace. Předně Zeman_rucenení zřejmé, co přesně tímto aktem vlastizrady mělo být. Většina sudetských Němců jistě volila Henleinovu SdP, avšak volby byly tajné, takže nevíme, kteří to byli, a hlavně, pokud by volba politické strany otevřeně zrazující zájmy svého národa měla být trestána smrtí, nelze než stejný trest vyměřit i těm, kteří v některých volbách od r. 1946 do r. 1988 volili kandidáty KSČ, resp. Národní fronty.  Postiženi by tedy mohli být aspoň ti, kteří požádali o říšské občanství. Ale ouha, to Němci obdrželi automaticky, a zbavit se ho jim žádný právní předpis, ani československý, neukládal (naopak k úpravě občanství došlo na základě dohody německé a československé strany).

Lze argumentovat i tak, že sudetští Němci zradili svou vlast tím, že v r. 1938 vítali wehrmacht a Hitlera. Dobrá, ale na popraviště v tom případě patří i ti Češi, kteří se někdy zúčastnili komunisty organisovaného prvomájového průvodu; jestliže tak učinili i s transparentem nebo s mávátkem, měla by být jejich vina posuzována zvlášť přísně. Ani toto kriterion nám tedy příliš nepomůže.

Nezbývá tedy než postupovat podle klíče zakotveného v Benešových dekretech a označit za vlastizrádce všechny ethnické Němce bez rozdílu, s výjimkou těch, kteří proti nacismu aktivně bojovali – a konce války se proto zpravidla nedožili, jelikož nacistický režim, jak známo, nebyl ke svým nepřátelům obzvlášť tolerantní. Kromě toho, je-li národnost vinou, za kterou lze uložit trest smrti, vzniká otázka, co je tedy špatného na nacismu, který na základě ethnického původu vyvraždil Židy.

A také je třeba vyřešit, co s těmi Němci, kteří v době vlastizrady teprve tahali kačera. V Ústí nad Labem si s nimi hlavu nelámali a při masakru německého obyvatelstva naházeli malé vlastizrádce i s kočárky do Labe, avšak my bychom měli být důslednější a uznat aspoň v jejich případě polehčující okolnost nedostatku věku.

Zkrátka, problémů se Zemanovým řešením je celá řada, ba téměř bych řekl, že kdyby president republiky nebyl přímo z Ústavy vůči trestnímu stíhání imunní, byly by jeho rakouské projevy schvalováním genocidy jako vyšitým…

http://paragraphos.pecina.cz/2013/04/stejnym-metrem.html

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+2 #2 J.P. 2013-04-29 20:01
Pocet zabitych Nemcu lze tezko zjitit, zrovna tak je obtizne zjistit kolik lidi
bylo zabito v koncentracnich taborech.
Vzdy mezi nimi je velke procento starych, nemocnych a tech, co spachali sebevrazdu.Poce t dle holokaustu take nemohl duvody umrti zjistit.
Jako pametnik ale vim, ze mezi Nemci nejen v Sudetech bylo velke % prave starcu nad 50, nebot mladsi muzi byli jeste v zajeti
Na druhe strane zeny, z nichz statisice bylo znasilneno mohlo zemrit pozdeji na nasledky hrubeho znasilneni.
Mnoho lidi, zejmena starsi a deti nevydrelo ten odsun, kdyz se dostali do zcela zniceneho Nemecka, kde nebylo nejen co jist,ale ani kde spat a pracovat
a vydelat si penize.Ty lidi byli jako zver, co nekde nasli nebo ukradli na polich bylo jedina jejich vyziva.
Je proto odporne, kdyz pocet uvadeny sudetskymi Nemci se svadi na zabite vojaky na frontach, paklize pocet sudet.Nemcu se zmensil o 200 tis.
Zkratka lze jen tuto kapitolu uzavrit, ze
Nemci mnohonasobne zaplatili za nacismus
svymi mrtvymi. Kdyby se do toho zapocitali i zabite behem denniho a nocniho bombardovani s hruzou Drazdan, pak to jde do milionu.To se nestalo valecnym tazenim, ale vedomym pocinanim, ze budou zabiti jen civiliste, prevazne zeny, starci a deti.
Otazka pak je- byli tim potrestani naciste anebo obycejni obcane a navic v dobe miru.??
Dokud jeste je nejaka mira svedomi a
bozi spravedlnosti, pak to musi jednou vse vyjit najevo a jako dnes se tvrdi, ze vsechno mohou Nemci, pak se bude nekdo
ptat a kdo to delal, kdyz zu byl mir.

Proto se tak neustale boji ne Polaci,Rusove,F rancouzi ale Cesi, aby
nepriznali sve viny jako to cini jiz 70 let Nemci.
+10 #1 Vitezslav Haramule 2013-04-28 00:26
Dala by se nekde sehnat informace o poctu
cechu zabitych sudetskymi nemci a porovnat to s poctem zabitych,umucen ych ceskoslovenskyc h obcanu ceskoslovenskou komunistickou masineri.Samozr ejme by se meli zapocitat i obeti tzv. pracovnich smrtelnych urazu ve vsech komunistickych koncentracnich taborech.To ze cesi vrazdili cechy a to se svolenim cs.vlady bylo daleko horsi.Kdyz ceska vlada nechce povolit zdruzeni Sudetskych nemcu,proc stale toleruje komunistickou stranu?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)