Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út zář 26 @08:30 -
KS Ostrava: Odvolání ing. Marka Gáby
so zář 30 @09:30 - 10:00PM
Volmanův Žebrák
so zář 30 @14:00 -
Berounka Čechův mlýn: setkání převozníků
út říj 10 @19:00 -
Praha Broadway: Petriněnko
čt říj 12 @09:30 -
OS Praha-západ: Janíček J. (The Plastic People of the Universe)
st říj 18 @19:00 -
Praha: předpremiéra BRATŘI pro sponzory

Nejnovější komentáře

 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...

   
 • 13.09.2023 13:30
  Naši američtí příbuzní truchlí potichu něco jako národní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KU_logoAneb O JEDNÉ OSTUDĚ JEDNA ROZVINUTÁ VĚTA.

V záplavě deprimujících zpráv, kdy se člověk stydí: a) za vlastní zemi a její nejvyšší představitele (v čele s prezidentem, který se doslova v přímém přenosu pod vlajku Pravda vítězí prolhal), b) za zkorumpovanou odcházející vládu, považující veřejný poslanecký mandát za běžně obchodovatelnou soukromou komoditu, c) za takřka národněfrontovní jednotu, kterou při prvním nekompromisním zásahu policie proti korupčníkům zformovala kolem nich neprodyšná mediální ochranka, od mediálních bodyguardů ve veřejnoprávní ČT až po Reflexně Babylonové Lidově Hospodářské Právo Dnes (k těmto užitečným bodyguardům kmotrů patří všichni ti, kdo léta píší proti korupci a pak při zásahu proti ní hystericky křičí o „teatrálním“ honu na čarodějnice, kdo srovnávají takový zásah dokonce s normalizační justicí,

a kdo, neoriginálně papouškujíce originálního ideového guru korupčního jednání Václava Klause, považují dopředu vyjednanou směnu veřejné funkce za osobní prospěch za eticky normální ), d) za snad ještě horší pohromu, přicházející vládu-nevládu premiéra Rusnoka, jehož squadra rosa plná bývalých soudruhů či provařených politiků s hodně žluklým máslem na hlavě dokonale naplňuje heslo „včerejší dno zítra stropem“ (co na tom, že je tato squadra rosa jen na pár měsíců, hlavně když stihne zatáhnout ČEZsko do mnohabilionového jaderného tunelu, proti němuž ten fotovoltaický, zaviněný jinou dočasnou squadrou soudruha Fischera, je jen krádeží rohlíku v supermarketu - v téhle záplavě hnusu, špíny a morální deviace jsem měl za jediný relativně čistý ostrůvek normálnosti akademické prostředí, v čele se svou milovanou Alma Mater, a to až do chvíle, kdy vědecká rada Karlovy univerzity, tedy tatáž instituce, která mi před více než dvěma roky v tajném hlasování velkou většinou udělila nejvyšší pedagogicko-vědecký titul, rozhodla se neudělit čestný doktorát jednomu z největších vědců současnosti, čímž podala světu vysvědčení nikoli o Umbertu Ecovi, ale výhradně jen o sobě samé, a o své provinčnosti, což si vysvětluji tím, že většina těch, kteří z důvodů údajné „nedostatečné vědeckosti“ (!) hlasovali proti udělení titulu čestnému doktorovi desítek nejprestižnějších univerzit světa, četli z celého Ecova rozsáhlého vědeckého díla jen jeho romány (a i v tom jsem dost možná ještě nenapravitelným optimistou).

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vladimir-just.php?itemid=20434

* * *

Marie Benešová, Otakar Motejl, Umberto Eco, Agniezska Holland, Jan Palach a souvislosti

* * *

„Dějiny VKS(b)  KSS (SSSR) nás poučily, že nejhorší spojení bylo Žid-komunista. A tak to máme tady. Kromě jednoho, jsou to všichni bývalí členové KSČ. Tak jsme to dopracovali a můžeme za to vděčit spolupráci Havel-Klaus a nyní pokračovateli Zemananovi. Fischer potřebuje splatit dluhy a odvděčit se svým volitelům. Zakrátko budeme říkat - jó, kde jsou ty časy, když to ještě stálo za hovno! A bude hůř.“

Plk. v.v. Zbyněk Čeřovský, bývalý člen GŠ, 8.7.2013

* * *

Jan Šinágl, 9.7.2013

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)