Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Recko_korupce

Aktualizováno 16.6.2015: Dnes se mi ozvala Ing. Alena Péliová. Není autorkou tohoto textu. Velmi se jí omlouvám. Můžete jí zavolat během pracovní doby na slovenské ministerstvo školství (+421 2 593 747 31) J.Š.

… V Řecku je postoj státu k cikánům (žádní Romové tam nejsou) velmi jednoduchý. Pokud pracuješ pro stát a platíš daně (jako většina), stát pracuje pro tebe. Pokud nepracuješ a neplatíš daně, stát nepracuje pro tebe a je jedno, zda jsi červený, černý nebo žlutý. Jednoduše cikáni ve větších městech mají své oplocené teritorium a tam, pokud kočují - přespávají nebo zkrátka žijí. Stát se o ně nezajímá. Obecně se však cikáni pasovali do role likvidovat a uklízet ulice od vyhozeného železa, spotřební elektroniky a nepotřebných věcí. Tyto suroviny svážejí na výkupní místa a inkasují za to peníze. …

Toto jsou asi ty důvody, proč je Řecko před krachem zachraňované stylem: buď se podvolit systému "západní demokracie" nebo zkrachujete. My o tom můžeme jen snít ...

Na dovolené v Řecku jsem se od domorodců dozvěděl, jak tam řeší cikánskou otázku Odpověď byla tak jednoduchá, že mi údivem spadla čelist, V Řecku je postoj státu k cikánům (žádní Romové tam nejsou) velmi jednoduchý. Pokud pracuješ pro stát a platíš daně (jako většina), stát pracuje pro tebe. Pokud nepracuješ a neplatíš daně, stát nepracuje pro tebe a je jedno, zda jsi červený, černý nebo žlutý. Jednoduše cikáni ve větších městech mají své oplocené teritorium a tam, pokud kočují - přespávají nebo zkrátka žijí. Stát se o ně nezajímá. Obecně se však cikáni pasovali do role likvidovat a uklízet ulice od vyhozeného železa, spotřební elektroniky a nepotřebných věcí. Tyto suroviny svážejí na výkupní místa a inkasují za to peníze.

V Řecku žije cca 11 milionů obyvatel a 80% země pokrývají neúrodné hory. Těch 20% úrodné půdy uživí všechny a ještě jim zvýší. 30% populace pracuje v zemědělství. Největším průmyslovým odvětvím je námořní doprava, která je třetí největší nasvětě.Příjmy z turistického ruchu tvoří 30% ve státním rozpočtu. Když má mladá rodina třetí dítě, tak stát poskytne této rodině dotaci na koupi osobního auta v ceně bez daně. Auto má červenou SPZ, a když ho policista zastaví a neřídí ho osoba, která auto kupovala s dotací od státu, privilegia jsou najednou pryč a navíc ještě ta hanba s pokutou jako řemen. Až po pěti letech může majitel auto prodat. Tyto auta jsou velkou pomocí mladým lidem.

Školství funguje tak, že pokud oba rodiče pracují a platí daně, všechny děti mají studium do maturity zdarma včetně stravování. Když pracuje jen jeden z rodičů - děti mají studium zdarma, ale stravu si musí hradit. Když nepracuje ani jeden z rodičů, musí děti platit školu od první třídy až např. po maturitu včetně stravného.
Řekové rádi posedí se svými přáteli nebo rodinou na verandě či balkoně a uspěchaný život je u nich vzácnou výjimkou. 98% obyvatelstva je pravoslavného vyznání s velkým důrazem na rodinu. 2% jsou muslimové a bez vyznání spolu s ostatními náboženstvími a sektami. Ve vnitrozemí na vesnici téměř neexistuje kriminalita a ve větších městech je velmi vzácná. Prostě v Řecku se nekrade. Stát zakázal na svém území hrací automaty. Drogy jsou tam neznámou věcí, protože rodiny a víra jim nedovolí něco podobného.

Pokud nechce mladík nastoupit povinnou vojenskou službu, tak o to může požádat úřady a dostane modrou knížku. Dnes je služba v řeckých ozbrojených silách natolik vážená, že žádosti o modrou knížku by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Hlavním problémem po vystavení je získání celoživotní invalidity, která majitelům modrých knížek neumožňuje práci ve státních službách. Ten kdo má modrou knížku je automaticky řazen na poslední místo ve všech seznamech, které stát pro uspokojování svých občanů musí vytvořit. Takže není osobou, která je volená, při podpoře v případě nezaměstnanosti je na posledním místě i při žádosti o byt, transplantaci atd. Prostě nic nedáš pro stát - stát nedá nic tobě. V zemi, kde vzniklo slovo demokracie, je účast ve volbách povinná a neúčast znamená vysokou pokutu. Zda do volební urny volič vhodí obálku s hlasem nebo bez, je už na voliči. Výsledky voleb tam nikdo nezpochybňuje. Je zajímavé, že v Řecku neexistují extrémistické strany a ani není důvod. Menšiny se buď přizpůsobí většině, nebo potom platí - nechceme vás tady.


Ing. Alena Péliová

odbor implementace státní podpory výzkumu a vývoje, sekce vědy a techniky Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR, Stromová 1, 813 30 Bratislava

http://znojmo-spirit.blog.cz/en/1302/recko

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2016-07-28 19:12
Dobry den,

zijeme v dobe dezinformaci, kterych nejsou uchraneni ani svetove agentury s tymi spolupracovniku . Vy chcete "jistotu" po jednom cloveku? To bych nenapsal takrka nic a patral po casto nezjistitelnem. Jsou i informace hodnoverne, kdy autor musi zustat v anonymite, aby neohrozil sam sebe. Pocet chyb na mem webu, vzhledem k mnozstvi informaci je zanedbatelny. Vzdy jsou napraveny, pokud je zjstim, ci mi nekdo nezistne pomuze. Zkuste si sam overit pravost autora tohoto dokumentu a sdelte mi vysledek. Pripadne rad opravim. Muze jit i o falesneho autora, ale to neznamena, ze co pise neni pravda. Musel byste proverit i obsah clanku. na to nemam kapacity ani financni prostredky. Jista zkusenost za roky prace mi dovoluje odhadnout jak daleko jsou informace relevantni, kdy zverejnim i s jistym rizikem vzhledem k zavaznosti informaci. Nekdy to muze byt i soucasti zjisteni skutecne pravdy, kdy nasledna reakce pomuze odhalit pravdu. Ta je ostatne vzdy realivni. Absolutni je vysoko nad nami. Ostatne Vy chcete ode mne informace a sam neuvedete sve plne jmeno, pritom se pouze ptate.

S pozdravem,

JS
+2 #1 Jaroslav 2016-07-28 13:22
Dobrý den,

můžete mi sdělit, kdo je tedy autorem tohoto článku, jak jsou informace v článku relevantní a jakým způsobem si ověřujete pravost článku a autora, pokud ho přejímáte? Ptám se proto, že dosti článků s určitým, většinou "citlivým" tématem putuje po internetu s odkazem na autora coby známou osobnost, ale pak se zjistí , že autorem nebyl.
Zajímá mne to neboť pokud někdo vydává článek a dodá k němu autora jenž vůbec netuší, že je jako autor uváděn. V této poloze jasně z toho vyplývá, že původní autor chce být skryt a účelem článku je manimulovat s čtenáři.
Děkuji za odpověď.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)