Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.06.2021 10:46
  Kmo ty jsi kokot. Co kdyby jsi nás dečka přestal obtěžovat? Chováš ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 16:26
  Dva měsíce poté, co Česko vypovědělo ruské diplomaty ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 15:58
  Dobrý den a děkuji za váš článek o bolševicích !!! Sleduji ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:11
  Vážený pán Šinágl, PhDr. Hýbl nám preposlal link na dokument ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:00
  Petr Kellner jako přítěž V našem denním monitoringu českého tisku ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 08:18
  Pane Šinagle, děkujeme za video, přestože o tomto neuvěřitelném ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman a KlausCitát z Bible: „Idiote, pravím ti, že ještě této noci, dřív než Drtinová naposledy zakokrhá, dvaadvacetkrát mě zapřeš.“

Mnoho moralizujících úvah a mnoho vtipů vznikne okolo lha­ní Michala Haška a jeho party o tajemné návštěvě prezidenta v Lánech. Rychlost odhalení pravdy tentokrát ověřila pravdi­vost přísloví, že Hašek, pardon, lež má krátké nohy. Celá věc má ale ještě jeden roz­měr, který komentován tak moc není: dopracovali jsme to tak da­leko, že přijetí u prezidenta není již předmětem hrdosti a zápisu do kronik a deníčků, ale skuteč­nost hodná utajení. Dopracovali jsme to tak daleko, že máme nadstranického prezidenta, který po­řádá utajená jednání s vybranými milci, a to za účelem destabilizace politické strany, která právě vyhrála volby. Jestli toto není jed­nání proti demokratickému řádu republiky, tak už nevím co jiné­ho. O jednání proti demokratické­mu řádu republiky nemluvím na­hodile, to je totiž součást skutko­vé podstaty velezrady, jednoho z mála trestných činů, za něž pre­zident může být stíhán.

Na Facebooku jsem narazil na text, o něj se chci s vámi podělit, jakkoliv parodie na Bibli jinak rád nemám:

Úryvek z knihy Jakl 26,31-3431:

Tu jim Miloš řekl: „Vy všichni ode mne této noci odpad­nete, neboť jest psáno: „Pastýř na­razí do zdi a rozprchnou se ovce stáda.“ 32 „Po svém uzdravení však vás předejdu na Hrad.“ 33 Na to mu řekl Michal: „Kdy­by všichni od tebe odpadli, já ni­kdy ne!“ 34 Miloš mu odpově­děl: „Idiote, pravím ti, že ještě této noci, dřív než Drtinová naposledy zakokrhá, dvaadvacetkrát mě zapřeš.“

Ad LN 31.10.: Lhali. Odejít nechtějí

Pavel Svoboda, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., LN, Dopisy redakci, 1.11.2013

* * *

Na Haška a spol. padlo trestní oznámení pro vlastizradu

Phillip Janýr podal trestní oznámení na Michala Haška, Miloše Zemana a spol. pro trestný čin vlastizrady. Podle něj skupina jednala ve spojení s cizí mocí. Tvrdí, že ruské firmy financovaly kampaň prezidenta Miloše Zemana a po volbách do Sněmovny se chtěli jejich zástupci zmocnit exekutivní a zákonodárné moci, což mělo být obsahem schůzky v Lánech.

Oznámení Janýr podal u Vrchního státního zastupitelství v Praze i Olomouci na Haška, Zdeňka Škromacha, Jeronýma Tejce, Martina Nejedlého, Vratislava Mynáře a Miloše Zemana.

„Prezidentská kampaň Miloše Zemana byla zřejmě financována firmami Lukoil a Rusatom, které buďto cizí stát přímo vlastní nebo je v zahraničí podporuje. K prosazení hospodářských zájmů cizího státu tato skupina osob jednala postupně tak, aby po volbách do Poslanecké sněmovny se řadou legálních a nelegálních činů zmocnili exekutivní a zákonodárně státní moci,” uvedl Janýr.

Podle něj bylo právě dosazení vhodných lidí za schůzkou v Lánech minulou sobotu, na níž jednal Miloš Zeman, Michal Hašek, Jeroným Tejc, Jiří Zimola a Zdeněk Škromach. Doplnil, že jde o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy a požádal BIS o odpovídající opatření. …

* * *

Naše země je plná otců, ale chlapy jako by už nebyli? Samé baby, jak nám právě ostudně předvádějí pučisté v čele s Haškem a který by byl jistě vhodným tématem spolu se svými kumpány i pro Jaroslava Haška. Jsme zemí, která stále nezná stud a hanbu! Mimochodem prezident Zeman se stále chlubí přímým mandátem občanů? Obávám se, že už ho zcela ztratil a nyní obnáší ještě méně než 1 ½ % volebního „úspěchu“ „zemanovců“. Máme na Hradu prezidenta, kterého si přeje už jen pár zoufalců. Bohužel je to už ostudou nejen naší země, ale i každého z nás!

Svoji roky trvající občanskou pasivitou si o takovéto následky koledujeme. Řešení začíná u každého z nás. Stále máme svobodnou volbu, ale žádná „jistota“ to není, zvláště budeme-li stále „zachovávat postoje, místo abychom stáli“, jak přesně vystihl Karel Kryl!  

 

Jan Šinágl, 1.11.2013

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.68 (19 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Beneš 2013-11-05 13:22
+3 #1 Vitezslav Haramule 2013-11-01 18:11
Navrhoval bych aby Milos Virozonovic Zeman otevrel pobocku sve prezidentske kancelare primo na Ruske ambasade, aby soudruh Poradeko to nemel k nemu tak daleko.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)