Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 23 @13:00 -
OS Brno: Juraj Podkonický versus Dominik Floder
po čvn 28 @12:30 -
OS Trutnov: rehabilitace Pavla Wonky
út čvn 29 @10:00 -
OS Trutnov: rehabilitace Jiřího Wonky

Nejnovější komentáře

 • 12.06.2021 10:54
  Ve věku nedožitých 70 let zemřel dnes věřitel České strany ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 15:02
  Dobrý den. Pane Šinágle, děkuji za zaslání. Bohužel po ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 10:32
  Žádný volný pohyb v rámci EU Pokud vše půjde podle plánu ...

  Read more...

   
 • 08.06.2021 09:14
  Nihil novum sub sole. Další projev Palerma... MUDr. Vít ...

  Read more...

   
 • 05.06.2021 12:52
  Samozřejmě jsem byl nucen podat ve věci Odpor, nejen kvůli ...

  Read more...

   
 • 04.06.2021 13:02
  Trafiky na velvyslaneckých postech Server zprávy aktuálně ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nahrobky TerezinV Británii zadrželi Čecha, který kradl v terezínském památníku - Je to jak u blbejch, nebo jak v demokracii lidu ukradené? Ale co, ono je to tomu lidu stejně fuk. Jenom o jeden důvod k nadávání na „ně“ a k ignoraci voleb.

Podle dnešních Novinek policie v Anglii zatkla mezinárodně hledaného zločince z ČR. Policejní šéf v místě, kde byl zločinec zadržen prohlásil, že je hrdý na své hochy, kteří zločince našli a tak sehráli-li čestnou roli ve vyšetřování otřesného zločinu. Tento zločinec jménem Daňo byl hledán mezinárodně českou policií (kolik za to hledání ČR zaplatila?) proto, že se zdržoval v cizině, ačkoliv zde byl v podmínečném (!) trestu. To je absurdita první.

Zmíněný otřesný zločin se stal v Terezíně na památníku obětí nacizmu. Někdo tam vyloupal asi 800 bronzových jmenovek obětí. Zadrženi byli zločinci tři zločinci „východních“ jmen, kterým se nepodařilo prokázat (že by i Romové měli svého lobbistu pro justici?) vyloupání destiček z památníku a krádež, ale jen rozdrcení a prodej do „sběrných surovostí“. Absurdita druhá.

Tresty neodpovídaly otřesnosti zločinu, jak jej vidí Angličan, ale odpovídaly poměrům v české justici. Například mezinárodně hledaný zločinec Daňo měl pouze podmínku. Jakoby patřil mezi prominentní zbohatlíky s nakradenými miliardami. - Absurdita třetí.

Česká policie, místo aby se radovala, že nepotrestaný zločinec opustil republiku a ubral jim práce, nechají jej za nemalé náklady hledat po celém světě a až ho dostanou, hodí jej na krk ministerstvu práce a sociálních věcí. Je to jak u blbejch, nebo jak v demokracii lidu ukradené? Ale co, ono je to tomu lidu stejně fuk. Jenom o jeden důvod k nadávání na „ně“ a k ignoraci voleb.

27.12.2014

Vrbík, Zlín

* * *

V Británii zadrželi Čecha, který kradl v terezínském památníku

V Británii zadrželi Čecha, který kradl v terezínském památníku

Londýn - Policie oblasti West Yorkshire na severu Anglie zadržela Čecha v souvislosti s krádeží více než osmi stovek bronzových destiček ze hřbitova obětí bývalého nacistického koncentračního tábora v Terezíně. Britská policie to o vánočních svátcích oznámila na svých internetových stránkách.

Poničené náhrobky na Národním hřbitově v Terezíně, kde jsou pochovány oběti z terezínské policejní věznice gestapa, zdejšího ghetta a litoměřického koncentračního tábora. Neznámý zloděj minulý týden z hrobů ukradl 327 bronzových desek se jmény obětí.

Zpráva bez uvedení jména uvádí, že jde o 35letého českého občana, na něhož policisté narazili, když 21. prosince zastavili vůz, který řídil. Při prověřování jeho totožnosti zjistili, že na muže je vydán evropský zatykač kvůli krádeži spáchané před šesti lety v terezínském památníku.

Zadržený je nyní podle sdělení westyorkshirské policie vazbě, v níž zůstane až do vydávacího řízení.

Trojici pachatelů krádeže 824 bronzových destiček se jmény z náhrobků obětí nacismu na Národním hřbitově v Terezíně potrestal loni litoměřický okresní soud. Jen jednomu z nich, Liboru Mirgovi, uložil nepodmíněný trest vězení v délce jednoho roku. Zbylí dva, Miroslav Daňo a Peter Hricko, dostali podmíněné tresty odnětí svobody.

Podle soudního znalce krádeží bronzových destiček, které zloději prodali do sběru, Národní hřbitov v Terezíně utrpěl škodu 1,7 milionu korun.

Autor: ČTK

* * *

P.S.

Bude zajímavé sledovat, jak se k této další ostudě ČR postaví veřejnoprávní média a ministr vnitra. Obávám se, že kdyby byli pachatelé této ohavnosti místo Romů „bílí“, do Anglie by se nikdo z nich nedostal. Kolik peněz už ze způsobené škody 1.700.000,-Kč asi uhradili? Také jsem „zhanobil“ pomník, pouze jeden, stojící na památku tzv. interbrigadistů, neboli okupantů v Praze na Olšanech, s údajnou „škodou“ 9.000,-Kč. Docela bych si přál, aby případný soud také soudil podobně „nezávislý“ soudce jako ten litoměřický. Pro jistotu bych se ale trochu vzhledově „poromštil“, abych neohrozil nezávislost soudce a rovnost všech občanů před zákonem, bez ohledu na původ, rasu a náboženství.

Jan Šinágl, 27.12.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.07 (15 Votes)
Share

Komentáře   

+6 #4 Jerry 2014-12-30 00:38
Cituji Dežo:
Váženi češi blíží se den gdy vás početně převíšíme a pak tu budeme ve vládě rozhodovat mi a vaše hloupá část se stane menšinou takže nás pak budete poslouchat a doplatite nám všechni sociální dávky rasisti. Tak jako vítezí 5 milionu arabskych občanů ve Francii nebo Nemecku...

Déžo prima, ale ještě mi také řekni kdo vás bude živit?
+2 #3 Jan Mrzílek 2014-12-28 02:20
Vážený pane Šinágle, pomníky se hanobit nemají. Ale co s "pomníky" jako je ten hnus na Olšanech? Přeci odstranit. A to by mělo být povinností toho, kdo hřbitov provozuje.
Ve věci rasizmu české státní správy potažmo administrativy EU,namířeného především proti cikánům tím,že toto etnikum je poškozováno a diskriminováno především zvrácenou sociální politikou, ale i přístupem PČR,Justice a řady tzv. humanitních neziskovek tím,že je už několik generací od praktické zkušenosti a dovednosti se umět uživit a postarat se o svoji rodinu prací a poptávanou kvalifikovanost í a současně jejich rovnoprávného zařazení do společnosti prokazatelným pokřivováním zkušenosti s pojmy právo a spravedlnost. Namísto toho je majorita neustále nucena tyto pojmy podřizovat rasovému pohledu státní správy a spravedlnosti a používat neustále dvojí metr. Už bylo dost rasizmu byrokracie v Česku i celé EU.
Stát musí přestat znevažovat stát.
+4 #2 Dežo 2014-12-27 17:23
Váženi češi blíží se den gdy vás početně převíšíme a pak tu budeme ve vládě rozhodovat mi a vaše hloupá část se stane menšinou takže nás pak budete poslouchat a doplatite nám všechni sociální dávky rasisti. Tak jako vítezí 5 milionu arabskych občanů ve Francii nebo Nemecku...
+3 #1 Vitezslav Haramule 2014-12-27 16:34
Gadzove,jak jste si nas vychovali,takov e nas mate.Ja osobne povazuji tento zlocin znesveceni pamatky obeti nacismu horsi nez popirani Holocaustu..Ale jak je videt litomericky okresni soud si to vyklada po svem,po cesku.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)