Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Abbott TonyKdyby některý evropský politik kandidoval s programem, že do roka zastaví příliv imigrantů do Evropy, všichni by ho zde označili za blázna. Jenže přesně to se už v civilizované zemi západní civilizace stalo. Jeden politik to navrhl, lidé ho zvolili a za rok do země nepřišel ani jeden nelegální imigrant.

Jednoduché a odzkoušené:

Australský opoziční politik Tony Abbott v roce 2013 navrhl program „Zastavme lodi“. V září 2013 vyhrál Abbott volby a stal se australským premiérem. Prosadil operaci „Suverénní hranice“ a od začátku roku 2015 nepřistála v Austrálii ani jediná loď s nelegálními imigranty. Přitom v roce 2013 se jich doplavilo více než 20 tisíc a kromě toho se jich hodně utopilo na moři při pokusech dostat se do Austrálie.

 

Jak se to Abbottovi podařilo? Vojenské ná­moř­nic­tvo zastavilo každou loď s přistěhovalci, která směřovala do Austrálie. Pokud neuposlechla a ne­o­to­či­la se sama, přivázali ji a odtáhli k indonéskému pobřeží.

Pokud náhodou nějaký nelegální imigrant pronikl až do Austrálie, byl převezen do azylového tábora na ostrově Nauru nebo na ostrově Papua Nová Guinea. Tam čekal na vyřízení azylové procedury. Pokud nebyl azyl poskytnut, byl dopraven do země původu. [Nebyl vyřízen ani jednomu z ilegálních běženců. Pozn. red.]

Přistěhovalci také dostali možnost přesídlení do Kambodže, i s finančním příspěvkem na začátek jejich života v této zemi.

Velitel operace „Suverénní hranice“ generál Angus Campbell natočil video, které australská vláda umístila na Youtube. Toto video má název „NO WAY“. Cambell v něm natvrdo říká, že pokud se někdo pokusí dostat do Austrálie nelegálně na lodi, Austrálie se nikdy nestane jeho domovem. A vysvětluje lidem, co přesně jeho vojenské lodě udělají.

Pašeráci lidí to ještě necelý rok zkoušeli, ale pak pochopili, že byznys skončil. A pochopili to i nelegální imigranti. V roce 2015 nepřistála v Austrálii ani jediná pašerácká loď ob­chod­ní­ků s lidmi.

Austrálie není xenofobní a fašistická země. Nadále přijímá přistěhovalce, ale vybírá si, kolik a jakých lidí chce ročně přijmout.

Nemohli bychom to v Evropské unii udělat stejně? Proč bychom měli podporovat pašeráky lidí a jejich nelegální byznys v objemu několika miliard eur ročně? Proč bychom měli dále finančně pod­po­ro­vat Islámský stát, který od pašeráků lidí vybírá výpalné až do výše 50 procent jejich příjmů?

Ne, neměli bychom být lhostejní k lidem, které Islámský stát vraždí a vyhání z jejich domovů. Měli bychom jim posílat humanitární pomoc. Měli bychom vůči islámskému kalifátu tvrdě vystoupit, a když bude třeba, tak i vojensky. Ale neměli bychom být hloupí a dělat to, co dosud. Tedy přesně to, co Islámskému státu nejvíce vyhovuje.

Problém s nelegálními imigranty se dá rychle a civilizovaně vyřešit. Jen je třeba se poučit od těch, kteří to opravdu vyřešili. A neposlouchat řeči pseudo-lidsko-právních aktivistů, kteří mají plná ústa frází, ale ještě nikdy žádný problém nevyřešili.

Kromě problému, jak dostat z EU další granty na vlastní projekty.

http://www.svobodny-svet.cz/1041/pristehovalecka-vlna-se-da-zastavit-do-roka-a-do-dne.html

* * *

Každá bohatá a vyspělá civilizace se stane časem přirozeným cílem nevyspělé a chudé. Pokud má málo mnoho a mnoho málo, dají se chudí vždy do pohybu. Pokud se bohatí nebudou bránit, zanikne jejich civilizace. Takových příkladů je v historii lidstva dost. Je to přirozená, biologická reakce člověka. Hrozí nedostatek vody a potravin miliardám lidí. Čekat na smrt nebudou a dají se do pohybu. Pokud nejsou ve vedení vyspělých zemí schopní lídři, aby toto nebezpečí zmírnili a začali situaci včas řešit, bude situace stále horší a problém eskalovat. Ztratí se kontrola nad situací, bude eskalovat násilí se vším co ho nutně doprovází, tedy nejen vznik extrémistických stran, násilí, kriminalita, ale i riziko další světové války. Z tohoto pohledu je výzva českých elit naivní a nebezpečná. Xenofobie vzniká nečinností politiků, kteří neřeší její skutečné příčiny, ne sama od sebe. Zde je navíc stále více ve hře oprávněný pud sebezáchovy. Vědci by proto měli vyzvat politiky ke smysluplnému jednání tak jako jedná Austrálie, pomáhat s realizovatelným řešením, ne se vymezovat, divit přirozené reakci obyvatelstva a zbavovat se tak vlastní odpovědnosti nic neřešící peticí.

Elita má společnost stabilizovat, spojovat, ne destabilizovat. Vysílá tak sama signál o své skutečné kvalitě. Připomínám výzvu české šlechty k boji proti nacismu, která nebyla vyslyšena. To byla skutečná elita národa, morální výkvět národy, která si byla vědoma akutního ohrožení země, její budoucnosti a své odpovědnosti. Krasořečnění a plamenná morální gesta, sebevíce dobře myšlená, nezastaví ani jednoho uprchlíka, natož miliony. Jeden americký politik to vystihl přesně "Dějiny se rýmují". Měl pravdu. Musíme si zvyknout, že použití síly vůči uprchlíkům k vlastní ochraně a záchraně není amorální a znakem úpadku společnosti. Naopak aktivně se nebránit je důkazem jejího úpadku, kdy nakonec prohrají všichni.

Jan Balcar: "Většina imigrantů se nedokáže přizpůsobit kvůli svým odlišným zvykům, morálním hodnotám a právnímu vědomí, což znemožňuje jejich soužití s evropským obyvatelstvem". Trend bude ještě více umocněn jejich množstvím a nutně vznikem komunit. Budou naopak vnucovat své zvyky a způsoby druhým. Protože půjde o střed protichůdných náboženství a zcela rozdílných kultur.

Nic netrvá věčně, ani doba míru. Největším nebezpečím člověku je stále člověk sám.

 

Jan Šinágl, 22.8.2015  

* * *

Osud Tróje, osud náš

Před uprchlickým centrem v Heidenau se odehrály další výtržnosti

Tisíce uprchlíků pronikly z Řecka přes hranici do Makedonie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.53 (17 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)