Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 03.08.2020 16:18
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 11:02
  Vážený pane, prosím, přijměte mé upřímné pozdravy. Přišel ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 11:00
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 09:07
  ... Když tam byl přivezen, nedopravili ho do nemocničního ...

  Read more...

   
 • 03.08.2020 09:06
  Připomínám, že Magnitského zákon schválil i Evropský parlament.

  Read more...

   
 • 03.08.2020 09:03
  JÁ NIC, JÁ PRÁVNÍK. P.W. Zničení Pavla Wonky s následkem smrti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tautz HartmuthPo převratu 89 jsme sice povstali, ale narovnat jsme se už nedokázali. Padesát let ve dvou totalitách jsme si zvykli. Najíst jsme dostali od nácků i bolševiků a na chatách i chalupách je vždy co dělat. Vyráběli jsme vždy zbraně proti svým přátelům, jindy nepřátelům, kteří bojovali a umírali za nás. A kam naše demokracie respektive režim směřuje? 

Německá veřejnoprávní televize ARD supluje neveřejnoprávní práci ČT. V Senátu se nedávno konala tisková konference ředitelky Evropské paměti a svědomí dr. Neely Winkelmannové (vnučka prof. Jaroslava Heyrovského, nositele Nobelovy ceny), za účasti nešťastné maminky Hartmuta Tautze. Výpověď maminky Hartmuta byla otřesná, stejně jako vypověděla na ARD. Pořad byl uveden na ARD tímto textem: „Když existovala NDR, chovalo se Československo vůči uprchlíkům neúprosně, podobně jako dnes. S jediným rozdílem: Byli mrtví. Jako v roce 1986 Hartmut Tautz.“ I pro ty, kdo neumí německy je tento krátký dokument otřesnou výpovědí o zločinném komunistickém systému. Pohraničníci-vrahové stále žijí nepotrestáni mezi námi, v blahobytu, jako ctihodní občané. Ničeho nelitují. Jeden odmítá mluvit na kameru, druhý tvrdí, že neporušili žádný zákon, přitom byl Hartmut ukousán psy k smrti už na neutrální půdě! Kdy dostane podobný prostor dr. Neely Winkelmannová ve veřejnoprávní ČT. Dokud tomu tak nebude, nemůžeme se považovat za demokratickou zemi se svobodnými, nezávislými médii, ale jen pohrobkem zločinného totalitního režimu. Vydá Česká republika a Slovenská republika dosud žijící komunistické zločince, mezi nimi i Lubomíra Štrougala, když se je česká justice neodvažuje obžalovat. Komunistické zločiny jsou nepromlčitelné, stejně jako nacistické.     

* * *

Dr. Neela Winkelmann

Managing Direktor

Platform of European Memory and Conscience

Londýnská 43

120 00 Praha 2

Czech Republic

tel.: +420-222 561 053

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.memoryandconscience.eu

* * *

Jan Šinágl, 17.12.2016

* * *

http://www.ardmediathek.de/tv/FAKT/An-der-Grenze-erschossen-der-Fall-Har/Das-Erste/Video?bcastId=310854&documentId=39495058

* * *

An der Grenze erschossen - der Fall Hartmut Tautz

German ARD airs documentary about Platform’s criminal complaint against Czechoslovak Communist perpetrators

* * *

Trestní oznámení na 67 českých komunistických zločinců, včetně Jakeše, Štrougala a Colotky, bylo podáno v Německu dne 18.8.2016!

Brno 19.2.2016: Spravedlnost pro nepromlčitelnost zločinů komunismu!

VE STÍNU ŠIBENICE: Tryzna v chrámu sv. Michala v Brně dne 7.května 2015

* * *

Taky o tom to je

Ten film o mládenci z NDR, kterého při přechodu československé hranice skalpovali vlčáci pohraničních komunistických vojsk se v české televizi bude promítat taky. Až čas zahalí zájem. Nedávno třikrát promítali poměrně nový film PIKNIK o skupině přeživších občanech mučených v komunistických „pracovních táborech“. Odezva? Jaká odezva!  Po převratu 89 jsme sice povstali, ale narovnat jsme se už nedokázali. Padesát let ve dvou totalitách jsme si zvykli. Najíst jsme dostali od nácků i bolševiků a na chatách i chalupách je vždy co dělat. Vyráběli jsme vždy zbraně proti svým přátelům, jindy nepřátelům, kteří bojovali a umírali za nás. A kam naše demokracie respektive režim směřuje? Taky o tom to je.

K.Mrzílek, 18.12.2016

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)