Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Masin Josef a medaileVe válce je zbraň proti zbrani. Ozbrojení komunisté likvidovali neozbrojený národ. Potom je to ještě něco horšího než válka, pokud tlupa Masinove rodinavšehoschopných primitivů likviduje národ, jeho duši, paměť, kulturu, tradici, jeho nejlepší dcery a syny. Byl to boj a v boji musejí mít obě strany zbraně. Smutné, že tak jasnou morální genocidu národa, která ho ohrozila - a ohrožuje dodnes - v samé jeho podstatě, prof. Sokol není schopen chápat a uznat.

 „Třídní boj byl bojem proti „nepřátelům lidu“ (to byl výmysl Moskvy), který byl vyhlášen kvůli strachu v národě. Ať už provokatéry, falešnými svědky, divadelními procesy. Malé procento odbojářů shánělo zbraně hlavně přepadáváním malých policejních služeben. Bylo to jako v Protektorátě. Tehdy tady také nebyla válka, ale byl tu odboj. Vždyť ČSR vyrábělo zbraně a tanky proti spojencům. Každá totalita vyprovokuje odboj. I když nevyhlásí třídní boj jako bolševici. Prof. Sokolovi je třeba připomenout, že komunisté vyhlásili třídní boj, vyzbrojili se, měli zbraně, čekali boj. Jak jinak mohl nepřítel získat zbraně, nežli přepadením, bojem?!“

 

K.Mrzílek

* * *

Opakovaná snaha komunistů o překrucování dějin

Celakovice KSCM- 21. 2. 1948 zřídil ÚV KSČ Lidové milice, (LM) jejich vyzbrojení zajistil ministr vnitra V. Nosek ze zbrojovky Brno, odkud bylo dovezeno 23. února 1948 na Celakovice Volfova10.000 pušek a 2.000 samopalů. Vše bez zákonného schválení NS.

- Dopoledne 25. února dostali LM v Praze 6.000 pušek s deseti náboji.

Takové události byly důvodem k činnosti skupiny bratří Mašínů, kteří měli vzor ve svém otci, popravenému za odboj proti nacistům, kterému svoboda byla nadevše. Oprávněně se vzepřeli komunistickému totalitnímu režimu, který omezoval osobní svobodu, věznil, mučil a kradl soukromý majetek. I podle zákona 262/2011 Sb. byli účastníky odboje a odporu proti zločinnému komunistickému režimu. Nejednalo se v žádném případě o terorismus.

Petr Polnický

* * *

Máme sochy, své hrdiny, ale nežijeme tím. Jeden den oslavíme, ale odchodem zapomeneme. Většina se přijde jen ukázat, pobavit, případně pronést řeč, najíst se a napít. Prostě oslavíme, pietně se dostavíme, ale to je všechno, víc nic. Více nejsme schopni, protože nemáme zkušenost z boje! Boj dokonce odmítáme a ještě ho kritizujeme, jak vidíme např. na Mašínech. Ať bojují všichni ostatní za nás a my se budeme tvářit, že jsme zrovna takovým státem jako ty ostatní.

Morální paralela je v dotacích EU – ochotně bereme (zneužíváme a rozkrádáme), ale sami dávat, pomoci EU, ani náhodou. Dnešní, morální stav země, je zaslouženou „odměnou“ za naše zbabělé, poraženecké postoje v minulosti. Pokud si to nepřiznáme a nezačneme se chovat jako odpovědní, svobodní občané, ke změně nedojde a vláda morální lůzy může opět nastat dříve než tušíme. Že nezmizela dokazuje posledních 30 let svým působením na všech úrovních správy země. „Nenažranost a vykrmenost“ vede vždy k pádu, porážce a zkáze. Ještě máme svobodnou, demokratickou volbu to na podzim změnit – bez Lidových milicí a samopalů.

 

Jan Šinágl, 15.3.2017

* * *

Průlomové rozhodnutí soudu v Bratislavě: Usmrcení uprchlíka byl zločin, rodina má nárok na náhradu škody!

* * *

Naše vize

Kolikrát za těch 18 let co jsme v NATO Rusové postavili a nastavili raketové rampy proti naší Evropě. Ať v oblasti Kaliningradu, nebo v blízkosti jižnějších hranic. Jako by čekali, kdy je Evropa napadne. Na dotaz odpovídají, že si mohou svoje zbraně instalovat jak potřebují, je to jejich území. Potom jde o permanentní provokaci a vytváření napětí. Neustále ukazují jak jsou silní a jak by to dopadlo kdyby se někdo proti nim odvážil. Je přirozené, že takovéto dlouhodobé počínání Ruska, přirozeně nutí druhou stranu k přípravě obrany. Uvědomují si to Poláci i Rumuni. Proč ne my Češi? Budeme zase spoléhat na druhé jako v minulosti, kdy při napadení za nás bojovali a umírali jiní a my vyráběli zbraně proti nim? Jsme ani ryba ani rak. Zaujímáme postoje místo abychom stáli. (K. Kryl.) Najde se tu nějaký státník, který se postaví určí vysvětlí a přesvědčí, že patříme západu jak kulturou, náboženstvím i mentalitou? Nebo tady stále v rámci demokracie budeme slyšet, že nepatříme do NATO, že nepotřebujeme společnou obranu, že je nám bližší východní chomout? Už jednou jsme to s Džugašvilim zažili, když nám poručil jako nezbednému dítěti a my poslechli jako za nacistů. Naše hot a čehý nikam nevede. Leda, že místo nás zase budou rozhodovat jiní. Komunisté ani Zeman do demokratického státu nepatří, protože, neustále rozdělují národ. Demokracie má demokraticky, tedy různými způsoby spět ke společnému cíli, ne přešlapovat na místě a tolerovat neustále ty co chtějí pravý opak.

K. Mrzílek

* * *

Bývalý „zelený baret“ Josef Mašín: Původní dobrá myšlenka EU se nepovedla. Rozhodnutí dělá nikým nezvolená Evropská komise

ROZHOVOR Největším nepřítelem euroatlantické civilizace je liberalismus, který se, hlavně v Evropě, vymknul racionálnímu myšlení. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jeden z vůdců protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů a pozdější příslušník speciálních jednotek Armády Spojených států amerických Josef Mašín.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share
Přidat komentář