Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Připomínám PETICI odsuzující Miloše Zemana s požadavkem odstoupení z funkce ze dne 30.10.2014!

 „I dnes signál k obraně morálního zdraví společnosti a politického směřování země musí jasně a zřetelně zaznít.“ Prof. Tomáš Halík.

Spisovatele Liao I-wu strávil několik let  v tamním vězení. Od roku 2011 žije v exilu v Německu. Do Prahy přijel v rámci festivalu Svět knihy. V ČT vystoupil v pořadu Události komentáře 17.5.2017 (přepis rozhovoru od 39:29 min.): „Já tímto prezidentem hodně pohrdám. A i když teď dělám rozhovor zde v Česku, tak to prostě musím říci. To, jakým způsobem se prezident sklání před diktátorskými režimy, to je ostuda celé České republiky  a jejích občanů. Já si myslím, že takový člověk, který v rozhovoru v centrální čínské televizi je tak podlézavý a maže všem med kolem pusy, se chová hůř jako prostitutka, protože i prostitutka umí s lidmi obchodovat, ale on, i když to berete jako obchod, nepotřebujete se tak hrozně ponižovat. … Diktátorské země, jako je Čína, se svým amorálním kapitálem a prohnilými hodnotami by snadno mohly znečistit celý svět.“

Je to projev rozvážného člověka, který ukazuje vyrovnaným projevem na ostudu, kterou našemu státu český president v Číně svým poklonkováním dělá. Široká veřejnost by se tak dozvěděla jak komunisté v Číně mlží podobně jako jsme to zažívali my Češi od padesátých let přes normalizaci a dokonce dodnes je autocenzura v médiích tak samozřejmá a vlivná, že působivost a zveřejňování programů působí unyle, bez inspirace a člověk který má více kanálů loví jak rybář, aby chytil něco na co se lze dívat s pokojem a zaujetím.

 

(Vlevo LN 17.5.2017 - vpravo LN 15.5.2017)

LN PP Putinovi kritici umiraji 170517Peníze se neustále dávají na další a další filmy o nacismu, ale pouze o jeho krutostech což je sice oprávněné, ale jako by zde nebyly zločiny jiných států dalekoLN DR Halik Zeman 150517 mladší. Kamaráčoft Ruska s Německem za nacismu, se opomíjí, ačkoliv vyvolal druhou světovou válku. Kdyby se všechny státy v tehdejší Evropě chovaly tak jako tehdejší Česko, ne Slovensko, Hitler by válku vyhrál. Naštěstí Anglosasové v Evropě dokázali vzdorovat a napadením Ruska Německem se vytvořila východní fronta v Evropě po frontě v Africe, v Tichomoří a v JV Asii. Válka proti OSE Berlín, Řím, Tokyo. Kdo si přečte týdenní přehled programu druhého kanálu ČTV v Magazínu Lidových novin Pátek zjistí, že celé měsíce snad i roky dnes a denně se promítá několik filmů na téma nacismu, jakoby nebylo daleko více a horších zločinů ve východních zemích v době mnohem mladší. Píši a vím, že to bude házení hrachu na zeď, někdo by řekl, že je zbytečné na to upozorňovat. Zraky těch co mají zájem si zase uvědomí v jaké informační mlze i nadále žijeme. Kdo může a srovná si programy ČTV v devadesátých letech se současností zjistí obrovský rozdíl jak se vzdalujeme od fakt od  odkryté skutečnosti, jak opět zamlčujeme, zastíráme, tlumíme skutečnost. Odstraní se to upozorňováním ne jednoho nebo tří lidí, ale mnoha nás, když pocit zbytečnosti zaměníme za potřebu upozorňovat, psaním dávat o co nám jde, tak jako  je to možno číst v dopisech Lidových novin i když velmi střídmě. Jen můžeme zvednout klapky těch kteří zahloubáni v zaběhnuté autocenzuře trochu zbystří, že kolem nich začíná být příliš mnoho těch, co ví jinak.

Nový seriál k výročí atentátu na Heydricha!! A co atentáty v Rusku?! A co v Číně?! Patří do současnosti? Kdo jsou ti, kteří na minulost neustále povolují peníze? Současné vraždy probíhající v Rusku o nich třeba točit filmy. O hrůzách, které napáchal Mao. Proti jeho řádění je Heydrych úředníček a Zeman se tam jezdí klanět dávné minulosti zatímco nedávné vraždění současného režimu čínští komunisté zamlčují a český ohnoutek na to kývá. Drží se minulosti už jen nehty.

Jak se to dělá!: Prezident Zeman navštívil místo japonského masakru! Jako první. Ne masakru čínských studentů Číňany. Tak se dělá komunistická historie. Kdyby současný prezident měl opět vyhrát volbu, bude jeho vítězství zároveň ukázkou úpadku kdysi Masarykova národa. Dvě totality, které jsme si nechali líbit z nás udělali, jak řekl kdysi Hitler cyklisty, kteří šlapou a s ohnutými hřbety, vyrábějí ve vlastních zbrojovkách zbraně proti těm, kteří za ně bojujíce za svobodu nasazují vlastní životy.

Bílý dům zájem o Zemana pozbyl. Rudý dům ho nabyl. Zeman se rychle učí od Číňanů stabilizovat stát: „Novináře likvidovat.“ Čekal, že mu to Putin potvrdí. Uklouzl i když má hůl.

K.Mrzílek, 18.5.2017

* * *

I prezident Edvard Beneš také vyzýval k „vylikvidování“, nikoliv novinářů, ale českých Němců. Jemu se to podařilo… Mimochodem viděli jste někdy prezidenta Zemana při vzpomínkových aktech ukončení II.světové války v Evropě k uctění památky US Army a jejích vojáků? Chyběl někdy při uctění památky Rudé armády a jejích vojáků? Památky obětí Lidic se zúčastňuje pravidelně, ale vzpomínkových aktů k uctění obětí zločinného komunismu nikdy… 

Guvernér ČNB jiří Rusnok osobně přivezl do Číny licenci největší čínské bance, té, která nedávno dostala v Lucembursku pokutu za praní špinavých peněz?! Chováme se jako komunistická země, jenom její představitelé vyměnili stranické knížky a pokračují v podporování zločinu. Mimochodem půjčka na volební autobus ZEMÁK nebyla dodnes vrácena. Poskytovatel byl nalezen mrtev pod Nuselským mostem. Policie konstatovala sebevraždu. Jeho maminka si to nemyslí a stále čeká na vrácení peněz…

Nezapomínejme na to vše ať se můžeme po podzimních volbách přestat stydět, že jsme občany demokratické České republiky!   

 

Jan Šinágl, 22.5.2017

* * *

„Bojujeme za svobodu sociální, ale nesmíme ji obětovat ani špetku svobody individuální. Bez mravní odpovědnosti a svobody jednotlivce mohla by se nakonec nařízená a vnucená rovnost ukázat stejně tíživě, jak zoufalá se může jevit svoboda lidem hladovým... Stručně řečeno – svoboda bez chleba nás nemůže uspokojit, stejně jako chleba s řetězy!!“

Sjezd lidovecké mládeže, Praze, květen 1947

* * *

Česká televize chrání Petra Kellnera

Václav Moravec na začátku včerejších Otázek Václava Moravce oznámil, že hosté budou mimo jiné mluvit o cestě Miloše Zemana do Číny. „Jak klape vztah pandy a krtečka?“ ptal se Moravec v úvodní upoutávce. „Komu obchody s Čínou prospívají?“ Odpovědi by si vyžádaly diskuzi o obchodních aktivitách PPF v Číně. Šlo o otázky jako dělané pro jednoho z hostů, guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, který se Zemanovy cesty zúčastnil. Jako ministr financí navíc Rusnok Kellnerovi prodal podíl v České pojišťovně. Zeman minulý týden prohlásil, že Kellnerův Home Credit ovládá jednu třetinu čínského trhu spotřebitelských úvěrů. Moravec se Rusnoka mohl zeptat, jak je to vzhledem k situaci v Číně možné, když americké ministerstvo zahraničí mluví o rozsáhlé korupci na všech úrovních. Moravec se ale k tématu vůbec nedostal. Na žádné otázky o cestě do Číny se nakonec nezeptal (volal někdo do redakce?) a ani nevysvětlil, proč se ČT ke Kellnerovi zase chovala tak uctivě.

* * *

„Rusko a Čína si nás vytipovaly jako neslabší článek EU a NATO. Rusko proti nám vede vytrvalou propagandistickou válku s nemalými úspěchy. Zjistili, že je zde malá odolnost vůči dezinformačním kampaním, zejména šíření paniky. … Nenávist skoro vždy pramení ze strachu … I dnes signál k obraně morálního zdraví společnosti a politického směřování země musí jasně a zřetelně zaznít. … Zeman se úspěšně poráží sám, žije dnes prakticky jen u ostud, které ho udržují v hledáčku médií, Rychle by ho zničilo to, kdyby o něm média a jeho kritici prostě přestali mluvit. I jeho vesnické estrády lidi přestávají bavit a hejtmani je už nechtějí financovat. … Vyvětrat Hrad od zápachu nikotinu, kořalky, lží, vulgarit a hulvátství, může jen člověk, který má vnitřní noblesu. … Určité kruhy e nezastaví před ničím.“

Z rozhovoru s prof. Tomášem Halíkem v LN (20.5.2017) Zeman žije prakticky jen z ostud.

* * *

Loni dosáhl objem přímých investic směřujících z Číny do Česka 362 milionů eur. Souhrnná částka za roky 2000 až 2015 činila 207 milionů eur. V roce 2016 vyvezly české podniky do Číny zboží za téměř 36 miliard korun, ale z Číny k nám dorazilo zboží za více než 321 miliard korun

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.57 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #2 Jan Šinagl 2017-05-23 21:59
Všechny identické komentáře od uživatele Alex byly odstraněny z důvodů porušování etického kodexu tohoto webu.
-1 #1 Tomáš Farný 2017-05-23 16:16
Ono to není tak jednoduché jak se to prezentuje. Ne všude demokracie, tak jak si ji my Evropané představujeme může fungovat. Vzpomeňme na (už některé mrtvé) diktátory,za jejichž panováni určitě zemřelo několik stovek, ne-li tisíc lidí. Než začala celá slavná unie nebo Spojené Státy podporovat demokratické procesy. Najednou se vyrojily desítky "vůdců" v relativně klidných oblastech a najednou už není obětí stovky nebo tisíce, desetitisíce nebo statisíce. Buďme rádi, že miliarda lidí v Číně je relativně v klidu, protože pokud se ten rovnovážný stav změní, Pánbůh s námi. Libye, Egypt, Sýrie, Irák ....

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)