Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

   
 • 18.04.2018 07:56
  Pane Černý, zkuste připustit i možnost, že to může být i ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

KuklinskiPolsko, 2014, 128 min. režie: Władysław Pasikowski – Vysíláno 27.6.2017 na Slovenské TV 2 před půlnocí, premiéra…

Jack Strong bylo krycí jméno plukovníka polské lidové armády Ryszarda Kuklińského - největšího škůdce komunismu. Po mnoho let byl tajným agentem CIA. Jedná se o první zpracování jeho osudů v hraném filmu, představených formou akční podívané. Zachránil svět před reálně hrozící katastrofou a díky němu mohu i já psát tyto řádky. Najde veřejnoprávní ČT odvahu vysílat tento dokument v hlavním vysílacím čase, nebo alespoň také o půlnoci či k ránu, pokud vůbec…?!

* * *

Chrabrost a charakter

Film polské provenience ve slovenském překladu vypráví o důstojníkovi generálního štábu Kuklinskim, který jako jediný člověk zachránil Evropu před zničením atomovým přepadem z východu. Předával po několik let na 40 tisíc přísně tajných dokumentů z generálního štábu polské armády a Waršavského paktu, plány a mapy na přepad Evropy a USA. Z map, na kterých jsou nakresleny dopady atomových bomb na evropská města je vidět v jiné barvě i zpětná odpověď západních spojenců. Takže z Evropy a z evropské části tehdejšího Sovětského svazu, by zůstaly doutnající  trosky.

Ale to by nebyl konec. Připravené armády Sovětů ve východní  části Ruska a ze Sibiře by nastoupily a prostoupily Evropu až k Atlantiku. Díky tomuto neskutečně statečnému člověku mohly tajné služby USA vědět a reagovat, že k zániku Evropy nedošlo.

Film, dokument, „Jack Strong“ natočil polský režizér Pasikowski a Slováci jej vysílali ve večerních hodinách jako premiéru.

Připomněl jsem si vesničku Míšov u Rožmitálu pod Třemšínem, kde v době studené války měli v podzemí u této vísky Rusové jedno ze tří supertajných úložišť atomových bomb v Čechách, bomb nesmírné síly. Dnes je toto podzemí, které jsem navštívil, v sobotu veřejnosti přístupné, dokonce s výkladem se všemi hrůznými podrobnostmi. Po odvezených bombách zbyly artefakty, fotografie a ponuré prostředí hluboko pod zemí vypovídající co všechno mohlo potkat nás všechny, nic netušící Evropany. Do obrovského podzemí měli tehdy přístup pouze sovětští vybraní specialisté.

Film vypráví proč, i při skvělé kariéře vysokého polského důstojníka se tento muž zcela sám, dobrovolně odhodlal, aniž by ho někdo verboval, čelit číhajícímu násilí na nás nic netušící obyvatele Evropy.

 

K.Mrzílek, 28.56.2017

* * *

Oleg Peňkovskij a Ryszard Kuklińský - špióni ve službách míru

… V dokumentu se neuvádí, jak byl popraven dle svědectví jiných agentů? Pokud se nemýlím, pak právě Oleg Peňkovskij byl barbarsky popraven pozvolným upalováním zaživa v krematoriu, poprava natočena a pro výstrahu novým adeptům GRU promítána. Byl důvodem výroku Chruščova: „Leninova věc je mrtva.“ Film o Ryszardu  Kuklińským bude vysílat polská televize 14.2.2014. Polská veřejnost si jeho vysílání vynutila. Oba přeběhlí vojáci zachránili svět a jsou největšími hrdiny poválečné doby. …

 

Jan Šinágl, 28.6.2017

* * *

Výborný dokument VRAHEM Z POVOLÁNÍ o nepotrestaném komunistickém zločinci Karlu Vašovi, který odvysílala včera, 27.6.2017 ČT 2,  okrajově rovněž objasnil to, co většina lidí tušila o "posametovém" stavu justice. Ta, spolu s prognostickými vlastizrádci, kterým se podařilo znásilnit zákonodárné instituce, připravila půdu pro beztrestnou korupci a rozkradení národního majetku zejména bývalými prominenty StB. Tento vynikající dokument je pro ty, kteří neměli možnost ho ještě shlédnout, nabízen ZDE.

Ari Lieberman, 28.6.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share
Přidat komentář