Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st srp 01 @10:00 -
Brno: Výstava k 50.výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy
pá srp 10 @09:00 -
OS Beroun AMM versus J.Š

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2018 00:26
  Please let me know if you're looking for a article writer for ...

  Read more...

   
 • 15.07.2018 23:03
  It's awesome designed for me to have a web page, which is ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...

   
 • 08.07.2018 13:39
  Pane Zlomku, reagujete na článek v němčině, ne v jeho ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

…chápu vaše obavy o údajnou nezávislost polské justice a starost nad prý bezprecedentním útokem…

Vy nesete plnou odpovědnost za současný stav české justice, tedy té, která je – asi jen podle vás – naprosto v pořádku a plně nezávislá. Nezávislá na platných zákonech, na základním mravním cítění obyvatelstva, ve skutečnosti nikým neřízená a nekontrolovaná, zodpovědná jen sama sobě a se skutečnou jedinou starostí: Zajistit bezpracný ráj na zemi pro své nemnohé členy a nikomu z toho neskládat účty. Už se ani netajíte tím, že je vám úplně jedno, jak sloužíte této společnosti – ač právě to je ve skutečnosti jediným smyslem vaší existence – natož pak, nakolik je s těmito službami ostatní společnost spokojena.

 

     Odtrženi a zcela izolováni nejen od této společnosti, ale zejména od právních a mravních tradic této země, vytvořili jste unikátní stav, který nemá v historii srovnání a obdoby:      Bez cizího přímého vlivu, tedy bez cizí okupace či nadvlády, nastolili jste vládu nekontrolované zvůle hrstky mravního bahna společnosti nad všemi ostatními …

V těchto dnech vyšla knížka o případu Nečesaný, popisující podrobně praktiky vaší absolutní bezzásadovosti a bezohlednosti.  Kdybych svoje paměti a svoje zkušenosti s vámi sepsal já, byla by to ne útlá knížka, ale soubor hrůz na celý regál knihovny, právně zcela neobhajitelných a lidsky naprosto nepochopitelných.

Na některých těch hrůzách se někteří z vás už podíleli osobně, ať už nepřímo (zodpovědností za příslušné soudy), či dokonce přímo – viz Anna Šabatová a její hloupá a nekvalifikovaná stanoviska k případu mých dětí z r. 2004, kdy se ještě mnohé dalo zachránit, smetená ze stolu o 2 roky později výrokem ESLP, či její poslední – a velmi současné – stanovisko k petici občanů žádající moje propuštění – podle kterého – jako obvykle – „nemůže vůbec nic dělat“.

Ta vámi proklamovaná „nezávislost justice“ ve vašem pojetí znamená především beztrestnou zvůli si kohokoliv uvěznit na libovolně dlouhou dobu, a především pak svoje oponenty a kritiky. V současnosti jste došli už tak daleko, že mě vězníte za dodržování trestního řádu, když vámi řízené soudy se od něj odchýlily natolik, že lze konstatovat, že bez jakéhokoliv mandátu si vytvořily zákony vlastní, které nikdo – natožpak k tomu určené parlamentní orgány – neschválil. To je skutečný a bezprecedentní útok na demokracii a její podstatu, jestliže nikým nevolení soudci se zcela vymkli kontrole a vytváří si vlastní zákony, jež neprošly legislativním procesem.

Útokem na právní stát bezesporu je : programová ignorace platných mezinárodních rozsudku soudů, do jejichž jurisdikce ČR dobrovolně a před mnoha lety přistoupila.

Poláci se naprosto správně rozhodli, že takovou justici – jakou v ČR představujete právě vy - nechtějí a že je s demokracií neslučitelná. Mají v tom naprostou pravdu. Stejně jako v tom, že ať už bude nově vytvořená justice vypadat jakkoliv, nemůže být horší než ta, kterou v současnosti představujete vy.

… Mě – pod nejrůznějšími smyšlenými záminkami – vězníte už po šesté. Jediným mým proviněním přitom bylo a je, že jsem chtěl vychovávat svoje děti – a poté, co mi dal zapravdu mezinárodní soud – tak také prosadit v praxi platný a vykonatelný mezinárodní rozsudek. Odpovědí byl arogantní teror nemající v minulosti tohoto státu adekvátní srovnání.

Proč si myslíte, že by i Poláci měli chtít prožívat tento teror na sobě, když – nemusí? Kolik je u nás Nečesaných, a dalších, u nichž svou vlastní totální neschopnost vyšetřovat trestnou činnost nahradila nekontrolovaná a „nezávislá“ justice bezuzdným terorem vůči zjevně nevinným lidem?

A můžete mi prozradit, proč by měl kdokoliv – vyjma vás samotných – chtít takovou justici udržet a uchovat?

V jednom se ale rozhodně nemýlíte: Totiž v tom, že po polské reformě, ať už dopadne jakkoliv, budete na řadě vy. Takto nutně chápu i vaše prohlášení směrem k situaci v Polsku, které není ničím jiným než bezprecedentním zásahem do vnitřních věcí sousedního svrchovaného státu a útokem na svobodně  vyjádřenou politickou vůli tamních voličů.

 

 

ing. Jiří Fiala,

předseda s.s. K 213

v současnosti vězněn    v Ostrově nad Ohří

http://www.k213.cz/JOOMLA/2734-autorum-petice-proti-reforme-polskeho-soudnictvi

* * *

… Jako názorný a snadno pochopitelný příklad – budiž vězeňství. Ve věznicích dál trčí spousty vězňů, kteří tam vůbec nepatří a ve fungujícím právním státě by se nikdy do vězení nemohli dostat – ať už proto, že jejich skutky nejsou jinde trestnými činy (neplacení alimentů, maření úředního rozhodnutí – dohromady dobrá polovina současně uvězněných), nebo proto, že skutky, za něž byli dotyční odsouzeni sice trestnými činy jsou všude – akorát, že je dotyční nespáchali – a soud jim vinu neprokázal, pouze „nabyl přesvědčení …“     S touto formulací pocházející z komunistického práva si mnohé soudy – kupodivu – vystačí dodnes, a to i u tak závažných činů, jakými jsou bezesporu vraždy.

Je bezesporu zajímavé, že Pelikánovy totální neschopnosti si – alespoň před volbami – kupodivu začali všímat i opoziční politici, a to třeba i takoví, jejichž hloupost se stala dávno pověstnou a pokud by jim byl resort svěřen, byl by jeho stav velmi pravděpodobně ještě mnohem horší. Typickým takovým experimentátorem je … Plíšek, který ještě velmi nedávno navrhoval, aby trestní sazby za neplacení alimentů byly ještě zvýšeny – ač to už tady – a velmi nedávno – bylo. S jediným výsledkem : Natřískané kriminály tzv. neplatícími otci.     Tedy : Trestní politika v příkrém rozporu k tomu, co je jinde v Evropě běžné a obvyklé.

Ostrov n. O.,  31. července 2017

http://www.k213.cz/JOOMLA/2733-i-malo-staci-pejsackovi-ke-stesti

P.S.

Z textu obou článků jsem odstranil věty, které hodnotu obsahu zbytečně snižují pro nevěcnost, emoce, osobní napadání, stejně jako hodnotu jejich autora - při vší úctě pro pochopení jednání člověka v takové situaci. Pan Fiala se chová jako většina, jen konstatuje, kritizuje, ale realizovatelné řešení s efektivní osobní angažovaností vzhledem ke stavu země, nenabízí. I proto nebyl zvolen senátorem. Nebere ohled na stav postkomunistické společnosti, jeho osobní útoky, mnohdy velmi nekultivované, jsou jeho největší slabinou a nepřítelem, bránícím v úspěchu a uplatnění jeho jiných, nepochybně kvalitních vlastností, ve prospěch země.

Jan Šinágl, 5.8.2017

* * *

Dopis otce nejvyšším představitelům české justice

Polská soda aneb Co se v českých médiích nedočtete

Němci posílají nacistické zločince do vězení dodnes. My komunistické ani nesoudíme

Ústavní soud k právu nahrávat soudní jednání zcela selhal

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share
Přidat komentář