Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

babis Budujeme stat pro 40 milionuMožnost jak vlézt do rudé kazajky

Stále a již dlouho se zkoumá zda-li pan Babiš byl či nebyl spolupracovníkem komunistické státní bezpečnosti, zda-li měl Závazek k STB jako současný předseda KSČM a první místopředseda sněmovny JUDr. Vojtěch Filip. Pan Babiš veškerá podobná nařčení popírá a tvrdí, že vše se v současnosti děje, aby byl diskreditován při volbách u občanů. Domnívám se, že jde o něco zcela jiného.

Lidé kteří za normalizace byli vysíláni pracovat do ciziny důvěru KSČ měli, ale do ciziny museli jet „čistí“. Na mnoha místech příslušnost ke Komunistické straně by vadila. Měli by obtíže s přijetím, s akreditací. V mnohých státech mají přímo rubriku, kde je odstavec s dotazem, zda-li jste členem Komunistické strany. Důležitější je, aby takový člověk byl schopný, aby v cizině obstál svými znalostmi, aktivitami. Aby ovládal jazyky, byl dobrým podnikatelem, uměl oslovovat a jednat s lidmi, a byl v určitém oboru odborníkem. Není pochyb, že takové vlastnosti panu Babišovi nejsou cizí. Potvrdil je nejenom v cizině, ale i u nás v Česku proto je u mnoha občanů oblíben.

Tak proč by nemohl být zvolen a stát se třeba  premiérem.

President Ronald Reagan ještě jako president Asociace hollywoodských herců vysvětloval a prosadil rezoluci proč členové Komunistické strany USA a jejich tajní spolupracovníci nemohou být funkcionáři tam, kde se rozhoduje. Rezoluce zněla: „Komunisté a jejich tajní spolupracovníci nemohou zastávat místa, kde se rozhoduje, protože mají závazek k této straně, závazek který převyšuje jejich ostatní úřední funkce a povinnosti“. Tehdy ji členové Svazu odhlasovali poměrem 1307 ku 157.  Pan Babiš sám o sobě říká. Jsem jen podnikatel, uměl jsem si vydělat a o politiku jsem se nestaral, nespolupracoval jsem s nějakou politickou stranou. Má pravdu ani v Česku nebyl.

Takový „apolitický“ podnikatel co by premiér může spolupracovat s kteroukoliv politickou stranou, i s komunistickou, která v Česku požívá výhod našeho demokratického systému. Její členové mají závazek, který převyšuje jejich případné jiné funkce, sliby, smlouvy či povinnosti. Komunistický ideolog pan Skála se v televizi nedávno vyjádřil: „Proti spolupráci s panem Babišem nejsme, ale budeme za to něco chtít. Na příklad, vystoupení Česka z NATO.“

Apolitický obchodník a podnikatel, ve chvíli kdy s nějakou stranou objeví výhodné ekonomické podmínky pro stát, proč by na ně nepřistoupil.

Někteří lidé jsou imunní proti vosímu píchnutí. Jiní, jde-li o výhodný byznys nemají skrupule s kým jdou do holportu. Tváří se, že nevědí že výhodný byznys může být zástěrka, aby se stát stal závislým nejen ekonomicky, ale i politicky, později třeba nedobrovolným vazalem. Nemusí mít zájem vědět co se za výhodami skrývá. Důležitá je pro něj výnosnost, ekonomické výhody pro občany pro stát, který ekonomicky získá.

Ostatně takový podnikatel, byznysmen se může zeptat na názor české sněmovny. Ta česká se vyznamenala, že hlasováním 75% zvolila předsedu KSČM pana Filipa prvním místopředsedou parlamentu. Anonymně. Zbylých 25% poslanců neprotestovalo, mlčelo, souhlasilo. Takže případný premiér podnikatel člen Hnutí nabídku od komunistické strany přijmout může. Sněmovna by souhlasila.

K.Mrzílek, 11.9.2017

P.S.

Zajímavý článek. Bohužel nejsme v USA, kde je kde kvalitu vybírat. V ČR nejsou „svatí“, resp. neprojevují se, kteří by vedle morálních kvalit měli i ty potřebné k vedení země a hlavně se uměli postavit všeničící korupci a klientelismu. Z totality přešly bez odporu do demokracie, kterou stejně využívají a jejíž hodnoty jsou jim také zcela „ukradeny“. Opakuji, Babiš není jistota, ale naděje! Pokud chceme jistotu předem, už jsme prohráli. Kolik bohatých lidí se chová a žije jako Babiš? Kolik nadací pomáhá tak jako nadace Agrofert? Občanská společnost neexistuje, jen si na ní hraje pár jednotlivců. Amorálně se chová nemálo z nás, kdo to přizná? O to více mluví o morálce a hodnotách – a sám nedělá nic! V současné krizi, kdy společnost je schopna zničit sebe samu, je její jedinou naději silný, osvícený, schopný vůdce, vybavený patřičným mandátem od občanů. Padne-li Babiš, korupce a ničení morálních hodnot bude pokračovat s patřičným, logickým koncem. Už nyní je velká zásluha Babiše, že mobilizuje společnost. Pokud má společnost ještě morální sílu, dá to při volbách jasně najevo. Bude jí mít i pro případ, kdyby Babiš podlehl moci. Toho se neobávám. Popřel by vše co dosud vykonal a proč šel do politiky.  

Pro ty, kdo stále pochybují doporučuji vynikající rozhovorBabišem na ČRo Plus (10.9.2017 - Volební rozhovory -  rozhovor s lídrem). Pokračující mediální hon na Babiše jen dokazuje jak se ho ohrožení obávají a jaké prostředky ovládají. Ukázkové je FORUM 24, které se chová jako filiálka KSČM, tedy tomu odpovídajícími způsoby a metodami, připomínající 50. léta.  

Jan Šinágl, 12.9.2017

* * *

Mediální hon na Babiše si v ničem nezadá s mediálním lynčem na dr. Miladu Horákovou v 50. letech!

Bison & Babiš – pravda vyjde najevo jako olej na vodu!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (8 Votes)
Share
Přidat komentář