Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 22.06.2018 11:48
  Odsunuli jsme 3 milióny nacistů nebo kolik? A ti němečtí ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:38
  Podsatné je, že jsou ničeny lidské životy, přímo a nepřímo. Zločinec ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:33
  Devitalizace - je to podle mne binec. Kolik pacientů umírá v ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 06:32
  Poslanec Zeman hovoří především o charakteru, který byl a je ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženost dnešní Číny je obrovská. Řekl bych, že ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Neuvěřitelného zážitku se včera dočkali návštěvníci Knihovny Václava Havla. Předvolební debaty o vzdělávání se účastnila poslankyně Marta Semelová (KSČM). Občanským povoláním učitelka je fanatickou obdivovatelkou Klementa Gottwalda a schvaluje proces s Miladou Horákovou. Debatu pořádala Česká středoškolská unie. Pak se divme mnohdy katastrofální nevzdělanosti mladé generace. Knihovna se od účasti Semelové distancovala.

Předvolební debaty se v Knihovně Václava Havla účastnili zástupci pěti parlamentních stran. „Bez vědomí Knihovny se debaty zúčastnila za KSČM poslankyně Marta Semelová… V duchu odkazu Václava Havla zastáváme toleranci ve veřejné diskusi, a to i vůči názorům a stranám, s kterými nesouhlasíme. Proto jsme a priori účasti zástupce parlamentní KSČM nebránili. Nemůžeme se ale smířit s tím, že ji v diskusi zastupovala soudružka Semelová, která popírá, omlouvá a hájí zločiny komunistického režimu, včetně justiční vraždy Milady Horákové. Popírání zločinů komunismu je stejně hanebné jako popírání holokaustu a mělo by být také i trestně postižitelné,“ stojí v prohlášení, které zveřejnil ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský na webových stránkách knihovny.

 

 

 

Česká středoškolská unie má na svém webu, že prosazuje demokratické principy. Je bohužel smutnou skutečností, že KSČM je součástí demokraticky zvolené sněmovny. Unie pozvala zástupce všech sněmovních stran, tedy i komunistů. Ovšem pořádat podobnou událost v Knihovně Václava Havla za účasti stalinistky Marty Semelové je nehorázné.

„To, že se osoba tak žalostného charakteru má veřejně vyjadřovat k otázkám výchovy mladé generace, je pak politický skandál, za který je odpovědná i strana, kterou soudružka Semelová reprezentuje. Knihovna Václava Havla se distancuje od celé akce, kterou účast pí. Semelové nenapravitelně znehodnotila, a ze srdce se omlouvá všem, kdo si váží památky obětí komunistického režimu a odkazu Václava Havla. K této omluvě se připojuji i osobně,“ dodal Michael Žantovský.

http://forum24.cz/nehoraznost-semelova-na-predvolebni-debate-v-knihovne-vaclava-havla/

P.S.

Pokud soudružka stalinistka Semelová byla přítomna celý večer, tak se ptám, co tam bylo za veřejnost, že ji nepřinutila odejít a ještě jí poslouchala? Poslouchat obdivovatelku alkoholika a syfilitika Gottwalda, popíračku komunistických zločinů, osobu pro kterou nebyl rok 1968 okupací a chválící rok 1948, mohou jen lidé, kteří už ztratili pud sebezáchovy a sebeúcty. Taková osoba se vyřazuje s demokratické společnosti sama a měla by být trestně stíhána stejně jako popírači holocaustu! Jak to, že okamžitě nezakročilo vedení KVH a její ředitel Michal Žantovský?! Měl by převzít osobní odpovědnost okamžitou rezignací ze své funkce za zcela fatální, neomluvitelné selhání! Drzost a troufalost Semelové a KSČM je neskutečná, stejně jako její absolutní absence studu a hanby. 

Pozvánky z KVH už dostávám jen občasně, v poslední době vůbec, tedy ani na tuto akci, kam bych se jinak určitě dostavil. Jakoby si tuto akci zorganizovala „stranická buňka“ KSČM. Naposledy jsem kriticky vystoupil v KVH při výročí vzniku česko-německé deklarace za účasti několika ministrů zahraničí. Nikdo z nich se neodvážil nazvat věci pravým jménem. Až v závěru jsem dostal slovo, řekl podstatné a ředitel KVH rychle diskuzi ukončil. Poté mi ještě svým tělem zabraňoval v kontaktu s jedním bývalým ministrem zahraničí, který už se nacházel v jiných prostorách. Ještě jsem bývalého ministra stačil kontaktovat…

Program KVH už není zdaleka tak atraktivní, jako býval za dřívější ředitelky, kdy bylo takřka vždy plno. Jakoby plíživá novodobá normalizace zapouštěla kořeny i v KVH?! Připomínám výrok Jana Masaryka: „Komunismus je 10% ideologie a 90% taktiky“.

Jan Šinágl, 15.9.2017 

* * *

Debata o vzniku Česko-německé deklarace v KVH za účasti pár lidí…?!

* * *

Lošany 11.9.2017: Syn gen. Josefa Mašína oslovil a promluvil do duší nás všech!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (6 Votes)
Share
Přidat komentář