Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Liberte a knedlikDiskutujte: 100. výročí od zjevení Panny Marie ve Fatimě 1917 - 2017

Oldřich Musil - 2017-09-24 15:29

K:Michal Krátký

Co svět světem stojí vždy platilo, že pokud některý národ rozpoutá válku a prohraje ji, musí potom počítat s tvrdými následky. Dobrodružství které rozpoutali čeští stavové (Ještě bych pochopil, kdyby něco takového provedla lůza, ale nejvyšší političtí představitelé země? Ukažte mi jiný národ v Evropě, kde se něco podobného stalo) byl politický puč proti panovníkovi, kterého si předtím sami zvolili. Kdo si pozorně prostuduje historii let 1618-20 ten zjistí, že tehdejší stavovská vláda rozkradla do svých kapes co mohla, stejně jako v devadesátých letech minulého století. Stejně tak docházelo k excesům jako např. umučení Jana Sarkandra, vyvlastňování majetku jezuitského řádu a jeho vyhánění ze země, podobně jako ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století. Jestliže! se tedy pobělohorští vítězové chovali k poraženým tvrdě a nevybíravě, dali jim k tomu oni sami předtím nejeden pádný argument.

To není "katolická pravda na úkor pravdy jiné", to jsou historická fakta, která byla nežádoucí nejen pro komunisty, ale i pro naše národní buditele a tatíčka Masaryka. Jan Amos Komenský z něhož podle vás pane Šinágl vzešel náš národ způsobil, že k nám vtrhli Švédové, kteří tu drancovali a rozkradli všechno bohatství sbírek Rudolfa II. Proto se jim náš národ také bránil. Slova pana Stropnického, podle něhož to byli naši spojenci ponechávám bez komentáře, ať si o tom vytvoří svůj názor každý sám. Naši národní buditelé také neviděli (nebo vidět nechtěli) jak si tento národ vládl sám od samého začátku. Česká šlechta se ve svém zločinném boji o moc nakonec sama úplně vybila a musel k nám přijet vládnout někdo cizí, tedy Lucemburkové. Opět konstatuji, že nevím o jiném evropském národě, kde by to došlo až do takových konců. Takže pane Krátký, chápu že je těžké si to přiznat, ale pokud si tento národ vládne sám, vždycky to skončí nějakou katastrofou.

Důvodem je naše zpupná pýcha (která jak známo předchází pád) a krátkozraké sobectví díky kterému postrádáme vlastnosti k tomu, abychom si byli schopni sami vládnout. Totiž moudrost a prozíravost. Zkrátka jak praví jedna stará lidová moudrost: "Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání."

* * *

Člověk neví nikdy dost. Je dobré si připomínat myšlenky těch, kteří ví více a jsou svými znalostmi a zkušenostmi mnohem dále než většina z nás. „Dějiny už máme, zbývá jen napsat historii“, řekl tuším Jaroslav Hašek. Ta se mění podle potřeb vítěze, bohužel ne vždy takového, kterého si přejí slušní lidé. I jejich chování určuje, kdo bude vítězem. Jinými slovy zda budou poslušnými otroky, nebo svobodnými bytostmi, vědomy si své osobní odpovědnosti před sebou, svým okolím a před světem.

 

Jan Šinágl, 26.9.2017

* * *

TK odpůrců znovupostavení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze

* * *

Česko je nejnezdravější zemí světa, uvádí britská studie

Česká republika je nejnezdravější zemí na světě, pokud jde o kombinaci konzumace alkoholu a tabáku a o počet obézních lidí. V první desítce je devět bývalých komunistických zemí ve střední a východní Evropě, desáté jsou Spojené státy s Litvou. Na druhém místě je Rusko, na třetím Slovinsko, sousední Slovensko je páté. Vyplývá to ze srovnávací studie 179 zemí světa, o které informoval britský server Clinic Compare, který se opírá o veřejně dostupná data Světové zdravotnické organizace (WHO), americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) a Světové plicní organizace (WLA). V Česku se v průměru na osobu ročně zkonzumuje 13,7 litru alkoholu a země je na 11. místě co do spotřeby tabákových výrobků. Celkově třetí Slovinsko je na šestém místě v množství vykouřených cigaret za rok, a sice 2637 na osobu. USA se do první desítky dostaly kvůli rozšířené obezitě, která postihuje 35 procent jejich obyvatel. Jinak nejobéznější jsou obyvatelé tichomořských ostrovů - Samoa má takto postiženo 41,6 procenta populace. ČRo, 26.9.2017

* * *

Ministerstvo zaslalo desítky výzev k odstranění billboardů

Ministerstvo dopravy zaslalo desítky výzev majitelům billboardů k odstranění reklamních poutačů u dálnic. První výzvy odeslalo ministerstvo na začátku minulého týdne. V současnosti trvá pětidenní lhůta od data doručení výzev, kterou mají majitelé na odstranění poutačů. Poté mohou úřady začít se zakrýváním a následně i odstraňováním těchto poutačů. ČTK to řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic 1. třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích. Majitelům reklamních ploch nařizuje z bezpečnostních důvodů jejich odstranění, pokud jsou blíž než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy. K 1. září by tak od silnic v Česku měly zmizet 3000 z celkem 25.000 poutačů. Část provozovatelů ale oznámila, že reklamní poutače neodstraní. Někteří provozovatelé reklamní sdělení nahradili státní vlajkou. Tvrdí, že tím změnili charakter ploch, které již nejsou reklamním zařízením. ČRo, 26.9.2017

* * *

Komise pro třetí odboj ocenila 11 protikomunistických odbojářů

WonkaJedenáctka účastníků odboje nebo odporu proti komunistickému režimu obdržela za svou činnost pamětní dekrety a odznaky od etické komise pro třetí odboj. Oceněni byli za aktivní členství v odbojových skupinách, pomoc pronásledovaným nebo šíření protikomunistických letáků. Podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) ocenění prokázali, že "je možné za všech okolností stát s rovnou páteří". "Vy jste těmi, kteří svým životem vybojovali naši svobodu. A na nás je nyní, abychom tento veliký dar uhájili," řekl ministr. ČRo, 26.9.2017

* * *

P.S.

Pavel Wonka, poslední oběť zločinného komunistického systému (26.4.1988), čeká už 5 let na ocenění příslušníka III.odboje in memoriam? Proč nejsou uvedena jména 11 odbojářů a čím byli nebezpečnější komunistickému režimu více než Pavel Wonka, který za svůj boj proti totalitnímu režimu položil svůj život?! 

Soud projedná odvolání v případu skupiny Ztohoven

Pražský městský soud dnes projedná odvolání v kauze tří členů skupiny Ztohoven, kteří podle obžaloby v září 2015 vyvěsili nad Pražským hradem obří červené trenýrky místo prezidentské standarty. Činem umělci protestovali proti politice prezidenta Miloše Zemana. … Jednání umělců bylo podle verdiktu soudu namířeno proti hodnotám společnosti…. 

Naopak, jednání skupiny se řídí myšlenkou JAK Z TOHO VEN a bojují za hodnoty společnosti, které prezident Zeman degraduje, byť s metodami skupiny nemusí každý souhlasit. Nicméně je morální stav společnosti tak děsivý, že zcela legitimuje jejich jednání. Že státní zástupce nechce pochopit, co je jasné většině lidí, je jen potvrzením žalostného stavu současné české justice.

J.Š.27.9.2017

* * *

#18 Oldřich Musil 2017-10-07 14:57

Cituji Tomas:

Pane Musile, 

to jste řekl hezky. My to ale víme, že vy věřící máte svoji pravdu, kterou neustále ostatním vnucujete. Nikdo by se na vás nezlobil, kdybyste si svou pravdu někde mumlal v kapli a nenutil nám ji pod záminkou, že jen naše zpupná pýcha a krátkozraké sobectví nám zabraňuje tuto vaši skvělou pravdu vidět a všude jí stavět různé pamětní sloupy :)

Takže:

1.Nevím o tom,že bychom my věřící svoji pravdu někomu vnucovali.

2.Na tomto webu má snad každý právo napsat svůj názor. Chápu že jsem vám šlápl na kuří oko, ale s tím už se budete muset smířit.

3.Pokud může být v Praze pomník masového vraha Žižky a Jana Husa, proč by tam nemohl být také Mariánský sloup? Pomníky Žižky a Husa už nejsou vnucování něčí pravdy jiným?V tomhle já vidím fakt, že u nás má jen někdo na pravdu monopol.

* * *

Ale navíc. Sochy, které nejsou někomu sympatické, i když už stojí jsou přestěhovány do míst, kde odkud jsou co nejméně vidět. Příkladem je socha W. Churchilla, která měla stát na jeho náměstí na Žižkově přímo u chodníku třídy Jaroslava Seiferta. Tam stál piedestal, na který poklepala svého času premiérka Tacherová. A tento státník byl přemístěn zcela dozadu a osázen stromy takže po jejich rozkvětu je socha nejen vzadu, ale zakrytá. Druhým příkladem je socha presidenta Wilsona, která měla stát před nádražím, které nese jeho jméno. Kdo ji chce vidět musí si dát pozor a najde ji vzadu v parku ne před nádražní budovou, ale těsně u Opletalovy ulice odkud jsou dobře vidět záda. Dnes se nádraží nazývá Hlavní jako za Protektorátu Böhmen und Mähren.

K.Mrzílek, 8.10.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.22 (18 Votes)
Share
Přidat komentář