Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Rusko Cina Korea… Loni na podzim uskutečnilo Rusko rozsáhlé cvičení civilní obrany simulující jadernou válku, jehož se zúčastnilo čtyřicet miliónů lidí. Výklad ruské televize zněl: „Schizofrenici z Ameriky si brousí jaderné zbraně na Moskvu.“ - „Jsme ve válce – v hybridní válce, což je poslední předstupeň, než se začne střílet.“ - „Nikdy jsem nebyl svědkem tolika současných ruských vojenských cvičení a provokací … jejichž smyslem je, aby testovaly naši připravenost.“

… Šokující záběry ukazují pohyb Putinovy armády k severokorejským hranicím“ – což znamená, že je třeba si dávat pozor na Severní Koreu situovanou jako ideální místo neklidu. Jisté video údajně ukazuje pohyb jednoho ze tří vojenských vlaků mířících k severokorejským hranicím. Objevily se zprávy o tom, že se v této oblasti pohybují i vrtulníky a tanky.

… Důkazů o válečných přípravách v Rusku a Číně je spousta. K přípravným předválečným akcím těchto zemí patří: hromadění velkých zlatých rezerv (pro případ, že papírové měny začnou ztrácet hodnotu); nárůst zemědělské výroby a hromadění potravin v obrovských podzemních městech a bunkrech; výroba nové generace zbraní (tanků, stíhaček, střel atd.); infiltrace a korumpování vládnoucí třídy na Západě; zneužívání politických rozporů v USA k rozvratu společenské důvěry nebo k podněcování občanské války; a veřejné předstírání, že velké mocenské soupeření minulých desetiletí je věcí minulosti, zatímco v soupeření skrytě pokračují.

… Politickým imperativem naší doby je prohlašovat, že studenou válku jsme vyhráli. Ekonomickým imperativem je tržní optimismus (tj. vydávání státních peněz raději na různé „mírové účely“ než na zbrojení). K tomu, jaká je skutečně celková situace, byl Západ vždycky slepý. Jeho vůdcové jsou z psychologického hlediska neschopni si všimnout, že Rusko a Čína – jakožto mocnosti č. 2 a č. 3 – logicky musejí bojovat proti mocnosti č. 1. Možná se ve chvíli, kdy tohle píši, prezident USA vytahuje, že Amerika je připravena dštít na své nepřátele „oheň a síru“, avšak skutečnost je zcela jiná. To nepřátelé Ameriky jsou nyní připraveni dštít na ni oheň a síru; vždyť Amerika je zemí rozdělenou, intelektuálně zmatenou, vykořeněnou a demoralizovanou. Není to ona mocná, jednotná a stabilní země minulých dob. Obrovská část amerického lidu ztratila pud národní sebezáchovy. Nemají žádnou pořádnou civilní obranu – a přitom si dosud svou bezbrannost ani neuvědomují. Jsou nepřipravení a o motivech svého nepřítele nevědí nic. Jejich vůdcové jsou cháskou smíchanou z  hodnověrně vystupujících podvodníků, podlézavců a lidí skvělých navenek, ale ve skutečnosti neschopných.

… Deník La Stampa loni citoval výrok nejmenovaného vysoce postaveného vojenského činitele NATO: „Jsme ve válce – v hybridní válce, což je poslední předstupeň, než se začne střílet.“ Citáty tohoto druhu novináři obvykle získávají od frustrovaných příslušníků armády. Tohoto vojáka rozhořčuje především to, že státní autority neposilují armádu a nesahají k obranným opatřením. Proto říká novinářům, že ti, kdo jsou u moci, mu nenaslouchají. Takový příslušník armády pak svými stížnostmi zahrne nějakého reportéra. Pravda se koneckonců musí nějak vyslovit – i když nikdo nenaslouchá. Válka je na obzoru, nepřítel válku proti Západu připravuje. Dotyčný nejmenovaný vojenský činitel NATO to vyjádřil slovy: „Nikdy jsem nebyl svědkem tolika současných ruských vojenských cvičení a provokací … jejichž smyslem je, aby testovaly naši připravenost.“

… Loni bylo referováno, že od zásahu v Sýrii vyzkoušelo Rusko sto dvaašedesát nových zbraní. Mezitím vyzvala čínská komunistická vláda občany, ať se připravují na vypuknutí Třetí světové války. Vědí snad něco, co my ne? Vypadá to, že ano. Graham Allison nedávno upozornil v úvodníku listu Los Angeles Times: „Čína je v případě vypuknutí války na Korejském poloostrově připravena chránit své národní zájmy.“ Podle Allisona se Číňané chystají „proniknout v případě krize hlouběji do Severní Koreje“. A dodává: „Pokud se čínská a americká armáda spolu opět střetnou v Koreji [jako za korejské války v letech 1950-53, pozn. aut.], pak se PLA (Čínská lidová osvobozenecká armáda, pozn. red.) rozhodně nebude podobat primitivně vybavené armádě minulosti.“

… Někteří naši vůdcové si představují, že Čína a Rusko pomohou Spojeným státům proti korejské hrozbě. To je však jen další sebeklam: zbraně hromadného ničení dodali Severní Koreji Rusové, konvenčními zbraněmi a potravinami ji zásobuje Čína. Kdyby hrozbu, jakou představuje Severní Korea pro Jižní Koreu, Japonsko a USA, nevyživovalo Rusko a Čína, neexistovala by. Jen si sami položte otázku: proč Rusko a Čína způsobují takové problémy? Pokud máme odvahu pohlédnout pravdě do očí, není těžké si na to odpovědět.

… Už léta tvrdím, že má přeběhlík z KGB Anatolij Golicyn se svou analýzou liberalizace, která vedla ke zhroucení SSSR, naprostou pravdu: předpověděl tuto liberalizaci dřív, než k ní došlo, a také věděl s předstihem, kam tato liberalizace povede. Řekl, že komunistická strana zdánlivě přijde o svůj mocenský monopol, což Rusku otevře – v dobách studené války nemožný – přístup ke kapitálu i technologii. Ty Rusku umožní pokračovat nastoupenou cestou a vybudovat válečnou mašinerii, jaká nemá obdoby. Plán sovětské liberalizace byl podle Golicyna motivován právě tímto cílem – a též úmyslem skoncovat s antikomunismem a zlikvidovat bdělost Západu, takže komunismus bude moci dosáhnout celosvětového rozkvětu, aniž by si toho kdo povšiml. Když se podíváme, k čemu došlo od Venezuely a Nikaraguy po Brazílii a Nepál, Jižní Afriku, Kongo a Angolu, zjistíme, že se komunismus nevypařil. Táhne vítězně z jedné země do druhé – ale v médiích o tom neřekne nikdo nic. A právě to je výmluvné. A ještě více alarmující jsou písemná svědectví Trevora Loudona a Cliffa Kincaida o úspěšném pronikání komunismu do vlády Spojených států. Kolem Obamovy vlády se kupí hromada nezodpovězených otázek; položíme-li si je však s plnou vážností, bude odpověď nemálo znepokojivá.

… Dnešní „experti“ ke své hanbě nedokázali rozpoznat, že hlavní Golicynova  tvrzení ve zkoušce času obstála. A ještě závažnější je, že to, co řekl, i nadále poskytuje pravdivý výklad pro věci, které vidíme dnes – a které v současnosti vycházejí najevo. Ať se Golicyn dopustil sebevětších omylů, podstatu velké čínsko-sovětské strategie skutečně vystihl. A právě ta nyní ze severokorejských provokací vysvítá. Starý komunistický blok nikdy nezmizel: stále za fasádou „kapitalistické“ Číny a „demokratického“ Ruska existuje. Jeho chapadla ve východní Evropě zůstala nedotčena; sítě agentů a spojenecké komunistické strany stále pokračují v činnosti. Severokorejský režim je i dnes otevřeně komunistický. Patříval ke komunistickému bloku a Moskva jej stále podporuje stejně jako v roce 1950. Význam Severní Koreje pro Rusko a Čínu tkví v její zeměpisné poloze: oblast válečných operací, v níž se nalézá, umožňuje Rusku a Číně nejúčinnější společný postup armád.

… Další závěr, který je třeba vyslovit o ruských a čínských přípravách na válku, je obtížný. Vojenskou agresi vnímá moderní svět obecně jako něco zlého. Kdo rozpoutá útočnou válku, je v jeho očích zločincem; proto vlády Ruska i Číny chtějí, aby tu příští válku – světovou – rozpoutaly Spojené státy, tak aby je bylo možno obvinit ze zločinu. Ruské vojenské učebnice již opravdu po mnoho desetiletí tvrdí, že nová velká válka vzejde od Američanů. V autoritativní Sovětské vojenské strategii V. D. Sokolovského se dočteme: „Třídní podstata buržoazní vojenské strategie tkví ve skutečnosti, že slouží reakčnímu záměru připravit ničivou válku proti nejpokrokovější společenské soustavě – socialismu – a zabránit nevyhnutelnému rozvoji lidstva na cestě ke komunismu.“ (str. 515 Randova překladu.)

… To, že příští válku rozpoutají Američané, je vskutku součástí ruské a čínské vojenské strategie. Avšak nenechme se oklamat: čas a místo začátku války zvolí Rusové a Číňané. Pomocí některé satelitní země zosnují neodolatelnou provokaci – domněle šílené řinčení atomovými zbraněmi. To je účel vyzbrojování Íránu a Severní Koreje. Neměli bychom si o tom dělat iluze. Doženou Ameriku k tomu, aby zaútočila první. A ve skutečnosti jejích zoufalých preventivních opatření zneužijí k ospravedlnění daleko rozsáhlejší útočné války; jelikož jak ruská, tak čínská vojenská doktrína pouze předstírá, že z jejich strany půjde o válku obrannou. Ve skutečnosti si obě tyto země vybudovaly armády pro útok na vzdáleného nepřítele – na Spojené státy americké. Jeden ruský vojenský text docela jasně říká: „Věříme, že klíčovým bodem útoku je operace vedená s maximální možnou rozhodností – taková, jejímž cílem je úplné zničení bojových sil nepřítele a zvláště jeho jaderných zbraní, tj. dosažení takových výsledků, že už nikdy nebude schopen dalšího odporu.“ [Z článku generálporučíka letectva G. Lobova „Poznámky o typech a formách bojových operací“, Vojennaja mysl, 1964, č. 11, str. 15.]

… Něco takového člověk nenapíše, pokud neplánuje překvapivý útok; nejbezpečnější způsob, jak zničit americké jaderné zbraně, je přece zaútočit na ně dřív, než jich bude použito. Tato myšlenka se jako červená nit táhne veškerou ruskou vojenskou literaturou. Při rozhovoru s přeběhlíkem z ruské vojenské rozvědky Stanislavem Luněvem se jej v roce 1998 novinář Christopher Ruddy zeptal, co je rozhodujícím faktorem, jenž určí výsledek budoucí války, a Luněv mu odpověděl: „Překvapení.“ Jasnými slovy tedy: ruský plán zaútočit jako první. Ten útok ovšem nelze podniknout jen tak z ničeho nic.

Právě proto přichází na scénu Severní Korea: zeměpisný bod, kde se ruské a čínské síly mohou spojit. Je to režim založený na nukleární provokaci. Jak dlouho dokáží Spojené státy toho „severokorejského šílence“ ignorovat? Je tedy zcela jasné, že se Rusko a Čína snaží Ameriku krok za krokem dohnat k akci. Přimět jejího prezidenta k přesvědčení, že už mu v té věci nezbývá nic jiného, že preventivní útok na Severní Koreu je nezbytný.

Nyní si (v této souvislosti) musíme především připomenout neustálé zkoumání voleb z roku 2016 a častá veřejná obviňování amerického prezidenta, že ho platí Rusové, nebo že to oni ho dostali do Bílého domu. Kdyby tomu tak bylo – proč by to dělali? Za mírových podmínek taková otázka vypadá nesmyslně. V kontextu světové války je však dýkou mířící na srdce Ameriky: vždyť – co bude s morálkou národa, je-li vrchní velitel jeho branné moci obviněn z kolaborace s Ruskem? Zemi okamžitě rozdělí otázka oprávněnosti nejvyšší vojenské autority – a „dům vnitřně rozdělený nemůže obstát“ (Matoušovo evangelium 12,25).

Proto i myšlenku, že Rusko „hackersky narušilo americké prezidentské volby“, sugerovanou našemu národnímu svědomí, musíme zařadit do seznamu ruských válečných příprav. Tato myšlenka je namířena proti americkému prezidentovi a demoralizuje národ ještě před válkou. Je skutečně pravděpodobné, že ji vynalezli v nějakém ruském think tanku a to s účelem válečného záměru. Jak jsme se už přesvědčili u „složky o zlaté sprše“ (materiál s údajnými informacemi kompromitujícími D. Trumpa prostřednictvím odhalení domnělých sexuálních kontaktů v Moskvě, viz např. J. R. Nyquist: Otázky a odpovědi, KONZERVATIVNÍ LISTY, únor 2017, popř. Redakce: 100 dnů, KONZERVATIVNÍ LISTY, duben 2017, pozn. red.), Moskva šíření těchto pověstí o Trumpově neloajálnosti záměrně podporuje.

Je zde i další kampaň zahájená v roce 2013, která líčí Putina jako křesťana a obránce západní civilizace. Je to samozřejmě nesmysl a věří tomu jen lidé, kteří si Putina pořádně neprostudovali. A přesto Patrick Buchanan, slavný americký konzervativec, Putina chválí a vybízí k tomu i jiné konzervativce. A současně titíž levičáci, kteří by byli zatčeni, kdyby byla válka vypukla v roce 1973, předstírají postoj protiruských vlastenců. Koho zavřou, když vypukne válka? Konzervativce, nebo marxisty?

Dnešní bizarní politická situace, kdy levice vznáší proti zvolenému americkému prezidentovi obvinění z velezrady, představuje neskutečnou výměnu rolí. Žádný důkaz proti prezidentu Trumpovi neopravňuje tu hysterii, která pokračuje měsíc po měsíci. Pokud ovšem někdo chce tomu prapodivnému vývoji porozumět, stačí, když si uvědomí, že je to – prostě a jednoduše – součást ruské přípravy na válku. Žádným jiným způsobem se tyto události tak výstižně a dokonale vysvětlit nedají.

http://www.konzervativnilisty.cz/index.php/texty/zahranicni-politika-a-bezpecnost/1694-strategicky-vyznam-ovlivneni-voleb-ruskymi-hackery

* * *

http://www.jrnyquist.com/strategic-significance.html

* * *

P.S.

Stáváme se postupně pátou kolonou Ruska a Číny v EU. I malé národy mohou přispět svoji kvalitou k problémům světa. Volby nám dávají možnost tuto kvalitu a potřebné směřování naší země ovlivnit.

 

Jan Šinágl, 3.10.2017  

* * *

Jde o vše! Svědectví insidera české politické scény - BABIŠOVA VOLBA - občané čtěte a šiřte ve vlastním zájmu!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share
Přidat komentář