Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.09.2018 23:18
  Situace v Diplomatickém servisu byla zhodnocena komplexním ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 12:01
  Tento případ boje politických stran proti nepohodlnému vysokému ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 11:58
  Ke článku KDYŽ SE V PRAZE NĚKDO PŘÍLIŠ DOTKNE REŽIMU BENEŠ ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:31
  Pane Mikolášku, bohužel odkaz není funkční? Prosím o zaslání ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:16
  Vážený pane Pánku, první zpráva, potomci JAB o tom moc neví.

  Read more...

   
 • 18.08.2018 06:37
  www.mikolasek.net/cz/68 (http://www.mikolasek.net/cz/68) ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dezinformace aversJe jedno je-li demokratický, totalitní, či autoritativní. Rozdíl je pouze v tom, že ke své vizi k cíli mají totalitní i autoritativní režimy "výhodu", že občany ke svému ideologickému cíly nutí.

Nespokojence srovnají, někdy rovnou se zemí. Demokracie to má mnohem těžší. K cíli se jde dobrovolně, různými způsoby, leč společně za jedním cílem. To chce od občana zájem a zodpovědnost. Je-li však v demokratickém režimu strana nebo strany, které chtějí opak o 180 stupňů potom už to není demokracie, ale chaos, kdo z koho, kdo bere peníze ze zahraničí atd. V takovémto stavu dělat lidové referendum je nezodpovědný hazard. Referenda např. ve Švýcarsku možná jsou, protože mají staletou tradici a zodpovědné občany. Jak dopadl brexit víme, protože města volila zůstat ve spojení s EU, venkovští volili odchod, v domnění, že se vrátí staré časy, kdy Britanie samostatná zase bude Velkou Británií. Dělat referenda bez odpovědného průzkumu je hazard, který dlouhodobě uškodí. Proto je demokracie obtížná, ale oproti jiným režimům krásná i když jak řekl W. Churchill, dobrá není, ale nic lepšího jsme nevymysleli.

Ať žije svobodné myšlení a rozhodování v mezích demokratických mantinelů, které jsou zde proto, aby nebyla bezbřehá.

„Porozumění mezi národy nevzniká jazykovou příbuzností, ale příbuznými názory.“

Karel Mrzílek, 14.11.2017

* * *

P.S.

Připomínám „porozumění“ Poláků, baltických zemí a nejnověji Ukrajinců s Rusy. Rok 1968 byl také příkladem „porozumění“. Nezapomínejme, že nejsme Švýcarskem. Vždy budeme závislí na větších a silnějších. Bez EU a NATO budeme opět pod přímým vlivem Ruska a součástí jeho geopolitické strategie, kdy pro něho budeme jen potřebným nástrojem. Rusko dělá a bude dělat vše pro oslabení jednoty EU, která ho ohrožuje. Hraje si na demokracii, ale její pravidla nedodržuje, naopak dodržování základních principů demokracie Západem umně a sofistikovaně využívá. I ČR může přispět k posílení jednoty EU ve vlastním zájmu. EU dělá chyby i díky neschopnému vedení. Nutně potřebuje reformu, má-li plnit svoji funkci. Je to jen otázka kvality jejího vedení. Věřme, že jako válka vynesla do čela W.Churchilla, vynese současná krize v EU do jejího čela také schopné lídry, kteří ji z ní vyvedou – nejen v našem zájmu, ale i Ruska a jeho obyvatelstva.

 

Jan Šinágl, 15.11.2017

* * *

Proč ještě nezveřejnily Parlamentní listy rozhovor o korupčních poměrech ve vedení ČSSD, který si objednaly před 12. dny?!

Godfrey Bloom člen EP – kdo s jeho slovy nesouhlasí?

Putinova propagandistická válka v Praze

Byl by Karel IV. „Největší Čech“, na nás dnes hrdý? Jsme mu hodně dlužni!

* * *

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)