Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2018 23:41
  Nejde jen o sedmdesátiletou bábu, která zpívá jak se namane.

  Read more...

   
 • 24.04.2018 23:38
  Zdravo, Trebate li financijsku pomoć? Možemo vam pomoći ...

  Read more...

   
 • 24.04.2018 21:13
  Do yoս haѵe a spam ρroblem on tһiѕ blog; I alѕo am a blogger ...

  Read more...

   
 • 24.04.2018 21:05
  Howdy ɑre uѕing Wordpress fоr your blog platform? I'm new to ...

  Read more...

   
 • 24.04.2018 18:31
  Sv. Anežka Česká zmizela. Proč ? Byla to příkladná žena. Měli ...

  Read more...

   
 • 24.04.2018 11:17
  Vladimír Mišík odmítl podepsat antichartu. Byl to ve všech ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Jak se stát kolaborantem

Za druhé světové války kolaborovaly representace států Norska, Maďarska, Slovenského Štátu, Rumunska i jiní. Ruští občané „dobrovolníci“ jsou převáženi pomáhat východním Ukrajincům, kteří se cítí být Rusy a žádají připojení Ukrajiny k Rusku. (Podobně žádali čeští Němci v pohraničních oblastech připojení k Velkoněmecké Říši). Přitom mohli žít v ČSR, jako mohou žít Rusové na Ukrajině. Nikdo je nevyhání. Podobně  Rusové žijící v Pobaltských republikách, kam byli násilně Džugašvilim zavlečeni. Kdyby chtěli mohou se přestěhovat a žít v Rusku.

Rusko když bojovalo o svoji samostatnost proti nacistickému Wehrmachtu, dostávalo od Britů a Američanů vojenskou pomoc přes Atlantik do Murmaňska a indickým oceánem přes Irán do jižního Ruska. Za tuto pomoc Džugašvili po válce veřejně poděkoval.

Ukrajinci nyní bojují za svoji nezávislost, ačkoliv president Jelcin dal všem okolním patnácti vazalským státům, mezi které patřila i Ukrajina svobodu s dodatkem, že se mohou dobrovolně na základě svého svobodného rozhodnutí připojit k tak zvané Ruské federace států.

Po mnoha staletích demokratické rozhodnutí.

Některé státy se připojily, jiné volily samostatnost. Aby se nemohlo říkat, že Rusko přepadlo vojensky Ukrajinu, vyzbrojuje a dodává do východní oblasti Ukrajiny „dobrovolníky“ převlečené do civilu přes 400 km násilím udržovanou otevřenou hranici a Ukrajina nemá na to, aby ji uzavřela.

Pomáhat Ukrajině, která bojuje o samostatnost je z uvedených důvodů morální povinností, aby tamější hybridní válka nedopadla jako na Krymu. (Hybridní - převzato z botaniky - směšování, křížení několika složek).

Kdo tuto povinnost veřejně, zpochybňuje stává se kolaborantem.

K.Mrzílek, 20.12.2017  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share
Přidat komentář