Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 22.06.2018 11:48
  Odsunuli jsme 3 milióny nacistů nebo kolik? A ti němečtí ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:38
  Podsatné je, že jsou ničeny lidské životy, přímo a nepřímo. Zločinec ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:33
  Devitalizace - je to podle mne binec. Kolik pacientů umírá v ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 06:32
  Poslanec Zeman hovoří především o charakteru, který byl a je ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženost dnešní Číny je obrovská. Řekl bych, že ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Drahos a Tri 2018… Svět, který Gustáv Husák ztělesňo­val, stále ještě v české mentalitě přežívá. Prezidentské volby příští týden ukážou, zda je ještě při síle, nebo již naLN TB volby 240118 ústupu. …

V pořadu GEN galerie národa byl představen prof. Václav Cílek. Na konci nemohl vyjádřit lépe současný stav naší společnosti, resp. i dnešního světa (od cca 13:30 min.). Hovořil o shnilosti, konci psychologické éry a začátku nové. Více vnímáme destrukci, hnití, zmar, co teprve vzniká a pravděpodobně, zákonitě vznikne. Přirozeným produktem hnití je i Zeman, nemůže se chovat jinak. Současně, nevědomě pomáhá potřebné duchovní a morální obnově země.

„Mám pozitivní poznatky, že Ti „Přátelé“ Zemana jsou Rusové bydlící u nás v Čechách. Plakáty a bilbordy nejenom vyvěšují všude možně, ale také je financují. Tedy nás pan Zeman skutečně s jejich pomocí táhne do Ruska a současně dělá z naší země Trojského koně pro Rusko a Čínu v proniknutí do EU“, napsala jedna dobře informovaná čtenářka.

* * *

TV debaty by neměly rozhodovat o tom, kterého kandidáta volit, ale jen který v debatě vyhraje. Pana Zemana známe roky, víme jak sladce lže. O jeho charakteru a záludnosti víme také. Takže debaty a názory jsou pouze k našemu pobavení, ne k rozhodování.

Drahoš se musí obírat s kolaborantem, jehož čtvrtou nohou je Rusko.

Ten kdo mluví dobře ještě nemusí mluvit pravdu viz Hitler a Zeman.

Slováci žádné Okamury nemají vzhledem k tomu, že mají EURO a slušného presidenta.

V Duelu mezi Drahošem a Zemanem se má ukázat v prvé řadě rozdílnost charakterů. Politika u presidentů je až na druhém místě. Ta patří vládě a parlamentu.

Zeman dá přednost komunistickému kanálu Barrandov. Tenhle samolibý panák si dělá co chce, uráží veřejnost, chce být znovu na Hradě – jako ostuda EU.

Komunisté volí Zemana. Zeman pomáhá Putinovi, pracuje na rozpadu EU. Evropa 2000 let po Kristu se spojila v jeden celek. Kdo volí Zemana, volí nový rozpad Evropy.

Kdyby to byla v roce 89 revoluce, nezůstali by soudci z minulého režimu v talárech a komunisté na poslaneckých křeslech.

Z postřehů Karla Mrzílka

* * *

Začátek včerejšího duelu Drahoše se Zemanem byl vypovídající – Zeman přivítán bouřlivým potleskem a výkřiky, stoupenci Drahoše mlčeli. Po představení Drahoše se ozývalo bučení nevyspělého publika… Zemana nezajímá, ale dobře ví jak toto „stádo“ oslovit, jeho pudy, emoce, aby mu posloužilo. Drahoš kultivovaně mlčel, když mu Zeman netrpělivě skákal do řeči. Závěr byl symbolický – stojící Drahoš s úsměvem - a sedící Zeman…

Před 5 lety vyhrál Zeman nahnáním strachu voličům díky lžím o manželce Karla Schwarzenberga a strašení sudetskými Němci (z jejich řad pocházelo 9 nositelů Nobelovy ceny a první žena laureátka). Porovnejme Sudety dříve a dnes… Zeman opět vytváří účelově strach z uprchlíků a teroristů pro své vítězství. První velvyslanec Německa v ČSR ve 20.letech Walter Koch prohlásil: „Největší hnací silou této země je strach.“ Potvrdil to další vývoj a podřízení se bez boje nacistům i komunistům. Nikde nefunguje skutečná demokracie, ke není vůle k boji, oběti, připravenosti trpět a strádat. Proto je tak cenná a opouští země, kde si ji neváží a jen je účelové využívána.

Nemůžeme očekávat nezávislou justici, když jsme po listopadu 89 soudce místo odstranění povýšili. Pohrobkům totality jsme postupně a bez odporu předávali vliv u policie i u armády. Funkční demokracie vyžaduje vyspělé občanstvo. Pokud bylo zvyklé na císaře pána, nemohlo demokracii využívat, ale především zneužívat. Nejhoršímu zabránil TGM, v principu nástupce Františka Josefa. Potom už silné osobnosti v úřadu presidenta nebyly. Podle toho to také dopadalo…

Drahos Zvolme ZmenuVelká škoda, že tragická smrt zabránila zvolení presidentem ČSR Tomáše Baťu, či nemoc Antonína Švehlu. To byli skuteční lídři, silné osobnosti, které by se postavili do čela národa. Nepochybně by zaveleli k obraně vlasti před nacisty. Mimochodem Tomáš Baťa se chystal předat firmu Baťa svému nevlastnímu bratrovi Janu Antonínu Baťovi. Uvědomoval si, že presidentská funkce vyžaduje plné nasazení.

Věřme, že na pozici presidenta usedne konečně osoba, která bude spojovat a bude viditelným příkladem dobrých mravů a způsobů, podobně jako Andrej Kiska na Slovensku. Přejme si, aby se tento trend postupně přenášel na ostatní složky státu. Bude k tomu zapotřebí občanské angažovanosti – a nejen při volbách. Že je tu vůle dokazuje i obrovský zájem o Korunovační klenoty, kdy jakoby lidé instinktivně chtěli vidět něco normálního, pevného, hodnotného, kdy už jim hnis mravně tlející společnosti sahá až po hrdlo, resp. mají ho už „po krk“.

Nemít zkušenosti s politikou je výhoda. Především tým tvoří kvalitu práce presidenta, který ji zdůrazňuje a zaštiťuje svým charakterem - DOBROU VOLBU!

 

„Živíme se tím co dostáváme a žijeme tím co dáváme.“

 

 

Jan Šinágl, 24.1.2018

* * *

My, Husákovy děti

Gustáv Husák je jediným českosloven­ským politikem, který zastával vysoké funkce v době nastolení i zhroucení socia­listické diktatury. Již tento fakt by z něj měl činit prvořadé téma výzkumu soudo­bých dějin. Na otázku, co nejdůležitější­ho v našem prostoru zanechal, odpovídá Michal Macháček parafrází Pekařových slov na adresu Františka Josefa I. Tak jako za první republiky byli tehdejší Češi spíše dětmi habsburského panovníka než Masaryka či Palackého, tak jsme dnes stá­le ještě více Husákovými než Havlovými dětmi. Svět, který Gustáv Husák ztělesňo­val, stále ještě v české mentalitě přežívá. Prezidentské volby příští týden ukážou, zda je ještě při síle, nebo již na ústupu.

LN, Návrat prezidenta zapomnění, Petr Zídek, LN 20.1.2018

* * *

O zločinném státě Rusku

Vybičovaná nenávist politických stran

„Vyváženost“ médií: Zprávu OLAF chtěl otisknout kdekdo, dopis OLAFu veřejnost bude také jistě zajímat!

Volte čestnost, důstojnost a důvěryhodnost!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.13 (8 Votes)
Share
Přidat komentář