Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 22.06.2018 11:48
  Odsunuli jsme 3 milióny nacistů nebo kolik? A ti němečtí ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:38
  Podsatné je, že jsou ničeny lidské životy, přímo a nepřímo. Zločinec ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:33
  Devitalizace - je to podle mne binec. Kolik pacientů umírá v ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 06:32
  Poslanec Zeman hovoří především o charakteru, který byl a je ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženost dnešní Číny je obrovská. Řekl bych, že ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

babis Budujeme stat pro 40 milionuPithart „Nezakazujme KSČ“ – žádné demonstrace, KSČM v parlamentu – žádné demonstrace, Vaš neodsouzen – žádné demonstrace, Grebeníček u LN JH My ne to oni 030318Klause v Lánech – žádné demonstrace, Filip usvědčený agent StB – žádné demonstrace, Klausova amnestie – žádné demonstrace, Komunisté bývalí i současní nás v ČT poučují o dobrých mravech – žádné demonstrace, otec velvyslankyně ČR na Slovensku Livie Klausové zabavoval majetek slovenských židů, kteří byli posíláni do tábora LETY a končili v Osvětimi – žádné demonstrace, Ondráček - můžeme se strhnout demonstrováním! Naše nevyspělost a snadná manipulovatelnost v praxi. Alespoň v tom jsme k sobě upřímní…

Nikde na světě se nestalo, aby si ve svobodných volbách zvolilo 40% voličů komunisty, zatímco v Polsku Armia Krajowa bojovala proti novým okupantům. Doporučuji přiložené články: „My ne, to oni!“ (LN 3.3.2018) a „Docela jednoduchá prosba“ (LN 22.2.2018). J.Š:

* * *

Bohužel.

Můj osobní postoj je známý už dlouho. Jsem PROTI. Svůj názor jsem řekl už v prosinci minulého roku, i tady na Facebooku. A řekl jsem ho jasně, stručně a naprosto jednoznačně. Tak myslím, že to každý ví. Jsem proti tomu, aby byl právě tento člověk předsedou komise. Tečka.

V komisi pro kontrolu GIBS sedí zástupci téměř všech parlamentních stran. Je důležité, že tam nebude sedět Zdeněk Ondráček sám a komise naštěstí rozhoduje ve většině. Je tam i Mikuláš Ferjenčík za Piráty, jsou tam naši, jsou tam sociální demokrati, většina stran tam má své zástupce. Volil se už jen předseda této komise. No a dohodou VŠECH stran ve sněmovně připadla pozice předsedy na KSČM. Ti nominovali Zdeňka Ondráčka. Byli jsme, jak víte, proti. Opakovaně. Třikrát nebyl zvolen. Žádali jsme je, ať nominují jiného kandidáta. Vyzývali jsme je. Nevyhověli nám.

LN KO Jednoducha prosba 220218Hlasování proběhlo v pátek. Když jsme to ráno na klubu debatovali, bylo vidět, že zhruba polovina našich pro Ondráčka hlasovat nebude. Polovina znamená 33 poslanců. Ve sněmovně bylo přítomno 30 poslanců za SPD a KSČM. S našimi by tedy dali dohromady nějakých 63 hlasů. A to by Ondráčkovi ke zvolení nestačilo. Takže je jasné, že byl zvolen i hlasy takzvaného “Demokratického bloku.”

Jak asi víte, bylo to tajné hlasování. Tak mě hned napadají otázky. Využili ho někteří poslanci “Demokratického bloku”, aby nám hodili pod nohy další klacek? Aby rozpoutali další mediální masáž na téma “obrana demokracie”? Proč jim najednou nevadilo, že Ondráček sedí ve sněmovních komisích už od roku 2013? A taky, proč vlastně Občanské fórum nezakázalo komunistickou stranu hned po revoluci? Asi naivní dotaz, já vím. Ale ptal jsem se na to pana Michala Horáčka, který u těch debat v listopadu 1989 seděl, a neodpověděl mi. Takže teď tady musíme řešit, že komunista, který mlátil studenty na Národní třídě, je předseda nějaké komise.

Rád bych vyzval pana Ondráčka, ať se omluví, nebo ať rezignuje. Bylo by to namístě.

Ale to není celé. Tohle jsem zjistil po hlasování: z řad “demokratických stran” chybělo neuvěřitelných 21 poslanců.

DVACET JEDNA poslanců. A Zdeněk Ondráček byl zvolen O DVA HLASY. Největší absenci měli překvapivě poslanci z ČSSD, TOP 09 a Piráti. Asi jste všichni četli na Facebooku tenhle souhrn:

Chyběli:

3 poslanci ze 7 z TOP 09 (absence 43 %)

8 z 15 poslanců ČSSD (53)

6 z 22 poslanců Pirátů (27 %)

1 z 6 poslanců STANu (17 %)

1 z 10 poslanců KDU-ČSL (10 %)

2 z 25 poslanců ODS (8 %)

CELKEM: 21 poslanců

Víte, já se nechci ptát, kde byli, nebo proč tomu nezabránili. Sám jsem se omluvil, nechtěl jsem být u toho. Já vím, moje chyba, měl jsem být asi důraznější, když jsme se o tom bavili na klubu, měl jsem kolegy víc přesvědčovat. Omlouvám se. Ale pokud na tom takzvanému “Demokratickému bloku” tak záleželo, měli aspoň dva jejich z jejich 21 absentujících poslanců přijít do práce.

Jsem zvědavý, zdali navrhnou odvolání Ondráčka. Pokud ano, tak já budu samozřejmě hlasovat PRO jeho odvolání. A tentokrát klub přesvědčím.

A pokud by to náhodou někdo nenavrhl, navrhnu to já.

Andrej Babiš, 4.3.2018

* * *

Proč se protestuje jen proti Babišovi a Ondráčkovi? Proč ne proti Vojtěchu Filipovi, usvědčenému agentu StB „Falmer“? Proč ne za vyloučení představitelů zločinné ideologie z Parlamentu, kdy Ústava ČR považuje komunistickou ideologii za stejně zločinnou jako nacistickou? Proč se neprotestuje proti veřejnoprávní ČT, která páchá zločin na duši národa? Začněme každý u sebe a nechme v klidu pracovat ty, co to umí. Stále více lidem je to jasné. S nenávistí se od naší minulosti nikdy neodpoutáme. Slováci jsou nám příkladem. Dokáže se česká společnost zmobilizovat i bez vražd, tak jako slovenská? Že u nás působí podobné zločinecké struktury u PČR a v justici, není žádným tajemstvím!

 

Jan Šinágl, 5.3.2018

* * *

Trochu se hnuly ledy

„Komunisté doporučí na kontrolu GIBS Ondráčka člověka, který mlátil neozbrojené mladé lidi a sněmovna ho potvrdila. To jsou výsledky, to jsou plody naše hrbení od roku 1939. V první polovině 19.stol. novinář a spisovatel Karel Sabina, protože byl udavač skončil opovrhován na okraji společnosti. Dnes po dvou totalitách sněmovna, výkvět české společnosti, zvolila svého času udavače Filipa z KSČM prvním místopředsedou parlamentu a nyní komunisté zvolili na kontrolu GIBS svého člověka, který mlátil neozbrojené studenty. Vyměnit ho odmítají. Je to v pořádku. Vždyť jsou to komunisté.“

„Kauza s komunistou Ondráčkem ukázala opět kdo je kdo v naší sněmovně. Totiž, že ho zvolila na přední místo předsedy policejních sborů, člověka s vlastnostmi, které patří do komunistické totality a který se „obhajuje“, že tehdy byla jiná doba. Že byl navržen KSČM právě na tuto funkci je absurditou, antagonismem, protikladem lidské morálce, ale pro komunisty normální. Na druhé straně člověka potěší, že se KSČM dostala do situace kdy musí veřejně ukázat co je zač. Neústupná, provokující, morálně zasutá ve své ideologii. Veřejnost se po delší době spontánně ozvala a zároveň si připomněla názory a způsoby českých soudruhů z mezinárodní organizace komunistů.“

K.Mrzílek, 6.3.2018 

* * *

"Vítězný" únor

…Když pak zabit byl král Otakar, Čechové domů neslavně se vrátili a po krátkých přestávkách časových vlastní zemi drancováním a ohněm pleniti se jali. Jestiť tohoto národu našeho velmi špatný obyčej, nebo spíše zkaženost, se když proti nepřátelům jíti, nebo snad vraceti se od nich pospíchá, vlastni zemi krutěji nežli nepřítel pleniti chvátá, a ten, jenž by měl býti odháněčem nepřátel, stává se nepřátelským plenitelem svých sousedů. …

Kronika zbraslavská (Chronicon Aulæ Regiæ), kapitola IX

K čemuž nám jest toliko poznamenat, že časové se sice změnili, ale národní zvyklosti přetrvávají; což platí nejen pro únor roku 1948, jemuž z nepochopitelných důvodů dodnes přezdíváme Vítězný.

* * *

Jedny z nejsilnějších dvou a půl minut v historii slovenských politických relací!

Takové zrůdy a prasata byli komunisté!

Osudem gymnastky Věry Čáslavské se inspiruje Národní divadlo Brno v nové inscenaci nazvané VĚRA

V tom žijeme, veřejnost neví, netuší. Veřejnoprávní média stále mlčí!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (10 Votes)
Share
Přidat komentář