Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Alvarova AlexandraCambridge Analytica: „Umíme chytit lidi za jejich vnitřní démony.“ – O psychografice, volebním marketingu a novodobé informační válce.

Co všechno o nás ví Facebook a jak se tato sociální síť používá k politickým manipulacím? Autorka knihy „Průmysl lži“ Alexandra Alvarová se vrací ke kauze kolem firmy Cambridge Analytica a popisuje, jak funguje ovlivňování lidí na sociálních sítích či v řetězových mailech. Klasický marketing nahradila psychografika, podrobné zmapování aktuálního naladění jednotlivých uživatelů.

Z rozhovoru s Alexandrou Alvarovou: Facebook zná vaše slabiny. Ukládá i rozepsané či odstraněné statusy a mění přemýšlení lidí. Z komerčního se přechází na politické ovlivňování. Bylo jen otázkou času, kdy komerční ovlivňování vyspěje. 23 států je používá a mnoho nevládních sdružení. O zneužívání politikou se píše málo. Jeho váha je podceňována. Střední Evropa a Pobaltské státy se staly novodobou součástí strategické války, kdy není třeba klasické horké fáze pro dobytí území. Ocitli jsme se v čase a v místě ostrého reflektoru zájmu bývalého Sovětského svazu, který se chce vrátit na svoje původní teritorium. Tanky nahradil facebook. Možná se to zná paranoidní, ale poměr, cena a výkon vůči klasické vojenské technice, žádná rizika, žádné ztráty na životech jsou přesvědčující fakta a výhody. Nemusíte vojákům vysvětlovat proč jeli, kdo tam padl. Změna volebního chování cílové populace vám může zajistit teritorium a jeho přátelské chování. To je v podstatě všechno o co se tu hraje. 

* * *

Facebook používají 2 miliardy lidí denně. Je to nesilnější armáda světa, působící neviditelně. Bude-li zneužita, doplatíme na to všichni. ROZHOVOR na webu Štrunc doporučuji!

 

Jan Šinágl, 29.3.2018

* * *

V zahraničí Rusko využívá a zneužívá demokracii. Doma ji nepřipustí, nemůže. Popřelo by samo sebe!

* * *

Aktualizováno 3.4.2018

Političtí marketéři – obchodníci s naší pozorností. Česko coby pokusná laboratoř informační války

VIDEO. Česká republika se v hybridní válce vedené Ruskem stala jakýmsi pokusným králíkem, je přesvědčena bývalá novinářka a autorka knihy Průmysl lží Alexandra Alvarová. Předloňská kampaň před zvolením Donalda Trumpa americkým prezidentem podle ní až nápadně připomínala české prezidentské volby v roce 2013.

„Stejný přístup, stejné rozdělování skupin, navzájem se nenávidějící tábory. Stejné rozfoukávání ohně a přidávání polínek pod kotel na obou stranách, stejné zneužívání informačních technologií, využívání stejných argumentů. ‚Whataboutismus‘, takové ty boční argumentační techniky, naprostá ignorance racionální argumentace, vyvolávání skandálů, používání vulgarismů v kampani, úplná rezignace na estetický, racionální a morální aspekt kampaně,“ vypočítává v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

Jediný způsob, jak může stát ohlídat zneužívání politického marketingu ve formě hybridní zbraně, je podle Alvarové uvědomit si, že jsme přešli do novodobé formy válčení, ve které se nestřílí, neposílají tanky a vojáci.

Vlády, které tohle nebezpečí berou vážně, by měly spolupracovat s odborníky v humanitních vědách. Informační válka se totiž neobejde bez historiků, psychologů, sociologů, bez lidí, kteří ovládají matematiku a teorii her, či bez lidí, kteří ovládají algoritmy sociálních sítí a jsou schopní s nimi aktivně pracovat.

České republice také podle Alvarové téměř úplně chybí zformovaná tzv. strategická komunikace coby součást vojenské doktríny moderní války.

P.S.

Bohužel i Hlídací pes (HP) touto zprávou praktikuje to, před čím sám varuje. Nevědomost, hloupost, nebo záměr? Ovlivňování voličů může být i pozitivní, v jejich zájmu. Šíří snad Babiš fakenews? Kolik autorů lží a pomluv se osobně „podepisuje“ na videu z vysokých politických představitelů takovým způsobem jako Babiš? Vystupuje přirozeně, věcně, logicky, vyvrací lži, předkládá argumenty a důkazy, které občany se zdravým rozumem přesvědčí.  Není náhoda, že na videu je Babiš uváděn jako první – HP vznikl právě kvůli Babišovi. Chtělo by se říci: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“ HP pes se naučil zpívat velmi dobře!

Nejnebezpečnější jsou zpravodajské servery, které zveřejňují hodnotné informace, získají důvěru čtenářů, kteří poté snadno uvěří účelovému, pomlouvačnému a lživému článku. Možná by bez nich ani neměli na provoz. Mají nemalou sílu a vliv. Nedivme se proto, že šéfredaktor „nezávislého“ HP Robert Břešťan byl oceněn cenou Ferdinanda Peroutky. Pro HP pracuje i právník Aleš Rozehnal, známý z kauzy TV NOVA a CET21, kdy Američané koupili TV NOVA za 10 miliard korun z peněz daňových poplatníků! O tom samozřejmě „hlídací a poslušný pejsek“ mlčí. Naštěstí se toho Ferdinand Peroutka nedožil. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)