Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Aleppo„Jako lidská bytost musím říct, že to, k čemu dochází v Sýrii, je genocida,” říká Feras. „Rusové nás každý den bombardují a chtějí zabít každého. Je to o světové vládě. Není to o ničem jiném. Není to o ekonomice nebo o něčemSmolensk 100410 takovém. Je to o tom, že Rusové chtějí být zase v pozici světové mocnosti, aby si mohli diktovat, co chtějí. Chtějí říci světu: My jsme tady a můžeme si dělat, co chceme. Můžeme rozhodovat o životech lidí. Zabít kohokoliv. Vést války. Tahle ruská válka není o ropě nebo o plynu. Je to válka o to, aby z nich zase byla velmoc. Je to stejná válka, jakou vedli nacisté. Je to o moci. Není to o ničem jiném. Je to o jejich egu. Oni chtějí kontrolovat svět, změnit vládu světa z jedné strany na druhou.”

Ukázky z filmu i celý rozhovor s režisérem Ferasem Fayyadem můžete zhlédnout ve videu, včetně dvou dalších – viz odkaz výše. Syrská vláda vybírá daně, dává je Rusům, aby Syřany zabíjeli!

Zítra, dne10.dubna tomu bude 8 let, co ve Smolensku došlo k letecké tragédii, kde zahynuli nejvyšší ústavní činitelé Polska v letadle ruské výroby TU-154. Do dnešního dne Rusko nevydalo Polsku jeho majetek, zřícené letadlo, jak je běžné mezi civilizovanými zeměmi. To má jediné logické vysvětlení, že se Rusko za každou cenu brání získání a zveřejnění důkazů, proč došlo ke zřícení letadla. Jedna z verzí o které se málo píše je i ta, že letadlo krátce před odletem do Smolenska prošlo generální opravou ve firmě, jejíž majitel měl mít vazby na ruské tajné služby a kdy mělo dojít k umístění výbušnin do letadla. Rusko jistě uvítalo takovéto jednorázově zničení elity Polska, která rozhodně vystupovala proti Rusku.

Nemůžeme se proto divit obav Ruska z uzdravení Sergeje Skripala a jeho dcery a možnosti, že sdělí světu pravdu. V pátek ve věci zasedala Bezpečnostní rada OSN. Po půlnoci vysílala ČT 24 doslovný překlad co řekli zástupci Ruska a Velké Británie. Bohužel oba citované výroky jsem v iVysílaní ČT 24 už nenalezl. Musely být  odstraněny. Zástupce Ruska barbarsky a primitivně obviňoval Brity, načež zástupce Velké Británie odpověděl skvělou metaforou ve smyslu, že „Rusko je žhářem, založilo požár a nyní se snaží udělat žháře z Britů“.      

Rusko je stále necivilizovanou, zaostalou zemí, se stopami staletí nadvlády Mongolů. Je nebezpečné nejen světu, ale i samo sobě. Proto je důležitá jednota zemí EU, NATO a USA – i v zájmu ruského lidu a budoucnosti jejich země.

Na okraj připomínám, že Rusko začalo vyrábět toaletní papír někdy v 60. letech - s návodem na správné používání…

 

Jan Šinágl, 9.4.2018

* * *

Solidarita NATO drží Putina na uzdě

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share
Přidat komentář