Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.10.2018 15:44
  Poslední komentář na těchto webových stránkách je ze dne ...

  Read more...

   
 • 13.09.2018 23:18
  Situace v Diplomatickém servisu byla zhodnocena komplexním ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 12:01
  Tento případ boje politických stran proti nepohodlnému vysokému ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 11:58
  Ke článku KDYŽ SE V PRAZE NĚKDO PŘÍLIŠ DOTKNE REŽIMU BENEŠ ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:31
  Pane Mikolášku, bohužel odkaz není funkční? Prosím o zaslání ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:16
  Vážený pane Pánku, první zpráva, potomci JAB o tom moc neví.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vondrackova Helena 2018„Z oblasti zábavného umění se svými podpisy připojili Waldemar Matuška, Olga Blechová a Helena Vondráčková se skupinou.“ (Rudé právo 11.2.1977). Dnešního soudního jednání jsem se zúčastnil jako jediný za veřejnost a média – byloOSP5 KL HV prg 230418 velmi rychlé…

J.Š. 23.4.2018

* * *

Na iDnes se můžeme dočíst, že soud prý rozhodl, že nikoli. Majíce zvukový záznam, dozvíme se nejen výši relutární satisfakce, kterou příkladmo Česká televise smlčela, ale i to, že soud nic takového nenaznal, toliko schválil soudní smír uzavřený mezi žalobkyní a vydavatelkou Krajských listů. Na straně Marka Nespaly jde tedy o klasický – a arci nepříliš povedený – spin doctoring, snahu vykreslit klientku v příznivém světle, a věcně: o vědomou nepravdu, tedy o lež.

Otázka, zda Helena Vondráčková podepsala tzv. Antichartu, tedy ostudný manifest proradnosti a konformismu umělců vůči komunistickému režimu, jeví se prima facie nadbytečnou: míra její kolaborace s oním zločinným režimem byla takového druhu, že podpis pod předmětným dokumentem byl tím nejmenším, co by se od ní dalo očekávat. A vskutku, na předposlední straně excerpce z dobového tisku se její jméno stkví naprosto explicitně, aniž by bylo nutné hledat je kdesi vlevo dole.

Proto tedy, dokud nebude prokázán opak, máme za to, že řitecká pěnice signatářkou hanebného pamfletu skutečně byla.

 

http://paragraphos.pecina.cz/2018/04/podepsala-helena-vondrackova-antichartu.html

* * *

Vondráčková dle verdiktu nepodepsala antichartu, řekl advokát. Soud to popřel

… Z rozhodnutí soudu se ale podle Lajska nedá odvodit, že Vondráčková nepodepsala antichartu. „O tom se ani nejednalo, soud to vůbec nezkoumal, oni se pouze dohodli na mimosoudním smíru a tím ten spor skončil,“ uvedl Lajsek pro iDNES.cz. Zpěvačka podle něj žalovala server krajskelisty.cz pro zásah do svého práva na osobnost.

„Předmětem smíru bylo, že žalovaná vydavatelská společnost na svém serveru uveřejní omluvu a odškodní paní Vondráčkovou nemajetkovou újmu. Výši odškodnění s ohledem na soukromí účastníků zveřejňovat nemůžeme,“ dodal Lajsek. Podle právníka Vondráčkové Marka Nespaly se jedná o částku ve výši 50 000 korun. …

https://zpravy.idnes.cz/helena-vondrackova-anticharta-soud-du6-/domaci.aspx?c=A180423_150805_domaci_ksu

* * *

Omluvit se a ještě zaplatit za zveřejnění zřejmé pravdy? Nebo, že by byla národní pěnice Helena Vondráčková tak statečná a jako jedna z mála ANTICHARTU nepodepsala? Potom by byla opravdová hrdinka, ale nabízí se otázka, proč ji za údajné nepodepsání ANTICHARTY nechali komunisté v době normalizace zpívat, cestovat do zahraničí a pokračovat v kariéře – na rozdíl od Marty Kubišově?! Mimochodem Agentura MM, která vydala tiskovou zprávu, má mít sídlo na Floridě v USA, nebo má snad pobočku v ČR? Kdo je autorem této tiskové zprávy? Proč Helena Vondráčková nežaluje Rudé právo, resp. autora článku (pokud ještě žije), nebo nástupnickou organizaci KSČM? Víme, že Rudě právo „lhalo jak když tiskne“, takže by naše „pěnice národa“ nemusela být bez šance? Možná nemá dostatek času, kdy se připravuje jako jediná „umělkyně“ opět hostovat při turné Alexandrovců po České republice…?!

 

Jan Šinágl, 23.4.2018

* * *

Aktualizováno 24.4.2018

Zpravodajský server iDNES, po obdržení informací, včera obratem korigoval původní článek. Web ČT24, který se pyšní jako „Nejdůvěryhodnější zpravodajský web v ČR“, nebyl toho dosud schopen a „informuje“ tak nadále lživě své návštěvníky. J.Š. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)