Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 20:59
  Podle mě celá novela ex. zákona, pod kterou je podepsaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

PCR pomahat a chranitPro přátele astrologie, numerologie, tradiční čínské mediciny, homeopathie, aplikovaného věštectví a methody pachové identifikace tu dnes máme obsáhlou závěrečnou zprávu pracovní skupiny Policejního presidia, pocházející patrně z r. 2013, kde se sice Putin 12 a otecdozvíme, že methoda pachové identifikace je to nejlepší, co lidstvo za posledních 150 tisíc let objevilo, avšak zpráva kriticky připouští např. to, že v žádné jiné zemi není dovoleno, aby psovod znal polohu vzorku, který má jeho pes označit, a nikde jinde nestačí, jestliže komparaci uskuteční jediný pes. Takový důkaz by žádný jiný soud, vyjma českého, nepřipustil.

Jak dopadlo testování kvality psů v případě, že psovod žádoucí výsledek neznal, víme rovněž, z jiné zprávy (psali jsme o ní zde): ze 40 pokusů se psi zmýlili patnáctkrát, takže výsledek odpovídá svou kvalitou tomu, že by si policie hodila korunou – což by bylo i podstatně levnější, jelikož koruna nevyžaduje ani pravidelné krmení, ani vytápěný kotec.

Nadcházející boj v kroměřížské kause bude významný nejen pro Michala Šnajdra, který je na deset let ve vězení nikoli za to, že by se dopustil čehokoli trestného, nýbrž toliko z vůle svého osobního nepřítele, zkorumpovaného zlínského policisty Jana Ovčáčka, ale dá naději i desítkám, možná stovkám dalších nespravedlivě odsouzených, v jejichž případě se pes při označení pachové konservy rovněž, náhodně či řízeně, spletl.

https://paragraphos.pecina.cz/all/nase-pripady/pribeh-z-kromerize/neco-policejni-sebereflexe

* * *

Посольство

Má smysl zabývat se propagandou? Má, minimálně tou dobrou a účinnou, protože – dovolíte-li mi bonmot – propaganda nelže. Stejně jako reklama: a propaganda není ničím jiným než politickou reklamou. Tak jako reklama, ve které se chorvatský číšník vyjadřuje o Češích, že jsou chytří jako delfíni, přesně cílí na český komplex méněcennosti, jsou sceny z Třiceti případů majora Zemana popisující proradnost katholických kněží nebo životní ztroskotání emigrantů zaměřeny na výčitky svědomí, které jedna generace v době vzniku seriálu ještě pociťovala: lidé věděli, že to je, resp. bylo, jinak, ale Sequensův seriál jim poskytoval omluvu a výmluvu pro jejich vlastní selhávání. Propaganda lže o tom, co popisuje, ale nikdy nelže o svém publiku: cílové skupině.  …

https://paragraphos.pecina.cz/all/uvahy-a-komentare/2018-06-07-06-52-10

* * *

… Nástup Putina k moci byl po hubených letech hospoda­ření jeho předchůdců poznamenán šťastnou okolností. Raketovým vzestupem cen ropy. Protože západní straté­gové již dlouho označují oligarchický systém v Rusku za „benzínku převlečenou za stát", nastaly ruské ekonomi­ce lepší časy a lidé to rychle pocítili. Putin navíc pochopil, že na to, aby se udržel u moci opravdu dlouho, nej­lépe až do smrti, musí absolutním způsobem ovládnout tok informací v Rusku. Informace o tom, že za vzestup životní úrovně nemůže Putin, ale cena ropy, zůstala vět­šině Rusů utajena. Ne náhodou začaly stoupat vraždy novinářů, jejich bití a zastrašování právě za Putinovy éry. Nejprve bylo třeba odpůrce psychicky ovládnout, zastrašit, odradit. Posledním mrtvým novinářem na Putinově účtu je v době, kdy tyto řádky píšu, Nikolaj Andruščenko. O tom, že Putinovi velice záleží na pozmě­něné formě reality, svědčí fakt, že nikdo z novinářů nezemřel rukou kata jako za Stalina, ale vždy jsou na vině „neznámí chuligáni". Ostatně z prostředí poulič­ních gangů Putin vzešel, zná jeho sílu a pravidla. Gang­stery zná a rozumí si s nimi.

15) Po roce 2010 začal ale počet zavražděných novinářů opět klesat. Přesná čísla a jména novinářů jsou na stránkách https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_journalists_killed_in_ Russia.

Z knihy Alexandry Alvarové PRŮMYSL LŽI (str.46-47).

 

J.Š.9.6.2018

* * *

Tajemné dětství Putina. Matka ho počala s alkoholikem. Ve vesnici, kde se narodil Stalin

Na fotkách vypadá malý Voloďa jako neduživý a zakřiknutý chlapeček, ale ve skutečnosti byl vyhlášený rváč a chuligán, který nechyběl u žádné chlapecké rvačky. Dokonce ho nevzali do Pionýru kvůli jeho chování. Osobnost jednoho z nejmocnějších mužů světa, ruského prezidenta Vladimíra Putina, formovalo tak jako každého jeho dětství. Nad ním se však stejně jako nad Putinovou sexuální orientací či majetkem vznáší několik otazníků. V každém případě sám Putin o svém dětství toho mnoho neprozrazuje…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)