Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2019 18:19
  Pane Šinágle, navazuji na Váš článek o sněmu ANO a o projev p.

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:38
  V mém případě, je anonymita nutností a místo extrémního ...

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:26
  Ať mi nikdo nevykládá, že tohle se mi jen zdá, že je to ...

  Read more...

   
 • 04.02.2019 04:37
  To co jste napsal o nemožnosti nás Čechů si řešit problémy ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:51
  Z mé zkušenosti na vojně: Náš tankový pluk již v r. 1977 ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:48
  "Je v našem evropském zájmu, aby na kontinentu byli američtí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Harley Davidson PrahaHarley Davidson vyhnaly Noční vlky z Prahy i z EvropyNocni vlci

Česká televize ukázala nedávno  dětský ruský pěvecký sbor vedený poslankyní Dumy, kde děti zpívají, o Aljašce, aby se zase vrátila do lůna matičky Rusi. Jak by se Rusové tvářili kdyby se v Evropě zpívalo, že sibiřské národy za Uralem se jednoho dne osvobodí a Rusové odejdou  jako Angličané z Indie.

 

K.Mrzílek, 8.7.2018

* * *

Centrem Prahy projely čtyři tisíce motocyklů Harley-Davidson, kde slavily 115.výročí založení této značky. Reprezentuje svobodu, demokracii a volnost. Což nelze říci o ruských „Nočních vlcích“ jak už naznačuje i jejich název (okupanti v roce 1968 nás přepadli v noci). Pochybuji, že by na motorkách ruské výroby dojeli bez problémů tak daleko? (Míra svobody určuje i míru kvality výrobků). V tomto ohledu lze říci, že početně a ideově Harey–Davidsony zahnaly „Noční vlky“ z Prahy i Evropy jako skuteční reprezentanti svobody a hodnot s ní souvisejícími.

Praha je jediným městem na planetě, která má právo tuto slavnost konat. Je zde nejstarší klub Harley-Davidson vůbec. Samozřejmě i město Milwaukee, sídlo firmy.

„Někteří italští politikové (nejen italští. J.Š.) se chovají jakoby nevěděli, že na jakoukoli nerovnováhu EU čeká Rusko s otevřenou tlamou urvat, utrhnout a získat další území Evropy.“ K.Mrzílek

Součástí této strategie byli a zřejmě ještě budou i „Noční vlci“. Takže Harley-Davidson by měl zůstat v plné formě i v budoucnosti – a nejen on!

 

Jan Šinágl, 8.7.2018   

* * *

Na oslavy Harley-Davidson dorazilo do Prahy 110.000 lidí

Na oslavy 115. výročí založení amerického výrobce motorek Harley-Davidson dorazilo do Prahy přes 110.000 lidí, o desetinu více než organizátoři předpokládali. Téměř dvě třetiny z návštěvníků oslav přijely na motorkách, jeden jel například na motocyklu až z Číny. Přesto se akce obešla podle pořadatelů, policie i záchranářů bez větších problémů. Čtyřdenní oslavy dnes končí. "Z celkového počtu 110.000 návštěvníků jich dorazilo 67.500 na motocyklech," uvedl v tiskové zprávě hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina. Návštěvníkem z nejvzdálenějšího místa byl účastník ze souostroví Fidži v Oceánii. Centrem oslav se stalo výstaviště v pražských Holešovicích a v Praze se také konala v sobotu spanilá jízda 4000 motorek. Kromě toho se konaly organizované vyjížďky účastníků oslav po středních Čechách. Součástí oslav byly výstavy, jezdecké show či koncerty a dražby přileb a speciálně upravené motorky, které vynesly statisíce korun pro domov žen se zdravotním postižením Pramen a nadaci Domfree, podporující válečné veterány a veteránky. ČRo, 8.7.2018

* * *

Demokratická vize má mít různé tahy na jednu branku ne na několik

Společně s českými Sokoly jako s evropskými státy

Hrdým národem jsme byli dokavad jsme mohli být na svoje činy hrdi. Po dvou protektorátech berlínském a moskevském, který trval šestkrát déle, jsme otupěli v domnění, že stačilo zvonit klíči. České Němce co jsme nezabili jsme vyhnali, české komunisty, po "převratu" jsme pustili do parlamentu. Hrdost zmizela jako odvaha a kuráž. Říkám si zaplať Pánbůh, že jsme mezi státy Evropy, kde můžeme nahlas říkat co nás trápí, s čím nesouhlasíme a svobodně nahlas mluvit aniž přijedou ruské tanky.

K.Mrzílek, 9.7.2018

Na oslavy Harley-Davidson dorazilo do Prahy 110.000 lidí

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)