Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.03.2019 13:45
  Vždyť ale majitelé farmaceutických komplexů snad taky trpí ...

  Read more...

   
 • 19.03.2019 09:30
  Bohužel moc a peníze stále vítězí nad morálkou. Vydávají ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 23:00
  Ve světě to ale nikdo nikomu nezakázal. Proč to neodzkoušeli ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 18:07
  Dobrý den, to se musíte zeptat na onkologických pracovištích ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 16:55
  Dobrý den, když není zájem o metodu pana Fortýna v ČR, proč se ...

  Read more...

   
 • 17.03.2019 18:16
  Jinak co je to za úchyla co vám tady permanentně dává najevo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Putin a Trump„Rusové si budou vždy přát jednat. Ale přitom si budou dělat co chtějí. Anektují Krym, části Gruzie. Tento styl popsal už Reagan. V současnosti jej potvrdil gen. Petr Pavel." KM

Trump s Putinem se v Praze nesešli - Na pondělní společné tiskové konferenci s Donaldem Trumpem v Helsinkách odmítl Vladimir Putin tvrzení, že ruská vláda má kompromitující materiál na amerického prezidenta či jeho rodinu. „Pusťte, prosím, tu pitominu [шелуху] z hlavy,“ prohlásil Putin. … Složka byla shromážděna bývalým zpravodajcem jedné ze spojeneckých zemí, který je považován za důvěryhodného, informace ale ještě nebyly úplně ověřeny. Materiál obsahoval i dosti pikantní detaily. Mezi nimi i nepotvrzené obvinění, že nově zvolený prezident provozoval s prostitutkami během své cesty do Moskvy v roce 2013 neobvyklé sexuální praktiky, které zahrnovaly prostitutky močící na postel v prezidentském apartmá hotelu Ritz-Carlton, ve kterém byli při návštěvě Ruska ubytování i Obamovi. Dále se ve zprávě tvrdí, že to celé natočily ruské tajné služby, aby mohly Trumpa v případě potřeby vydírat. Ředitel Clapper vysvětlil, že se dle našeho přesvědčení tyto informace brzy dostanou do médií, zpravodajská komunita by na to tedy měla nastupujícího prezidenta upozornit. …

* * *

FBI odtajnila žádost o sledování Trumpova poradce

… Demokraté dnes naopak vyjádřili FBI podporu. "V zájmu naší národní bezpečnosti a demokracie musí toto životně důležité vyšetřování pokračovat bez vměšování republikánů. Republikánská strana musí zastavit své útoky proti bezpečnostním a zpravodajským složkám a musí se s konečnou platností rozhodnout, komu patří její loajalita," uvedla v prohlášení vůdkyně demokratů ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová.

Butinová prý měla v USA širší kontakty, než se předpokládalo

… Za okamžité propuštění Butinové na svobodu v sobotu v telefonickém rozhovoru s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem intervenoval šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

P.S.

V článku na ČTK už se nepřipomíná jako v předchozím, že Butinová měla nabízet i sexuální služby? Současné Rusko se změnilo jen z vnějšku, uvnitř zůstává stejné, proto ani jeho metody nemohou být jiné. Čečna, Gruzie, Anna Politkovská, Michail Chodorkovskij, Boris Němcov, Majdan, Krym… Doufejme a věřme, že Oleg Sencov nebude další obětí současného zločinného režimu v Rusku. J.Š. 

* * *

Český prezident kolaboruje s cizí mocností, říká znalec Ruska a europoslanec Jaromír Štětina

Není to déle než čtyři roky po anexi Krymu poněkud pozdě?

Je to pozdě, ale je to proto, že Evropský parlament, i Evropská komise, stále důrazně nepovažuje Ruskou federaci za bezpečnostní riziko pro samotnou Evropské unii. Neuvědomuje si to celá řada poslanců EP, pro něž je problematika Ruska a Ukrajiny jednak velmi geograficky vzdálena – pro Španěly, Italy i Francouze – a taky často ani řešit nechtějí, protože dávají přednost obchodním zájmům svých zemí. Jestli to chceme změnit, musíme my, poslanci ze zemí bývalého sovětského bloku, předávat svou historickou zkušenost, aby bylo jasné, jaké nebezpečí tu je. Potom bude také možné mnohem úspěšněji tlačit na výkonnou složku moci EU, tedy na Evropskou komisi a především na paní komisařku Mogheriniovou, nepsanou ministryni zahraničních věcí EU, aby změnila svou submisivní pozici k Ruské federaci.

O její náklonnosti k Rusku se mluví často, skutečně je to tak patrné?

Ono se o tom tady v Bruselu zase tak často nemluví. Já o tom mluvím dlouho, na plénu i na výborech paní Mogheriniovou kvůli její politice vůči Rusku kritizuji, ale v poslední době se už ozývají i někteří jiní moji kolegové. Minulý měsíc jsme například přijímali rezoluci k desátému výročí okupace Jižní Osetie z roku 2008. Paní Mogheriniová vystoupila s úvodním slovem a v něm ani jednou nevyslovila slovo okupace nebo invaze. Mluvila o rusko-gruzínské válce, ale žádné hodnotící slovo nepoužila. Okamžitě poté se ozvali členové výboru pro zahraniční věci a ostře ji za to odsoudili. Pomalu se tu tedy shromažďují lidé, kteří si uvědomují, že to, jak slabě se staví paní Mogheriniová k Rusku, může být bezpečnostní riziko pro celou EU.

* * *

„Rusové si budou vždy přát jednat. Ale přitom si budou dělat co chtějí. Anektují Krym, části Gruzie.

Tento styl popsal už Reagan. V současnosti jej potvrdil gen. Petr Pavel.“

 * * *

„Samostatnost myšlení je pro komunisty totéž jako kříž pro čerta.“

 

K.Mrzílek

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)