Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.04.2019 19:19
  Pane Šinágle, těch 875 napadených kostelů ve Francii (někde se ...

  Read more...

   
 • 11.04.2019 16:45
  Vážený pane Šinágl, souhlasím s Vámi, ale pro můj věk 78 let ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 21:23
  Kdyby byl Nikulin vrácen do Ruska, jak Rusko požadovalo ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 18:46
  Žijeme v divné době, ve které si neustále stěžujeme a ...

  Read more...

   
 • 02.04.2019 10:35
  Dobrý den pane Šinágle, napsal jsem "vězení" a tak mě napadlo ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 14:07
  Někdy se chováme jako Rusové. Co už jsme jednou zabavili ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Orba patri rolnikumNaletíme potřetí?

Tehdy v šestačtyřicátem jsme slibům komunistů ještě věřili a tak jsme jim ve volbách dali přednost i dostatek procent. Jak se nám odměnili jsme poznali dva roky nato v únoru čtyřicátého osmého. Tři měsíce před volbami, s puškami na ramenou převzali moc. Z berlínského protektorátu jsme přes noc užaslí spadli do moskevského, který trval šestkrát déle.

Léta plynula, přišel rok osmdesátý devátý a Polskem počínaje dominovým efektem se hroutily komunistické režimy a jako vždy  NAKONEC dosáhl i k nám, abychom získali to čemu zabránila v roce 1968 agrese SSSR a jeho satelitů. Následovala mezihra s presidentem Havlem, po které nastoupili kolaboranti, aby připravili scénu, na které se hraje opět písnička, když ptáčka lapají …

Pan Zeman vyhrál první poločas a chystal se nás přelstít i v tom druhém. A opět vyhrál. Ačkoliv celé první období všem na očích svým přisluhovačským jednáním ukazoval, kam míří. Na Východ. Místo abychom  jeho nečestné jednání, kterým rozdělil národ, ohodnotili jeho nezvolením, přistoupili jsme, jako na fotbale, že vítězem se stane ten kdo vyhrál v duelu. Bylo vystaráno. Před dalšími volbami se nám představuje pan Okamura se stánky u kterých slibuje programy pro důchodce a protiemigrantský program i když ví, že Česko dává přednost bojujícím Ukrajincům. To mu nevadí, aby strašil a hlásal paniku. Záludnost je v tom, že na velmi drahých a velmi kvalitních billboardech - odkud na ně dostává peníze? Je vlevo dole nápis -  referendum. Nenápadný, přesto hovořící kam míří. Tam kam pan Zeman, Klaus, komunisté, president Putin a spol. K odtržení od Evropské unie. Ta ač nedokonalá, ale stále se vyvíjející se sedmadvaceti ostatními státy, je jedinou pevností, se kterou jsme schopni odolávat vábničkám států, kterým posedlost získávání dalších území je hlavním motorem programu. Marxleninizmus, socializmus, světová revoluce, komunismus  jsou jen ingrediencemi k získávání dalšího „Lebensraumu“.

Jako opět, je to na nás.

 

K.Mrzílek, 28.8.2018

* * *

Nesnesitelné pohodlí

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)