Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.04.2019 19:19
  Pane Šinágle, těch 875 napadených kostelů ve Francii (někde se ...

  Read more...

   
 • 11.04.2019 16:45
  Vážený pane Šinágl, souhlasím s Vámi, ale pro můj věk 78 let ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 21:23
  Kdyby byl Nikulin vrácen do Ruska, jak Rusko požadovalo ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 18:46
  Žijeme v divné době, ve které si neustále stěžujeme a ...

  Read more...

   
 • 02.04.2019 10:35
  Dobrý den pane Šinágle, napsal jsem "vězení" a tak mě napadlo ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 14:07
  Někdy se chováme jako Rusové. Co už jsme jednou zabavili ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN JH AB virgilie 010918Jiří Hanák ve svém včeřejším Sloupku LN má často zajímavé postřehy. Je škoda, že téměř nikdy si neodpustí rejpavou poznámku na premiéra Babiše. Je to jeho právo. Nechtěně nám ukazuje jak máme v sobě zakořeněno rovnostářství, zakuklené malé „Napoleony“, vlastní malost, nepřipouštění naděje, natož ji aktivně podporovat, ale jen hledat chyby na každém a na všem. Jenom jaksi sami na sebe a svoji nedokonalost zapomínáme…

Premiér odváděl a odvádí obrovský kus práce, poté co ho měsíce blokovala opozice a zaměstnávala média neustálými útoky. Kolik premiérů po listopadu 89 bylo tak aktivních, cestovalo, jednalo na Západě a bez tlumočníků? Kdo mu dnes poblahopřeje? Jistě důchodci a studenti, kterým vláda usnadnila cestování. Od opozice zaslepenou nenávistí, neschopností a strachem o svá nezasloužená „korýtka“ to lze těžko očekávat. Velkorysost a nadhled jsou pro ni neznámé pojmy.

Mimochodem téma tzv. neziskovek by se nemělo podceňovat. Jistě jsou neziskovky, pracující neziskově na dobrovolné bázi. Ty ale často trpí nedostatkem peněz. Jsou ale neziskovky, které nedostatkem peněz netrpí a které si ze státních dotací udělaly lukrativní, bezpracný byznys (14 mld. dotací, z toho 10 mld. na platy – kde zůstala efektivní pomoc potřebným?!). O tom se samozřejmě nepíše.

Před několika měsíci se konal na toto téma seminář v Senátu (video nemohu momentálně najít), kde vystoupil izraelský odborník. Připomněl zneužívání dotací v mezinárodním rozměru, kdy neexistuje žádná kontrola, jak je skutečně s dotacemi nakládáno a kde ve skutečnosti končí. Např. se zjistilo, že spolupracovník AI byl napojen na IS a zajišťoval přísun peněz pro IS?! Díky jeho informacím Norsko i Švýcarsko omezily dotace bez kontroly na bázi důvěry  a vyžadují informace o tom, jak budou a byly jejich peníze použity.

Přeji premiérovi ČR k jeho dnešním narozeninám pevné zdraví a užití vzácných chvilek mezi nejbližšími. Jsou lidé, kteří pracují jen za peníze. Jsou lidé, jejichž přirozeností a prioritou je pracovat a tvořit hodnoty. Najdeme je mezi chudými i bohatými. Až to budeme umět rozlišovat a neměřit vše primitivně jen penězi, budeme vyspělou zemí.

Prvním krokem je začít demokraticky diskutovat, bez emocí, bez nenávisti, věcně – umět přijímat či nepřijímat jiné argumenty a hledat nadosobně cesty k co nejlepším řešením. Jinak budeme vždy rozděleni a snadno ovládáni. Kdo to využívá a těží z toho už 30 let, nemusím snad opakovat.    

 

Jan Šinágl, 2.9.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)