Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.06.2019 07:26
  Něco o Karlu Gottovi. Začátkem jeho kariéry byla soutěž ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 23:46
  Vždy tam, kam si zasloužíme paní Blažíčková. Pouze volbami a ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 06:41
  Pane Šinágle Díky za článek, je to naprosto pravda a existence ...

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

EET Babis FialaTakový elegantní článek uveřejnil předseda ODS v Lidovkách 15. října. Ten člověk jedná zdánlivě jakoby bez rozumu. A šíří nesmyly, jakoby těch sprosťáren u nás už nebylo dost. Jestli chce dokazovat na drobných hospodách, že kvůli EET musely skončit, tak skrývá pravdu. Když ty hospody existovaly před EET, a teď zavřely, není to pro velkou pracnost, nebo pro drahotu pokladny. Tu pokladničku by jim starosta jistě koupil. Ale zavřít musely proto, že na ně nepříjemně dolehla povinnost platit daně. Tady byla práce pro politika Fialu, aby navrhl nějaké jiné, zákonné opatření, nějaké dotace nebo něco podobného, aby hospůdky znovu ožily. Stát by tím nezchudl. Ony ty hospůdky totiž „svépomocně“ šidily stát na daních a nedoplatky si ponechávaly na zvýšení mezd. To byl ten důvod.

To, taková maličkost se ovšem nemůže přiznat, a proto se hledají „rozumy“ a ODS bojuje srdnatě za zrušení EET. Věřím, že se někdy může nevyplatit čepovat pivo a platit daň. Ale kvůli tomu zrušit EET a pokračovat tak ve švindlu, to není řešení. To je činnost, jak říkávali komunisté, protistátní. Jenomže já, když dovolíte, podezřívám tu stranu, že dostává sponzorské dary od kdovíjakých podnikatelů a těm to EET nevyhovuje. Proto strana nehledá způsoby, jak oživit vesnické hospůdky, ale „potřebuje“ zrušit EET. Takzvaně vylít s vaničkou i dítě.

9.11.2018 Vrbík, Zlín

* * *

ODS nikdy nepodporovala férové podnikatelské prostředí, jen své kamarády a sponzory. Bylo by zajímavé zjistit, kolik z nich platilo poctivě daně? Předseda ODS proto zůstává stále tím čím je – populistou, kariéristou, mluvkou, vlastnostmi, které projevoval už jako student. Slušní a schopní politici mají hledat řešení ve prospěch všech. Ideální řešení nejsou a nikdy nebudou. To namlouvají občanům vždy populistické strany. Jak tyto a jim podobné politiky nazvat ponechám na občanech. Slouží především sobě, svým zájmům a zájmům kamarádů, služba zemi a občanům je to poslední, co je zajímá - ať o ní mluví sebevíce. Škodí zemi. Vyhrožování senátem je toho dalším důkazem.

 

J.Š.10.11.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)